Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert

Bogatsze EPG na dekoderach IP TV od Orange

W ramach usługi IP TV Orange udostępnia klientom kilka dekoderów niezbędnych do jej świadczenia. Prezentują one bardzo podobny interface. Wobec tego zakładam, że także wyświetlane w ramach niego informacje mają podobny zakres, tak więc pomysł dotyczy całej usługi IP TV. Konkretnie chodzi o informację dostępną w ramach tzw. EPG na temat konkretnych pozycji programowych, a w szczególności filmów. Irytuje mnie fakt, że poza streszczeniem dostępny jest jedynie tytuł filmu i nazwiska głównych aktorów. Brak jest dwóch informacji: oryginalnego tytułu filmu oraz nazwiska reżysera.

W ramach niniejszego pomysłu postuluję, aby dekodery IP TV wyświetlały także tytuł oryginalny i nazwisko reżysera.

Uprzedzając posty adwokatów operatora, jakoby nie miał on wpływu na wyświetlane treści, oświadczam, że mnie to nie obchodzi: zgłaszam pomysł w jedyny dostępny mi sposób, do nadawców poszczególnych kanałów nie mam dostępu. W przeciwieństwie do mnie Orange ma dostęp do nadawców i może negocjować warunki. Jeśli faktycznie samodzielna modyfikacja tych treści nie jest możliwa, to nalegam aby to zrobić.

Jednakże podejrzewam, że sprawa nie jest aż tak skomplikowana ponieważ w ofercie satelitarnej C+ dla tych samych pozycji programowych "od zawsze" ta informacja była i jest dostępna. Implikacja tego faktu jest taka, że albo nadawcy tą informację dołączyli a Orange z niej nie korzysta, albo można ją dodać nie oglądając się na nadawców. Tak czy owak, wygląda to trochę tak, jakby to oprogramowanie dekoderów IP TV było "winne" temu, że nie ma do niej dostępu w ramach IP TV.

29-12-2021 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 36, Guru *

Poparte 👍

29-12-2021

Poziom 20, Pasjonat

Albo możeby wprowadzić HBBTV do dekoderów

29-12-2021

Poziom 31, Ekspert

@Windowv2  już taki pomysł dawałem co do HBB TV nie było poparcia 🤷

30-12-2021

Poziom 30, Ekspert

Nie chodzi mi w tym pomyśle o zmianę standardu czy formatu nadawania na ambitniejszy, jedynie o wyświetlanie tego co napisałem, w ramach zaimplementowanych już funkcjonalności.

Dziękuję wszystkim za poparcie, choć oczywiście nie mam najmniejszej nadziei że to cokolwiek da. Sądząc po dotychczasowym przebiegu ewolucji oprogramowania dekoderów nasze pomysły i apele zostaną zignorowane, tak jak zdecydowana większość poprzednich. Kilka miesięcy się wahałem czy w ogóle temat poruszać, ale w końcu uznałem że nawet takie wołanie na puszczy będzie lepsze niż udawanie że wszystko jest super.

30-12-2021

Poziom 20, Pasjonat

popieram

30-12-2021

Poziom 36, Guru *

🙂 wołajmy zatem na puszczy.

31-12-2021

Poziom 30, Ekspert

OK, po poprawce EPG na (wszystkich?) dekoderach sprzed kilku dni nazwisko reżysera jest dostępne (po kilku kliknięciach). Czekamy na tytuł oryginalny czy ogłaszamy sukces?

31-03-2022

Poziom 36, Guru *

@j131  minęły tylko 3 miesiące 😉 

31-03-2022

Poziom 30, Ekspert

@Misiek62 

Obawiam się że na tytuł oryginalny nie doczekamy się nawet za kolejne trzy lata. Z tego co pamiętam na AMA pani ekspert była niezwykle dumna z tego jaką to wspaniałą zmianą będzie ten nowy EPG. Tymczasem pod względem wizualnym jest to kosmetyka - kilka elementów jest może ciut logiczniejszych (np. brak zasłaniających tekst wyskakujących etykiet), ale całość jest nadal stłoczona na śmiesznie małym fragmencie ekranu.

No nie podobają mi się założenia na jakich to oprogramowanie się opiera i nic na to nie mogę poradzić. Myślałem że się przyzwyczaję, ale jedyne co odczuwam po roku używania to rezygnacja. Dziś próbowałem żonę nauczyć obsługi wyszukiwania (ten największy klawisz na startowym giga-menu, dasz wiarę że małżonka go nie zauważyła?), zastosowałem metodę majeutyczną i stwierdzam że to oprogramowanie to jedna wielka porażka. Nie wiem jaki algorytm odpowiada za wyszukiwanie ani jaką bazę danych przeszukuje ale wyniki są, oględnie mówiąc, dziwne. A obsługa toporna.

Sorry za OT.

02-04-2022

Poziom 30, Ekspert

A jednak, po uważnym przeglądzie wszystkich okienek widzę że obie informacje są dostępne.

IMG_20220403_005741_BURST005.jpg

Tym samym pomysł można uznać za zrealizowany.

03-04-2022

Poziom 36, Guru *

Trochę szkoda, że nie tak intuicyjnie jak oczekiwałeś @j131 ... ale liczy się realizacja. Wizję ergonomii miewamy różną.

03-04-2022

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Realizowany

Zespół Nasz Orange

No tak... Wizje mogą być różne. Bez wątpienia. 👍
Dodajemy ten Pomysł do zrealizowanych. 😊
I dziękujemy autorowi za zwrócenie nam uwagi na ten mankament. 🤝

04-04-2022

Zespół Nasz Orange

Status zmieniony na: Zrealizowany