Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54834
  • 648

Pogaduchy 3.0

@bluesmanniaki Próbowałem po dobroci. Odstraszyć. Czosnek i takie tam puszki dyndające i butelki..

Zdecydowałem się jednak na rurkę z uchylnymi wejściami i znacznikiem obecności złapanego zwierza...

Zakopałem zamiast części tunelu i czekałem. Jak znacznik zaczął się ciężko obracać wykopałem i wyrzuciłem zwierzę na wolność kilkaset metrów od domu. 

@Wiktor Jeże własnoręcznie wypuściłem na łono natury z daleka od mojej posesji...trochę pofukały i zwinęły się w kulki, ale nosy ciekawskie w czasie transportu wystawiały...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

Pogaduchy 3.0


@agat13napisał(-a)

@bluesmanniaki Próbowałem po dobroci. Odstraszyć. Czosnek i takie tam puszki dyndające i butelki..

Zdecydowałem się jednak na rurkę z uchylnymi wejściami i znacznikiem obecności złapanego zwierza...

Zakopałem zamiast części tunelu i czekałem. Jak znacznik zaczął się ciężko obracać wykopałem i wyrzuciłem zwierzę na wolność kilkaset metrów od domu. 

 


Na ja też po dobroci próbowałem i nic. A jak wygląda taka rurka ze znacznikiem? Możesz dać jakieś namiary,nazwę, żeby wiedzieć czego szukać?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Pogaduchy 3.0


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54834
  • 648

Pogaduchy 3.0

@bluesmanniaki ja kupiłem taki komplet 4. KRETOŁAPKA PUŁAPKA ŁAPKA NA KRETY NORNICE 4 SZTUKI 13306804664 - Allegro.pl

Jak pokręcisz łapką i nie ma oporu-pusta. Jak czujesz, że nie okręca się-pełna-trzeba wykopać i wypuścić...

Fakt, że musisz kontrolować często. Wkopuj w rękawicach, aby zapachu człowieka kret nie poczuł, bo nie wlezie. Ja mam jeszcze 2 zakopane, ale jak nie będzie nowych kopców, odkopię i wyczyszczę-na zaś 🙂

@slav72 Mój sygnalizator sprawdzony, bo jest w rurce wygięty i łatwiej zweryfikować obecność zwierza.

No i taki tematyczny (Heyah), choć nie "po linii" 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 760
  • 2591
  • 0

Nadajnik bts w górach

Dziękuje 🙂 za nowy poziom 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pogaduchy 3.0

To i ja dorzucę swoje trzy grosze w temacie jeże i krety. Gdybym miał wybrać niszę nie zagospodarowaną do tej pory, to otworzyłbym firmę do pielęgnacji trawników pod kątem nornic i kretów. Bez zakładania siatek i innych nowinek inżynieryjnych😀 Ale mam etat w odlewni i nie zamienię tej fuchy😀

 

 

_____________

Edytowałem wpis - Rafał


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Pogaduchy 3.0

U mnie krety czy nornice wykurza Jamnik, nie wiem jak, ale doły spore potem muszę zasypać 😁

Ale planuję siatkę zastosować bo straty są, choć pewnie piesek nie będzie zadowolony, lubi nory rozkopywać 😃


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13377
  • 54834
  • 648

Pogaduchy 3.0

@Wiktor  trzeci jeż wzniesiony na łąkę 😄


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 279
  • 1719
  • 0

Pogaduchy 3.0


@IreneuszCDnapisał(-a)

U mnie krety czy nornice wykurza Jamnik, nie wiem jak, ale doły spore potem muszę zasypać 😁

Ale planuję siatkę zastosować bo straty są, choć pewnie piesek nie będzie zadowolony, lubi nory rozkopywać 😃


U nas jednego krecika  kot sąsiadów załatwił. Nic nie kopał, widziałem jak się czaił przy kopcach i któregoś ranka krtek leżał pod drzwiami sąsiada. To było w maju, na tydzień był spokój ale potem krecia rodzina znowu zaczęła budować metro a kot... zniknął. Podobno lisy krążą w pobliżu ale kto to wie jak było naprawdę... 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Pogaduchy 3.0

@bluesmanniaki , jak masz w pobliżu łasice, to wieczorową porą poodkrywaj wszystkie kopczyki. Przyroda sama sobie poradzi bez nas. Ja widziałem łasicę wbiegającą do odkrytego kopca, ale co tam robiła, to nie wiem😊 Jamnikowi sąsiada też żaden sąd nie da "aresztu".