Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

flex 80zł 5 numerów...

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

flex 80zł 5 numerów...

Witam, jestem nowa w ofercie Flex 😄

Posiadam 4 numery  telefoniczne i 1 internet.

Flex 80zł ogarnie mi: 1 numer tel. za 80zł + karta dodatkowa @ + 3 numery telefoniczne po 15zł/szt?

 

Oferta jest trochę zakręcona, jak mam rozumieć ofertę A/B?

A - Flex 80zł 1 główny numer + 3 dodatkowe karty sim z moim numerem/internet + do 5 planów flex 15zł  dla innych osób.

B - Flex 80zł 1 główny numer + 3 dodatkowe karty z mixem planów flex 15zł / dubel mojego numeru/internet.

 

Na stronie WWW flex 80zł 1+3 karty sim, a regulamin strefy kart sim mówi o 5... to może mieć max 9 czy 5 kart??

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

flex 80zł 5 numerów...

@olga1212  czym innym są "karty dodatkowe" i "plany". Karty dodatkowe to rozwiązanie polegające na "klonach" Twojego numeru - gdy ktoś dzwoni do Ciebie - to na wszystkie jednocześnie (o ile mają włączone wszystkie usługi - transmisja danych i usługi głosowe).Ich ilość zależy od wartości "Planu". Wydaje mi się jednak, że tych dodatkowych można mieć maksymalnie 3. 

Te inne karty, to jak mi się zdaje dodatkowe numery - dodatkowo płatne - np. w rozwiązaniu "Flex rodzina". Tych kart chyba można mieć 5 zarządzanych jako rodzina przez użytkownika głównego numeru.

 

Update. Karty dodatkowe nie działają w roamingu.

Update. 2 Obecnie chyba nie używa się określenia "Flex rodzina", ale co do zasady można mieć dodatkowe numery zarządzane i opłacane przez jedną osobę - "administratora".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

flex 80zł 5 numerów...

@olga1212  czym innym są "karty dodatkowe" i "plany". Karty dodatkowe to rozwiązanie polegające na "klonach" Twojego numeru - gdy ktoś dzwoni do Ciebie - to na wszystkie jednocześnie (o ile mają włączone wszystkie usługi - transmisja danych i usługi głosowe).Ich ilość zależy od wartości "Planu". Wydaje mi się jednak, że tych dodatkowych można mieć maksymalnie 3. 

Te inne karty, to jak mi się zdaje dodatkowe numery - dodatkowo płatne - np. w rozwiązaniu "Flex rodzina". Tych kart chyba można mieć 5 zarządzanych jako rodzina przez użytkownika głównego numeru.

 

Update. Karty dodatkowe nie działają w roamingu.

Update. 2 Obecnie chyba nie używa się określenia "Flex rodzina", ale co do zasady można mieć dodatkowe numery zarządzane i opłacane przez jedną osobę - "administratora".


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

flex 80zł 5 numerów...

Numer główny + maksymalnie pięć dodatkowych numerów (za minimum 15 zł). Każdy numer w zależności od kwoty abonamentu zawiera pewną ilość dodatkowych kart (fizyczna lub eSIM) z tym samym do użycia w innym urządzeniu. Dodatkowa karta może też mieć zablokowane funkcje „telefoniczne” i służyć tylko do transmisji danych. Plan za 15 zł nie zawiera paczki GB więc należy je przesłać z plany głównego.

 

@Misiek62 mnie uprzedził. Ja robiłem podejście do FLEXa ale na razie mi się nie opłaca.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11722
  • 52

flex 80zł 5 numerów...


@olga1212napisał(-a)

Witam, jestem nowa w ofercie Flex 😄

Posiadam 4 numery  telefoniczne i 1 internet.

Flex 80zł ogarnie mi: 1 numer tel. za 80zł + karta dodatkowa @ + 3 numery telefoniczne po 15zł/szt?

 

Oferta jest trochę zakręcona, jak mam rozumieć ofertę A/B?

A - Flex 80zł 1 główny numer + 3 dodatkowe karty sim z moim numerem/internet + do 5 planów flex 15zł  dla innych osób.

B - Flex 80zł 1 główny numer + 3 dodatkowe karty z mixem planów flex 15zł / dubel mojego numeru/internet.

 

Na stronie WWW flex 80zł 1+3 karty sim, a regulamin strefy kart sim mówi o 5... to może mieć max 9 czy 5 kart??


W tym planie 9 sim kart można mieć... 😄

Według strony 1 numer główny i 3 dodatkowe do niego z tym samym Numerem jak główny (do wyboru

rozmowy i internet/ same rozmowy/ sam internet > wybiera się to przy aktywacji sim karty), oraz 5 dodatkowych numerów innych niż numer główny, dla nich wybierasz Plan > od 15zł bez GB.

Wszystko jest na stronie Dodatkowe karty SIM | Orange Flex


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

flex 80zł 5 numerów...

Podstawowym jest pytanie do czego te dodatkowe numery mają być używane. Jeśli przede wszystkim do rozmów wystarczą te w planie 15zł. Jeżeli głównie do transmisji danych, to stawiałbym na dodatkowe karty (z tym samym numerem) - zwłaszcza że Plan 150GB uprawnia do "unlimited" za 0 zł. Regulamin Unlimited 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11722
  • 52

flex 80zł 5 numerów...

@Misiek62 z tym "unlimited" jest mały problem, działa tylko na numerze głównym, jeśli się nie mylę 😉

Ale Plan 150GB przy dużej ilości sim i zapotrzebowaniu na GB, jest najbardziej opłacalny i dużo tańszy, jakby się to w abonamencie tworzyło 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

flex 80zł 5 numerów...

@IreneuszCD  - fragmenick regulaminu, który wcześniej zalinkowałem:

"8. Usługa działa na Głównej i Dodatkowych kartach SIM dla Twojego Głównego Numeru."

 

Więc chyba nie masz racji, że tylko na głównym numerze, ale także na kartach dodatkowych (klonach numeru).

 

Update. Sytuacja o której pisze @IreneuszCD  ma zastosowanie do dodatkowych numerów - pkt. regulaminu: "Możesz korzystać z Usługi także na Numerach dodatkowych z Twojej Strefy kart SIM. Aby to zrobić, należy włączyć Usługę odrębnie dla każdego numeru. Usługa aktywowana na Numerze Głównym nie działa na Numerach dodatkowych."

 

Z tym, że na planach za mniejszą kwotę nie jest darmowa, a można ją jeszcze uruchomić przy planie za 35 albo 50 zł.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11722
  • 52

flex 80zł 5 numerów...

@Misiek62 to fajnie jest, że na głównym numerze i 3 dodatkowych do niego jest bez limitu internet/ GB, myślałem że tak fajnie nie jest, nie sprawdzałem bo mam najniższy plan za 30zł, mi to wystarcza, jeden dodatkowy do głównego, tylko do Internetu i jest oK, wcześniej jak ustawiłem dodatkową sim do rozmów i internetu, to był problem z połączeniami głosowymi po Volte, brak dżwięku był, kartę sim musiałem dezaktywować, bo nie da się aktywowanej do głosowych i internetu przestawić na sam internet, to niestety tylko możliwe przy aktywacji sim jest, to duży mankament.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

flex 80zł 5 numerów...

Cześć @olga1212 

Co do Flex Rodzina to regulamin usługi obowiązywał  do 14.09.2020 r. i znajduje się w archiwalnych regulaminach i cennikach w tym linku https://flex.orange.pl/regulaminy_cenniki_archiwalne

Przesyłam Ci najważniejsze punkty regulaminu

1. W ramach Usługi możesz połączyć swój aktywny numer w Orange Flex z innym numerem i
stworzyć Flex Rodzinę.

2. Możesz skorzystać z usługi Flex Rodzina jeśli jesteś już naszym Klientem i Twój plan w Orange
Flex jest aktywny.

4. Każdy Numer dodatkowy dołączasz w ramach odrębnej Umowy, możesz dla niego wybrać
dowolny plan w Orange Flex.
5. Z jednym Numerem Głównym możesz powiązać maksymalnie 5 numerów.

7. Usługa jest bezpłatna. Ponosisz koszty korzystania z dołączonych numerów zgodnie z „Cennikiem
usług w ofercie Orange Flex” i „Cennikiem usług w roamingu oraz połączeń międzynarodowych w
ofercie Orange Flex”.

12. Jako Administrator możesz podejmować następujące decyzje dotyczące numerów w ramach
Flex Rodzina:
a) dodajesz nowe numery tj. zawierasz Umowy na nowe numery i dołączasz je do Numeru
Głównego w Aplikacji,
b) kończysz korzystanie z numerów tj. możesz rozwiązać Umowę na każdy z Numerów
dodatkowych,
c) zmieniasz plany taryfowe dla każdego z Numerów dodatkowych,
d) zezwalasz na aktywowanie i zakup nowych usług w ramach opcji „zapytaj o zakup”,
e) zlecasz zmianę numeru lub wymianę karty SIM,
f) sprawdzasz stan zużycia środków na danym Numerze dodatkowym,
g) kontaktujesz się z obsługą klienta w sprawach związanych z każdym Numerem dodatkowym
w ramach Flex Rodzina.

Więcej informacji w załączonym regulaminie Flex Rodzina

Jeśli chodzi o Flex 80 zł to w aplikacji Flex możesz: mieć 3 dodatkowe karty SIM z tym samym numerem np. do drugiego smartfona, routera czy zegarka. Jeśli chodzi o dodanie nowych numerów w aplikacji Flex  możesz dodać maksymalnie 5 numerów dla bliskich z rodziny, znajomych i pracowników.

Więcej informacji w tym linku Wszystkie SIM-y Flex w jednym miejscu https://flex.orange.pl/oferta/dodatkowe-sim

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 0

flex 80zł 5 numerów...

czyli mając flex 80zł i 150GB + aktywny nolimit, to te 150GB mogę dzielić na plany za 15zł, ale numery kopie mojej karty sim mają no-limit, który im załączam w opcjach karty?