Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange flex-polityka uczciwego korzystania


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

Witam. 

jestem w pewnej sieci, w której łamie politykę uczciwego korzystania. W przyszłym tygodniu chciałem przejsc do Orange flex, czy po przejściu do Orange będziecie od nowa przez 4 miesiące sprawdzać czy uczciwie korzystam czy od razu będę mial nieuczciwe korzystanie? 

oraz drugie pytanie, jeśli będę łamał politykę uczciwego korzystania to jakie są konsekwencje? Moje pakiety nie będą w ogóle działać? Będą mi pobierane dodatkowe środki z konta bankowego czy jak to wyglada? Czy mój numer w takim przypadku będzie cały czas aktywny czy będzie blokowane całkowicie? Prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie 

11 ODPOW. 11

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1491
  • 6464
  • 43

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18582
  • 53208
  • 720

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@Gabrielll teoretycznie polityka uczciwego korzystania obowiązuje również we FLEX, w praktyce jeszcze nikt nie napisał na forum, aby FUB we FLEX był egzekwowany. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2094
  • 11793
  • 54

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@Gabrielll jeśli planujesz coś co operatorzy nie lubią i regulamin o tym pisze, to będzie blokada numeru nałożona i wtedy nie skorzystasz z opłaconych usług, więc kosztów ekstra nie będzie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3235
  • 7565
  • 139

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

Nie lepiej zakupić SIM u lokalnego operatora? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@tolek 
W zasadzie to nie widzę tam odpowiedzi na moje pytania, w jaki sposób zostanie pobrana ode mnie dodatkowa opłata, czy mój numer będzie aktywny oraz czy będą mi liczyć te 4 miesiące od początku wraz z przejściem do Orange z innej sieci, bo tam już łamie tę polityke


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2094
  • 11793
  • 54

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@Gabrielll nie martw się na zapas, przenieść numer do FLEX,

Balast od innego operatora nie przejdzie do Orange FLEX 😆


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18582
  • 53208
  • 720

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@Gabrielll jak wspomniałem wcześniej, jeszcze obecnie nie było informacji o pobraniu opłaty za łamanie FUP. Opłata ponad plan nie może być pobrana, chyba że z konta do opłat premium, ale standardowo, re konto jest zerowe. Trudno obecnie podać, jak pobranie opłaty za łamanie FUP ma wyglądać we FLEX.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@Ron niestety, nie chce mieć dwóch numerów na utrzymaniu, tym bardziej,

ze niedługo wracam do Polski na stałe. 

po prostu chciałem wiedzieć co mnie czeka po przejściu do flexa, nie mam zamiaru naciągać żadnego operatora, nie przeszkadza mi, ze będę więcej płacił, zależy mi bardziej, aby nie zablokowali mojego nr.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Orange flex-polityka uczciwego korzystania

@Gabrielll , luźna propozycja ode mnie. https://www.orange.pl/view/regulaminy_cenniki

Tam są cenniki i regulacje korzystania ze świadczeń. Za bardzo nie wiemy, gdzie i jak korzystasz, a Ty wiesz najlepiej z czym się mierzysz. Jeśli chodzi o politykę uczciwego korzystania i praktyk, to są obowiązujące dla dwóch stron umowy. Pomiędzy tym, co jest napisane, a co praktyka wskazuje, czasem dochodzi do spięć i można w drodze reklamacji oraz merytorycznego uzasadnienia skorzystać z tej ścieżki. Kto pyta tutaj na samopomocowym forum NO, nie gryzą😊 Natomiast pisma i spory są poza obszarem naszych kompetencji na forum NO.