Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z nju na flex i z powrotem

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Z nju na flex i z powrotem


@Ianus72napisał(-a)

Owszem będzie eSIM w nju ale tylko w ofercie subskrypcyjnej. Trochę słabo.


I tak i nie, ale to pokazuje w którym kierunku idzie oferta przyszłości. Subskrypcje i możliwość samoobsługi. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Z nju na flex i z powrotem

Nie nazwałbym akurat subskrypcji w nju ofertą przyszłości. Daleko jej choćby do tego co oferuje Flex.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Z nju na flex i z powrotem

@Ianus72 , jak to mówią, w tym przypadku "uczeń nie przerośnie mistrza". To FLEX jest strategiczny, ale NJU moim zdaniem będzie na podobnym poziomie za jakiś czas. 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Z nju na flex i z powrotem

Raczej Orange nie ma żadnego interesu w tym, żeby subskrypcja w nju była konkurencją dla Fleksa. Mam wrażenie, że wręcz nachalne promowanie tej subskrypcji ma na celu zredukowanie liczby użytkowników starego abonamentu w nju, który miał zbyt wiele tanich rozwiązań typu "nie korzystasz, nie płacisz". Ostatnie działania w nju są zdecydowanie tak ukierunkowane.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

Z nju na flex i z powrotem

@Ianus72 nie do końca. To na abonament NJU są przeznaczone środki z marketingu na reklamy w TV. To Abonament w NJU, a nie subskrypcja ma promocję 3 m za 0 🙂 więc powiem, że abo jest bardziej promowane. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 932
  • 4

Z nju na flex i z powrotem

Trochę pokrętna polityka. Promujemy abonament, ale...

- chcesz mieć apkę przejdź na subskrypcję,

- chcesz mieć eSIM j.w.

- chcesz mieć więcej niż 3 numery ....

- chcesz więcej GB...

Mam abo w nju i ostanio trafił mi się pierwszy raz telefon z ofertą "dla stałych klientów"... Jaką? Przejścia na subskrypcję właśnie 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Z nju na flex i z powrotem

Więc już nie trzeba przenosić numeru, aby wracać z kartą eSIM. Wystarczy otworzyć apkę wybrać zakładkę z kartą SIM i wymienić na eSIM:

Screenshot_2024-03-13-05-53-35-280_com.orange.rn.nju.jpg

__________

* Edycja wpisu - Bartłomiej


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Z nju na flex i z powrotem

@Ianus72 Ja przeszedłem do subskrypcji, ponieważ i tak nie mialem możliwości płacenia mniej za niekorzystanie (przez przejście na ofertę z 5G), mam ulgę za światłowód i lubię płacić za wszystko kartą kredytową. Do tego każdy numer ma trzy dostępy do TV Go - w abonamencie były wspólne. Nie muszę się także martwić o blokowanie usług za które nie chcę płacić (w abo zdarzyło się naliczenie opłat za połączenia mimo blokad na koncie). W subskrypcji jakoś lepiej działa rozliczanie zużycia internetu. Na początku okresu zawsze mam dostępne wszystkie GB podczas gdy w abo znikała pewna cześć pakietu. Podobno tak ma być. Jedyny minus na dzisiaj to brak obsługi SMS przez WiFi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 150
  • 0

Z nju na flex i z powrotem

Zastanawiam się nad przejściem do Nju z Flexa (impulsem ostatnia podwyżka, szybkie blokowanie numeru gdy brak płatności, oraz brak tańszych minut i SMS w tym nowym pakiecie roamingowych, są tylko w abo i ofnk)

 

Nju:

 

Czy możecie potwierdzić, że WiFi Calling poza Polską działa tylko w Abonamencie?

 

Abonament za 29 zł uwzględnia zniżkę 20 zł za zgody marketingowe - jak to w praktyce jest uciążliwe? Czy to są zgody tylko dla Nju, czy też wymagają zgody dla firm trzecich? Jak często spamują i czy to tylko SMSy czy dzwonią?

 

Antybillszok jak rozumiem minimum to 100 zł i nie da się ustawić mniej? Czy przynajmniej jest polegalny?

 

Jakieś inne ważne rzeczy o których warto wiedzieć?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 8079
  • 63

Z nju na flex i z powrotem

@piotrkr Wcześniej miałem abonament, teraz mam subskrypcję. W żadnej z ofert nie było nic o zgodach marketingowych i nikt nigdy nie dzwonił. Pierwszy raz słyszę o zniżce 20 zł.