Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Cześć, czy obserwujecie ostatnio problemy objawiające się wyciszaniem rozmówcy, który jest spoza sieci Orange np. Play, T-Mobile? Mam w Flex 2 numery i niestety na obu występują w/w problemy. Problem polega na cyklicznym wyciszaniu rozmowy na kilka sekund, po czym rozmowa jest wznawiana (połączenie ciągle jest utrzymywane). Doprowadza mnie to już do rozstroju. Jak to możliwe, że w 21 wieku podstawowa funkcjonalność telefonu nie jest w pełni funkcjonalna 😞 . Zmieniałem już karty SIM, telefony, zgłoszony problem na forum w aplikacji Flex i pomimo "naprawy" problem się nasila.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Zmień operatora. Walka z działem technicznym Orange to walka z wiatrakami. Np. niektórzy na forum raportują fatalną jakość głosu w Orange przy dwóch kartach na tym samym numerze (jest dłuugi wątek na forum). Problem od kilku lat, operator to zlewa. Moja rada: zlej i ty operatora. Zrobiłeś już wszystko co mogłeś. A telefon ma służyć do wygodnej rozmowy, a nie kombinowania z usługami, wyłączania czy włączania tego czy tamtego. Jeszcze może masz się trzymać prawą ręką za lewe ucho, żeby rozmowa we Flexie była zrozumiała? 

Ja straciłem cierpliwość, zmieniłem operatora (celowo nie napiszę na którego, bo nie chodzi o reklamę) i wszystko mi wreszcie działa poprawnie bez cudowania, wyłączania VoLTE, VoWifi, HD Voice i EVS etc. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26
Anonim

Nie dotyczy

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

O Flex się nie wypowiem. Ale wiem jedno. Jak technika chce robić psikusa to nienowy nie patrzy na datę w kalendarzu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

@grzegorzb75 , pierwszy raz o takim czymś czytam. Używam między innymi FLEXa i nic takiego nie ma, a usługi działają poprawnie. Nikt nie pisał o takim problemie, więc sprawdź kartę SIM w innym telefonie. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Data nie jest tutaj problemem ale niewiedza administratorów technicznych. Trzeba przeglądnąć logi, wyciągnąć wnioski i oczywiście naprawić problem. Jednak w dzisiejszych czasach ciężko o kumatych  adminów i techników.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

@grzegorzb75 , a korzystasz z dodatkowej karty ? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Jak wcześniej pisałem, najpierw szukałem problemu w sprzęcie, dopiero po wyczerpaniu wszelkich możliwości usunięcia problemu, zgłosiłem awarię na forum. Karta SIM zmieniona 2 krotnie. Telefon Galaxy s21+, Galaxy m51 i Galaxy A6, więcej telefonów niestety nie mam. Ustawienia zresetowane, efekt ciągle ten sam 😞


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Tak, korzystam z karty dodatkowej, jednak urządzenie (modem) jest aktualnie wyłączony.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

@grzegorzb75 , może zaproponuje dziwne rozwiązanie, ale może okazać się trafne. Jeśli to nie będzie dla Ciebie duży problem, proponuje przenieść numer, którego sprawa dotyczy na jeden dzień do innej sieci i powrót do FLEX. 🤔 może nowe "wbicie" w system coś zmieni. 

 

Ewentualnie jeśli korzystasz z drugiej karty, to proponuję ją wcześniej dezaktywować. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

@grzegorzb75 przed przeniesieniem, które proponuje @Ron polecam sprawdzić jeszcze inne rozwiązania.

Czy korzystasz z usługi VoLTE, WiFi Calling? Jeżeli tak, to proponuję wyłączyć i sprawdzić jak będą przebiegały rozmowy, czy dalej będzie występował problem. Jeżeli następuje przełączanie w trakcie trwania rozmowy między 3G, WiFi Calling, VoLTE, to może na jakiś czas wyciszać rozmówcę, dosłownie na chwilę, połączenie nie jest zrywane.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 32
  • 0

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Tak, korzystam z VoLTE i WiFi Calling. Oczywiście te opcje też były przeze mnie testowo wyłączane, jednak bez spodziewanych efektów. Zresztą będąc z dala od sieci WiFi, czyli na zewnątrz opcja WiFi Calling powinna się dezaktywować, a jednak problem pojawia się bez względu na miejsce pobytu.. Poza tym wcześniej w/w opcje nie miały wpływu na prowadzone rozmowy.