Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Hej
Jestem teraz Magentowy na czasie nieokreślonym płacę 50zł za no limit 10GB internetu social pass i jakieś śmieszne radia internetowe bez limitu transferu dlaczego flex 
1. pakiet 30GB za 30zł w tym social pass dokupie music pass i nawet te 30 będzie dla mnie za dużo 😄
2.Taniej
3. elastycznie
4. bez umowy na dwa lata 
5 dodajesz kartę płatniczą do aplikacji i samo się płaci 
6 e-sim
Dlaczego nie
1. jakość i zasięg sieci
2. strach przed utratą numeru przy przeniesieniu
3. Może to nieodpowiednie miejsce  ale orange kojarzy mi się głównie z problemami zanim ustawiłem swój internet w funboxsie żeby działał tak jak ja chce a nie tak jak chce orange minęły chyba 2 miesiące

Szukam szczerej opinii o flex szczególnie ludzi korzystających z iUrządzeń 🙂





1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Po pierwszym tygodniu z Flex. Co do e-sim polecam poczytać ten wątek: 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Fatalna-jakość-rozmów-problemy-z-HD-Voice-w-Orange-Flex/td-p/1...

 

A co do zasięgu: 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Słaby-zasięg-LTE/m-p/211754#M2802

 

Dzisiaj po raz pierwszy miałem sytuację, że wybierając numer po chwili głuchej ciszy wyświetlił mi się komunikat, że nie można zrealizować połączenia. U dotychczasowego operatora nie miałem takich sytuacji.

 

Tak jak radził Piotrekk85 weź starter i przetestuj na osobnym numerze.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

30 ODPOW. 30

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Ad.2. Takiej groźby nie ma.
Ad.3. Flex jest realizowany na zupełnie innej platformie niż reszta Orange, więc nie ma połowy "problemów z przeszłości".

Najlepiej kupić sobie starter z innym losowym numerem i potestować miesiąc - to pozwoli sprawdzić parametry - tym bardziej, że obecnie miesiąc jest za złotówkę 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 21
  • 0

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Korzystam z Orange od czasów IDEA, przenosiłem numer kilka razy, do wszystkich większych operatorów i ostatecznie wróciłem do Orange. Jakiś rok temu przeszedłem z abonamentu na Flex i nie mam się czego doczepić. Telefon dzwoni, zasięg łapie, Internet działa. 

Co do utraty numeru, to w Polsce trochę już mniej niż w lesie, jest ten cały PLI-CBD, w przypadku problemów z numerem zawsze można skrobnąć maila z reklamacją dając dw. UKE to i operatorzy wtedy jakoś chętniej zmieniają zdanie z "nie da się - problemy techniczne" na "jakoś się udało naprawić niestandardowym trybem".


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

ad 1. zasięg to praktycznie to samo co różowi, bo realizują go w większości ze wspólnych nadajników spod spółki NetWorks!


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Dokładnie zasięg sieci jest praktycznie taki sami. Różnić się może jakość internetu, bo pasma w większości lokalizacji są już podzielone. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Po pierwszym tygodniu z Flex. Co do e-sim polecam poczytać ten wątek: 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Fatalna-jakość-rozmów-problemy-z-HD-Voice-w-Orange-Flex/td-p/1...

 

A co do zasięgu: 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Słaby-zasięg-LTE/m-p/211754#M2802

 

Dzisiaj po raz pierwszy miałem sytuację, że wybierając numer po chwili głuchej ciszy wyświetlił mi się komunikat, że nie można zrealizować połączenia. U dotychczasowego operatora nie miałem takich sytuacji.

 

Tak jak radził Piotrekk85 weź starter i przetestuj na osobnym numerze.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Co do zasięgu nie zgodzę się, że jest taki sam w Orange jak w magenta. Nie na wszystkich nadajnikach TM działa Orange. Uważam, że TM ma deko lepszy zasięg niż Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

i. właśnie dlatego jestem w T ale tu za 35zł miałbym wszystko czego potrzebuje e-sim i nielimitowane społecznościówki i do tego apple music bez limitu mam jakieś takie wewnętrzne zaufanie do T że nawet "w lesie" to lte będę miał ale to co zrobili wszyscy operatorzy z cenami abo po przejściu na narazie czysto teoretyczne 5g to już przesada w T mobile miesiąc temu za 59zł było 30GB full speed a teraz dali za 55 marketingowo "nielimitowany" ale już tylko 15 full speed i oto cała rewolucja 5g u polskich operatorów.

PS ja nie mówię że te pakiety mają być niewiadomo jakie ale powinny być takie żeby od czasu do czasu pozwalały zrobić mostek z telefonu otworzyć laptopa i sprawdzić coś w internecie poza tym cena 1zł za 1GB jak we flex wydaje mi się teraz jedyną uczciwą. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

I dlatego najlepiej przetestuj. Weź w salonie Orange czystą kartę do flexa. Po prostu wchodzisz i mówisz, że chcesz kartę flex (weź od razu dwie jakbyś w przyszłości chciał numer z T przenieść). Uruchom usługę z kodem FLEX. Pierwszy miesiąc za 1 zł. Pamiętaj tylko żeby kod wpisać przed dodaniem płatności.

 

Jakbyś chciał tak zrobić to pamiętaj, że na jednym koncie we flexie możesz mieć tylko jeden numer główny. Resztę podpinasz jako konta rodzinne z ograniczonymi możliwościami. To testowe najlepiej założyć na zapasowym adresie e-mail żeby ten, z którego korzystasz na co dzień zostawić dla przenoszonego numeru.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

a jak zrobie test na e-sim? mam 11 pro a i czy mając światłowód w orenge będę musiał wysyłać im zdjęcie dowodu?