Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

► Temat został przeniesiony z kategorii Inna oferta. Doprecyzowano w nim tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Czy ktoś jeszcze korzysta z darmowej bramki SMS-owej Orange: https://sms.orange.pl/ ?

Mi czasami się zdarza, szczególnie do rodziny, bo mają numery w Orange. Przed wysłaniem takiego SMS-a z bramki, trzeba najpierw aktywować numer Orange na który SMS ma dotrzeć. Jeżeli brak aktywacji, wyśietla się komunikat, o treści:

 

"Wiadomość nie została dostarczona, gdyż adresat wiadomości nie ma aktywnej usługi SMS z Internetu. Jeśli adresat posiada telefon w sieci Orange, to został on powiadomiony, że oczekuje na niego wiadomość i musi aktywować usługę SMS z Internetu, żeby ją otrzymać. Żeby aktywować usługę SMS z Internetu wystarczy wysłać ze swojego telefonu SMSa o treści INTERNET na numer 102 (koszt jak za zwykły SMS)".

 

Koszt takiej aktywacji (wysłania SMS-a) we Free na kartę to 20 groszy. W abonamencie chyba też ta sama cena.

 

Jaki wiec jest koszt aktywacji w Orange FLEX? też doliczy tą dodatkową opłatę, czy będzie w cenie abonamentu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Dziś rano dostałem wiadomość testową z bramki Orange na numer Flexowy. Wpadł też SMS od operatora że zgłoszenie zostało rozwiązane. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

@ketrasaArtur  sprawdzę


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

To samo pytanie zadałem na czasie FLEX. Konsultant najpierw napisał, że we FLEX nie ma bramki SMS, po dokładniejszym zapoznaniu się ze sprawą, napisał, że sprawdzi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Postanowiłem zaryzykować i ponieść ewentualne koszty związane z aktywacją na numerze FLEX odbierania SMS-ów z bramki: sms.orange.pl

Wysłałem z numeru FLEX SMS-a o treści INTERNET na numer 102. Odpowiedź: numer nie istnieje, nie udało się wysłać SMS-a.

Rejestracja na stronie orange.pl do MultiBox-a dała odpowiedź: Błąd podczas procesu rejestracji.

Logowanie na stronie Mój Orange kończy się informacją o braku konta o tym numerze.

Znaczy się, że FLEX jest osobną marką Orange tak jak NJU.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex


@ketrasaArturnapisał(-a)

To samo pytanie zadałem na czasie FLEX. Konsultant najpierw napisał, że we FLEX nie ma bramki SMS, po dokładniejszym zapoznaniu się ze sprawą, napisał, że sprawdzi.


Zrobiłem to samo, przyjęto jako sprawę do wyjaśnienia... bo ani wysłać do Flexa ani odebrać nie można.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Poczekam na odpowiedź konsultanta i zamieszczę w tym temacie.

FLEX to niezależna marka jedynie z Orange powiązana nazwą, i możne jakąś częścią kapitału. Bo usługami na pewno nie.

Już NJU lepiej wychodzi, bo z tej sieci do Orange można przenieść nr telefonu, a z FLEX niestety nie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Dziś rano dostałem wiadomość testową z bramki Orange na numer Flexowy. Wpadł też SMS od operatora że zgłoszenie zostało rozwiązane. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

@Misiek62 wysyłałeś z bramki: http://sms.orange.pl

Co z aktywacją otrzymywania SMS-ów z bramki?

Chodzi mi o wysłanie SMS-a z numeru FLEX o treści INTRNET na 102.

Przed chwilą sprawdziłem, u mnie dalej nie działa.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Wydaje mi się, że na czacie Flexa doradca musi zarejestrować zgłoszenie. Mi też włączono pewną niestandardową usługę (której oficjalnie nie ma we Flexie) w podobny sposób.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

@ketrasaArtur  szczerze mówiąc nie wiem co z tą aktywacją. Przed chwilą wysłałem sobie kolejnego SMS z bramki na numer flexa (ten drugi, na potrzeby dodatkowego testu). Dostałem od razu. Screenshot_20191028-122015.jpg

To z tego numeru robiłem zgłoszenie na Czacie.