Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

@Misiek62 Jakiej bramki używasz? Czy może tej: sms.orange.pl?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

@ketrasaArtur  wcześniej nie mogłem odpowiedzieć. Tak, z tej bramki wysłałem SMS na numer FLEXowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Nareszcie, udało się. SMS-y z bramki docierają.

Trzy razy na czacie przedstawiałem doradcom FLEX, co nie działa. Dwóch z nich wcale nawet nie zatrybiło o co mi chodzi. Jeden z nich to nawet posunął się do tego, że potrzebował mojego adresu zamieszkania. Nie wiem tylko co ma wspólnego mój adres zamieszkania do wysyłania SMS-ów z bramki Orange.  Dopiero trzeci przyjął jako reklamację. Dziś przyszedł SMS z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. No i oczywiście zadziałało.

Wygląda wiec na to, że w ofercie FLEX odbiór SMS-ów z bramki: sms.orange.pl powinien być włączony domyślnie.

 

Przy okazji:

Wyłączenie PIN na karcie SIM Orange Flex można wykonać tylko na smartfonie. Na Noki 1600 nie da się tego zrobić. Zmienić PIN można w obu przypadkach.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

@ketrasaArtur te nowe karty sim z których mozna zdjąć pin używa cała grupa orange czyli m.in. nju. Też miałem kiedyś kłopot żeby zdjąć pin na nokii 6310, motce v6xx, nawet dzwoniłem w tej sprawie i okazało się, ze w smartfonie poszło bez problemu. I też mnie to zdziwiło.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

SMS z darmowej bramki Orange - koszt aktywacji po stronie odbiorcy w Orange Flex

Czyli stare telefony nie nadają się do zdejmowania blokad z kart SIM. Na androidzie już da się zdjąć, Ciekawe, jak sprawują się smartfony z Windowsem i iPhony?

Osobiście wolę karty SIM bez pinów, chodź Orange niechętnie pomaga w ich usuwaniu. Ze trzy lata temu zmianę PIN zrobiłem po przez wymianę karty SIM przy użyciu SMS-a. Konsultanci z BOK polecali napisać zgłoszenie do zdjęcia PIN-u, ale nic w tej sprawie więcej się nie zadziało.