Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming USA

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Roaming USA

Hej!

Na stałe mieszkam za granicą i przeniosłem kilka numerów rodzinnych od różnych operatorów do Orange Flex (część rodziny w PL, część w USA). Myślałem, że zrobiłem dobry research przed przeniesieniem numerów, ale nie doczytałem, że nie będzie się do mnie można dodzwonić.

Bardzo rzadko ktoś do mnie dzwoni na Polski numer. Dodatkowo ze względu na różnicę czasową tak naprawdę nie potrzebuję odbierać telefonu, a raczej tylko widzieć kto do mnie dzwonił, żebym mógł oddzwonić póżniej przez inny komunikator.

Widzę w apce Orange Flex, że mogę aktywować pakiet 10 min (10 zł) dla każdego numeru osobno, co jest mocno uciążliwe, bo muszę pamiętać o tym co miesiąc. 

1. Czy jest opcja WiFi calling która by pozwoliła na "odbierania" telefonu?
2. Czy można włączyć pakiet cyklicznie? Najlepiej na mniejszą ilość (1-5 min)?

Dzięki!




1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Roaming USA

Pisałem przez aplikację Orange Flex w telefonie, i dostałem odpowiedź, że WiFi Calling jest dostępne w wybranych modelach, a mój nie jest na liście. Pytałem, ale nie mają informacji odnośnie tego kiedy będzie dostępne w rodzinie telefonów Google Pixel.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Roaming USA

@Brajanusz usługa WiFi Calling działa, na terenie kraju i w UE. Powinna również działać i w USA. Jeżeli po dłuższym czasie nadal brak dostępu, to proponuję napisać na czacie FLEX, aby konsultant zweryfikował działanie usługi. W pełnym zakresie w kraju i za granicą WiFi Calling działa w abonamencie, to mogę potwierdzić, bo sam sprawdzałem.

Jeżeli pakiet w aplikacji nie ma opcji cyklicznej, to niestety zostaje tylko ręczne włączanie co miesiąc.

 

edit:

Jeszcze ważna sprawa, aby WiFi Calling oraz VoLTE działały prawidłowo, dobrze by było, aby telefon był z dystrybucji Orange (nie dotyczy iPhone i niektórych modeli Samsunga) oraz znajdował się na liście wspieranych modeli. 

 

Lista wspieranych modeli i info o WiFi Calling Orange:

https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Lista wspieranych modeli i info o VoLTE Orange:

https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming USA

Wifi calling we flex nie jest ograniczone do terenu UE. Problem jest inny: niektórzy ISP blokują porty, które są potrzebne do działania usługi.

A co znaczy, że możesz dzwonić a odebrać nie? Twój pierwszy wpis jest dosyć niejasny.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Roaming USA

@ketrasaArtur Dzięki za wskazówki! Mój telefon (Pixel 4) nie jest na liście telefonów, które mają wsparcie WiFi calling w Orange. Telefon sam w sobie ma WiFi Calling, bo w ustawieniach drugiego SIM (lokalnego operatora) mam włączone WiFi Calling i działa.

Spekulowałem, że Orange Flex WiFi Calling nie działa, bo nie mam pakietu roamingowego (telefon pokazywał przy Orange SIM: "calls unavailable"). Kupiłem pakiet roamingowy dla USA i komunikat "calls unavailable" zniknął i mogę dzwonić / odbierać, jednak opcja Wifi Calling nie pojawiał się w ustawieniach dla karty SIM Orange. Próbowałem:
- restartować telefon,

- ustawić Orange jako domyślną do SMS i połączeń,

- wyłączyć Wifi Calling dla drugiej karty,

- zmienić ręcznie sieć do której karta jest podłączona (z T-mobile to AT&T)

ale nic nie pomogło, dalej nie widzę opcji Wifi Calling w ustawieniach. 

Przeszukałem Internet i znalazłem posty osób z innych krajów (Rumunia, Hiszpania), które pisały, że też im w Pixel 4 nie działa WiFi Calling w Orange.

 

Może w któryś dzień sprawdzę u kolegi w iPhonie czy Wifi Calling dla Orange Flex działa, bo planuję się przenieść na iOSa w przyszłości.

@Piotrekk85 
Nie mogę dzwonić ani odbierać (tzn. teraz już mogę po kupieniu pakietu roamingoweg). Gdy napisałem oddzwonić, miałem na myśli przez inny komunikator jak Whatsapp, Messenger etc. używając WiFi.

@ketrasaArtur @Piotrekk85 
1. Macie jeszcze jakieś pomysły odnośnie aktywowania WiFi Calling?
2. Czy można gdzieś napisać do Orange aby dodali opcję 5 min na pakiet roamingowy i dodali opcję cyklicznego samo odnawiania?

Dzięki!
 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming USA

Jaki operator dostarcza wifi?

Sprawdź też czy nie ma problemów na poziomie routera i czy spełniony jest ten komunikat:

Informujemy, że do poprawnego działania usługi Wi-Fi Calling powinny być spełnione warunki: obsługa protokołu UDP, porty 500 i 4500. Adresacja IP po naszej stronie jest zmienna ale jest widoczna pod nazwą domenową: epdg.epc.mnc003.mcc260.pub.3gppnetwork.org. W przypadku telefonów Apple do aktywacji usługi wymagane są także: porty 8181 i 8281 TCP/UDP oraz adresy IP: 217.116.100.4 i 217.116.100.5.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Roaming USA

AT&T. Porty są otwarte i dodatkowo mogę spingować epdg.epc.mnc003.mcc260.pub.3gppnetwork.org

Znalazłem ten temat odnośnie WiFi calling na telefonach Pixel: https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/VoLTE-i-WiFi-Calling-dla-rodziny-Google-Pixel/idi-p/130487


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming USA

A próbowałeś napisać na czacie flex przez przeglądarkę?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 1

Roaming USA

Pisałem przez aplikację Orange Flex w telefonie, i dostałem odpowiedź, że WiFi Calling jest dostępne w wybranych modelach, a mój nie jest na liście. Pytałem, ale nie mają informacji odnośnie tego kiedy będzie dostępne w rodzinie telefonów Google Pixel.

Anonim

Nie dotyczy

Roaming USA

@Brajanusz  ja bym nieśmiało zaproponował... Wymień ten telefon na iPhone i volte/ vowifi będzie, ba wszystkie usługi będą działać 😉