Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

Hej, mam pytanie. Kupiłem sobie już jakiś czas temu starter do Orange'a (zwykła taryfa, nie Flex) i zarejestrowałem numer w sklepie. Włożyłem go do telefonu i zainstalowałem apkę Flexa, dzięki czemu mogłem przejść z tej zwykłej taryfy na Flex. Następnie, kupiłem nowy telefon, w którym możliwe było posiadanie eSIM (na tym samym numerze), więc tak też uczyniłem, a starą kartę schowałem. Z Flexa już nie korzystam i nie opłacam go od jakiegoś miesiąca. Czy po 6 miesiącach, gdy zostanie odebrany przypisany mi numer, moje dane również znikną, pomimo tego, że rejestrowałem kartę stacjonarnie w Żabce? Nie chciałbym, aby doszło do takiej sytuacji, że numer zniknie, a moje dane będą gdzieś fruwały. Proszę o pomoc.

 

 

 

 

____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

Karta i numer będzie nieaktywny, a po jakimś czasie numer wróci czysty do puli.

 

Dane osobowe pozostaną w bazach u operatora zgodnie z Ustawą o przechowywaniu danych osobowych. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

Karta i numer będzie nieaktywny, a po jakimś czasie numer wróci czysty do puli.

 

Dane osobowe pozostaną w bazach u operatora zgodnie z Ustawą o przechowywaniu danych osobowych. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

Czyli numer nie będzie sprzężony z moimi danymi, a po prostu w bazie danych będzie widniało, że w tym i tym okresie taki i taki numer należał do mnie, tak?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

Dokładnie tak, a numer wróci po czasie do puli. 😏

 

Na czacie napisali, że dane osobowe są przechowywane do 10 lat. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

Czy na pewno 10 lat, nie byłbym tego taki pewny. Raczej zakładam, że może takie przechowywanie trwać dłużej. 

Jak numer zostanie dezaktywowany, po jakimś czasie trafia do puli numerów wolnych i Twoje @adrieenn dane osobowe nie będą powiązane już z nieaktywnym numerem. Będzie tylko zachowane w historii operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

@ketrasaArtur  potwierdzam  dane do 10 lat, a numeru od 3 do 6 miesięcy . Taka rozpiętość z praktyki


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Rezygnacja z numeru - czy moje dane zostaną usunięte?

To do 10 lat, to jak się nie mylę po zmianach prawa, a dodatkowo informacja z czatu z działem, który potwierdził takie info.