Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekazanie danych GB we Flex


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przekazanie danych GB we Flex

@Piotrekk85  ogłosił że we Flex dodano kolejną funkcjonalność - możliwość przekazania danych (pakiet).

Sprawdziłem jak to działa. Okno startowe z przyciskiem "Przekaż GB" 

Screenshot_20191015-202437.jpg

Po jego wybraniu pojawia się okno z opcjami wskazania "znajomego", któremu chcemy przekazać GB. Można to zrobić wpisując numer (przyjmuje także "wklej"), wyszukując znajomego, który jest w pobliżu - z użyciem Bluetootha, albo wybierając kogoś z książki adresowej.

kontakty.jpg

 

Aby użyć funkcji "w pobliżu"  wymagana jest zgoda na użycie Bluetooth  - to oczywiste, i mikrofonu (nie wiem po co) , żeby wyświetliły się kontakty z książki, też trzeba zezwolić na dostęp do kontaktów.

Zgoda-kontakty.jpgZgoda-Bluetooth_mikrofon.jpg

Wyszukanie "połączenie się" z innym użytkownikiem Orange Flex, wymaga włączenia tego samego ekranu "szukam w pobliżu" w obu telefonach; jeśli zapomnisz wcześniej włączyć Bluetooth, appka Ci o tym przypomni.

włącz-Bluetoth.jpgEkran.png

tu  ekrany przewidziany na wpisanie (wklejenie numeru),

wpisz_numer.png

 

Następne krany dotyczą przekazania "osobie w pobliżu", wybranie "odbiorcy", potwierdzeniu wyboru (pojawia się "ptaszek" obok numeru")

osoba_w_pobliżu.jpgosoba_w_pobliżu-wybrana.jpg

 

 

można określić ile GB chcemy przekazać - udało mnie się dojechać do pełnej puli.

limit-GB-test.png

Wybór jeszcze trzeba potwierdzić na kolejnym ekranie "No to dajemy!"

potwierdź_ważność.png

dość szybko zmniejsza się nam liczba dostępnych w danym okresie rozliczeniowym GB.

 

"Obdarowany" zostaje poinformowany o tym, że ktoś mu dał prezent (ile GB)... na dwa sposoby - pierwszy wiadomość PUSH na ekranie, drugi - notyfikacja w appce.

 

powiadomienie-Push-otrzymałem.pngNotyfikacja_otrzymałem.png

 

Przekazałem dane na dwa sposoby, czyli: 1. wpisując (wkleiłem) numer odbiorcy 2. przez Bluetooth.

Dzisiaj zrobiłem "transfer zwrotny", odesłałem 5 GB... Więc wydaje się mnie, że komunikat "danych nie można przekazać" dalej, może mieć znaczenie jedynie gdy z własnej puli GB zostanie nam niewiele.

Ekrany w appce rozwiały moje wstępne pytanie - do kiedy ważne będą przekazane GB - otóż będą aktywne do końca okresu rozliczeniowego obdarowanego użytkownika Orange Flex.

 

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że w technologii przekazania przez Bluetooth (jak dla mnie) telefony dość długo się "porozumiewały" zanim mogłem ustawić ile GB chcę przekazać i zakończyć cały proces. 

 

Sprawdziłem także, że nie uda się przekazać GB klientowi Orange nie będącemu we Flex. Próba kończy się ekranem "GB nie zostały wysłane" i sugestią (przycisk) "Zaproś do Flexa".

 

 

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Przekazanie danych GB we Flex

@Misiek62 , możesz przetestować na mnie, czy zadziała...konto mam bez planu, czyli teoretycznie jestem "klientem Flexa" Emotikon: Mrugający

To sugestia po Twoim wpisie, cytuję: "Sprawdziłem także, że nie uda się przekazać GB klientowi Orange nie będącemu we Flex. Próba kończy się ekranem "GB nie zostały wysłane" i sugestią (przycisk) "Zaproś do Flexa".


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przekazanie danych GB we Flex

@Anonim  - mam Ci przekazać GB na ten numer pod którym rozmawialiśmy? Potrzebujesz GBajtów? Zmigrowałeś już numer do Flexa? bo ja testowałem na swój abonamentowy - nie można przekazać.

 

 nie_wysłane.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Przekazanie danych GB we Flex

@Misiek62 , jak chcesz przetestować ten mój numer, to proszę bardzo...testujmy. Ale wiedz, że nie napieram z powodu chytrości pozyskania dodatkowych GB. Z nowym będę się bujał zapewne od piątku. Nowy temat poczytaj.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przekazanie danych GB we Flex

Od dwóch dni obserwuję, że nastąpila zmiana w wykorzystaniu GB przejazanych. W pierwszej kolejności zachodzą GB otrzymane w ramach dzielenia się GB, potem GB z planu. Czy ktoś może zweryfikować?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przekazanie danych GB we Flex

Jak to możliwe jak to jest jedna pula ? 😏


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przekazanie danych GB we Flex

@Ron zostało mi około 50 GB, dostałem kolejna pulę i nadal mogę przekazać 50 GB. Wcześniej tak nie było. Wcześniej w pierwszej kolejności zchodziły GB z planu, więc do przekazania powinno mi zistać mniej, a poziom dalej jest ten sam, czyli 50 GB.