Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z kodem QR


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problemy z kodem QR

@ketrasaArtur A możesz podrzucić zdjęcia opakowań obu starterow? Bo temat mnie zainteresował i chyba się z nim zmierzę 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

@spiro już przesyłam fotki. Dopiero porównanie obu starterów razem pokazuje drobne szczegóły między starterami. Do tej pory rozróżniałem je po grubości. Ekoststter jest cieńszy i ma zgrubienie z jednej strony, ze względu na ramkę.

 

Eko Starter Ramka pół standardowej.

 

IMG_20210827_040218.jpgIMG_20210827_040230.jpg

 

 

Starter Tradycyjny Ramka standardowa

 

IMG_20210827_041237.jpgIMG_20210827_041445.jpg

 

 

_______________

*Połączenie postów - moderator Wojciech.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

Witam @Maciej_FLEX. Może coś podpowie na problemy ze skanowaniem kodów QR z EcoStarter-a?


Ekspert AMA
  • 178
  • 430
  • 123

Problemy z kodem QR

Cześć. Dzięki za cynk. Sprawdzamy temat.

 

Blistry były testowane przed pójściem do produkcji na większą skalę. Ale pamiętam, że kiedyś ten problem też był na dużych blistrach i przyciemnialiśmy je, żeby były wyraźniejsze - dodatkowo wtedy problemy były z niektórymi tylko urządzeniami z Androidem. iPhone'y zawsze były bardzo czułe i momentalnie skanowały kod.

 

Dawajcie znać co do waszych obserwacji - my oczywiście weryfikujemy po naszej stronie.

 

dzięki!

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problemy z kodem QR

Dziś sprawdziłem u siebie próbując wymienić kartę.

Niestety potwierdziło się wszystko o czym pisał @ketrasaArtur . Telefon nie rozpoznaje kodu z każdej strony.

Porównując do klasycznych starterow na nowych kod qr jest ewidentnie bledszy. Zupełnie jakby ktos przesadził z ekologia 😉

Telefon HTC z androidem.

 

Jeśli jest ktoś ma iPhonea to też przydałby się test.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

@Maciej_FLEX z eko starterami już wcześniej miałem problem, ale jak nie udało się zeskanować kodu, to zakładałem, że wina telefonu. Raz na jakiś czas można ręcznie wpisać. Dopiero jak się skończyły eko i wziąłem standardowy starter, kod QR od razu wskoczył. Mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać.

 

Dzięki @spiro za sprawdzenie i potwierdzenie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

Dzisiaj wymieniałem kartę SIM i nadal jest problem z zeskanowaniem kodu QR. Zauważyłem, że kod jednak da się zeskanować, ale trzeba obrócić starter w płaszczyźnie o 180 stopni. Dopiero kod QR został zeskanowany. Szkoda, że w ekostarterach trzeba kombinować.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

Z działu technicznego dostałem odpowiedź w sprawie problemów ze skanowaniem kodów QR z karty SIM:

Dział techniczny sprawdza problem. Wyjściem w tej sytuacji jest wpisanie numeru karty SIM ręcznie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

Są również problemy ze skanowaniem kodów QR do wgrania karty eSIM. Link do postu z problemem:

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Esim-obs%C5%82ugiwane-quot-niewspierane-urz%C4%85dzenie-quot-T...

Czyli jak jest problem do odczytania kodu QR, trzeba go zamienić na tekst i woisaç ręcznie, dopiero odpali. Może ułatwić użytkownikom sprawę i od razu z generowanym kodem QR dopisywać tekst, aby można było ręcznie wpisać.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problemy z kodem QR

Jak sprawdzałem inną aplikacją kody QR z kart flexa które mam, to bez problemu były rozpoznawane. Wygląda na to, że coś w aplikacji (albo jeszcze głębiej) jest niedopracowane...