Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex

Cześć,

w dniu 2.02 przenioslem usługę z Orange na abonament do Flexa. Umowę na abonament mam do kwietnia 2023, więc mogłem bez kary umownej przejść do rzeczonej usługi. Samo przeniesienie odbyło się bez problemu - wykupiłem pakiet, paczka GB schodzi z Flexa. Problem pojawił się przy fakturze. Zostałem obciążony opłata abonamentową za okres od 6.02 do 5.03, pomimo przejścia do Flex. Po rozmowie z konsultantem i złożeniu reklamacji dostałem odpowiedź negatywa - mój numer nadal jest w abonamencie! Pomimo tego, że wszystkie pakiety schodzą z pakietu Flex. Co zrobić w takiej sytuacji? Złożyłem kolejna reklamację, ponieważ konsultanci przyznają mi rację. Czy cos zle zrozumialem i będę teraz płacić abonament w Orange do kwietnia (pomimo możliwości przejscia) oraz za pakiet flex?

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex

@Ryych93 , nie masz może rat na telefon? To był zwykly abonament telefoniczny? 

 

Zgodnie z Regulaminem:

Pokaż szczegóły
W sytuacji opisanej w ust.1 powyżej migracja numeru z Orange do Orange Flex nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Migracji można dokonać do 180 dni przed końcem umowy, więc reklamacja powinna zostać uznana. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex

@Ryych93 To krótki okres pomiędzy przejściem a wystawieniem faktury czyli kolejnym okresem rozliczeniowym abonamentu. Prawdopodobnie w systemach bilingowych nie zostało zaczytane Twoje przejście do Flexa, stąd jeszcze ostatnia faktura (niby już po czasie) wystawiona za okres, który już nie będzie obowiązywał w abonamencie. Pozostaje tylko reklamowanie do skutku. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex


@Ronnapisał(-a)

@Ryych93 , nie masz może rat na telefon? To był zwykly abonament telefoniczny? 

 

Zgodnie z Regulaminem:

Pokaż szczegóły
W sytuacji opisanej w ust.1 powyżej migracja numeru z Orange do Orange Flex nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Migracji można dokonać do 180 dni przed końcem umowy, więc reklamacja powinna zostać uznana. 

 


Tak, raty są co jest oczywiste, natomiast jest również opłata abonamentową 🙂 No nic, trzeba czekać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12952
  • 53212
  • 617

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex

@Ryych93 Skoro masz obciążenia za sprzęt, to faktury powinny wychodzić. Chyba, że spłacisz od razu i zamkniesz temat. Nie powinno być jednak obciążeń za usługi


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z faktura po przeniesieniu do Flex

@Ryych93 zakładam, że numer który przenosiłeś, nie był w abonamencie OL i/lub nie miał otwartych innych zleceń, np usuwanie dodatkowej karty e-SIM, cesja, wyłączanie pakietu itp. Coś musiało zaszwankować na styku abonament - FLEX. Może na numerze jeszcze trwają jakieś ustawienia, dlatego została naliczona faktura. Sprawdź za kilka dni, czy wszystkie dane zostały już przez system przemielone.

Osobiście to bym jeszcze spłacił w miarę możliwości całe zobowiązanie za urządzenie.