Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

witam serdecznie,

 

jakiś czas temu przemigrowałem się do Flex'a i niestety cały czas mam bardzo duży problem z uzyskaniem sensownych prędkości internetu..

Setup wygląda następująco:

- 1 nr głowny z internetem w telefonie w pierwszej lokalizacji

- dodatkowa karta do 1 numeru obsługująca router (Asus 4G-AX56)

- 2 nr glowny z internetem w tej samej lokalizacji

- dodatkowa karta do 2 numeru wsadzona w router w innej lokalizacji

 

Sporadycznie w tej samej lokalizacji dzialaja jeszcze 2 numery we Flexie ale na osobnym koncie (raczej to nic nie zmienia, pisze dla pelnego obrazu sytuacji).

 

Problem jest taki, ze cala ta pierwsza lokalizacja osiaga bardzo slabe predkosci internetu. Niemozliwe jest uruchomienie czegokolwiek w streamingu (Netflix, czy youtube bez szans). Download waha sie maksymalnie do 4 mbps, z reguly jest na poziomie 1-2 a czesto ponizej 1. Weryfikowane na speedtescie Ookla z wszystkich telefonow oraz komputera podpietego kablem do routera.

 

Sam router pokazuje mocny sygnal LTE (4/5 kresek). 

APNy mam domyslnie ustawione na telefonach na "internetIPv6". Na routerze jest "internet".

Router ma tez domyslnie ustawiony automatyczny wybor pasma.

Ponizej screen z konfigu routera:

Ziomal04_1-1680441890501.pngZiomal04_2-1680441912303.png

 

Do najblizszego BTS'a jest w prostej linii moze  z 200 metrow (ten ponizej). 

Ziomal04_0-1680441737371.png

 

Nie rozeznaje sie super w tych pasmach LTE, mozliwe, ze mozna jakos lepiej ustawic router, zeby to sprawniej dzialalo. Poki co szukam rozwiazania na aktualnym sprzecie - bo mozliwe, ze pomoglaby zwnetrzna antena LTE. Chociaz patrzac po tym, ze telefony nam tez bardzo slabo dzialaja z netem obawiam sie czy to nie kwestia przeciazenia nadajnika (?).

 

Uprzejmie prosze o pomoc, wszelkie wskazowki mile widziane. 

 

12 ODPOW. 12

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

Przy ~200m nie ma sensu dawać zewnętrznej anteny. Sam mam mniej więcej tyle do nadajnika i moje osiągi to ~100Mb.
Ustaw wszędzie APN na Pv4 lub wykasuj ten dopisek, u mnie na Pv6 router w ogóle nie chciał się połączyć z Internetem.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

Cześć @Ziomal04 zmień APN na IPV4 tak jak pisze @Zeusek. Może być tez obciążony nadajnik Takze zerknij do poradnika Orange Twój internet działa wolno? Oto pięć najczęstszych przyczyn https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/twoj-internet-dziala-wolno-oto-piec-najczestszych-przyc...

Przesyłam także linka pomoc techniczna Podłączenie internetu mobilnego. Są tam domyślne parametry połączenia w routerze https://www.orange.pl/omnibook/podlaczenie-internetu-mobilnego#

Może coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

@Zeusek @Pablo5 

sam router jest ustawiony jak na screenie na IPv4. Teraz też jeden tel ustawilem na IPv4, wyszedlem z domu w strone nadajnika i pokazywal max. 4 mbps. 

 

Robie teraz testy co chwile z telefonu oraz komputera (przez router). Komputer wyciagnal maksymalnie 9 mbps na moment. 

 

Co ciekawe na tel na chwile pokazalo sie okolo 40 mbps ale po sekundzie spadlo i wiecej nie wrocilo do tej wartosci. A co jeszcze ciekawsze bylo tak gdy poszedlem na druga strone domu, teoretycznie odcinajac sie od BTS'a grubymi scianami. Drugi BTS z tej strony jest duzo dalej.

 

@Pablo5 sprawdzilem tez poradnik, niestety na wiele sie nie zda, bo sprawa nie lezy w tak prostych tematach jak sterowniki itp - wykluczylem wszystkie poruszone sprawy. Chcialbym zrozumiec czy np. tymczasowe przestawienie routera z auto negocjowania pasma na konkretne moze pomoc. Nie wiem tylko jakie ustawienie bedzie poprawne (poza tym ten router ma chyba agregacje pasm).

 

Inna opcja jest taka, ze moze cos jest nie tak z tym BTS'em - bo dlaczego tel. skoczyl na 40 mbps gdy teoretycznie wystawilem go w zupelnie inna strone. Pytanie tylko czy moge to jakos sprawdzic albo zglosic do Orange?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

@Ziomal04znalazłem na stronie Orange taki temat   Sprawdzenie słabego zasięgu https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-slabego-zasiegu# tam znajduje się punkt Jak zdiagnozujesz utrudnienia w sieci Orange? Wysłanie SMS pod nr 1533 nie działa w ofercie Flex. @Ziomal04  spróbuj jeszcze zresetować modem do ustawień fabrycznych i skonfigurować go od nowa na  APN IPV4 lub   zmień APN na IPV6 i wtedy sprawdz prędkość 🙂

 
 

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

@Ziomal04  nadajnik jest przeciążony i dlatego takie słabe prędkości po LTE, zewnętrzna antena tego nie zmieni, na dodatek agregacji pasm nie masz, szukał bym innego dostawcy netu, kup startery i przetestuj, może jakiś inny operator w tej lokalizacji, ma szybszy internet po LTE 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

@IreneuszCD po czym można wywnioskować, że nadajnik jest przeciążony? Da się to gdzieś sprawdzić czy twierdzisz tak na podstawie ogólnych doświadczeń?

 

Jeśli byłby przeciążony to faktycznie jedyne rozwiązanie to latanie ze starterami i testowanie rozwiązań. Trochę słaba opcja.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

@Ziomal04spróbuj jeszcze zresetować modem do ustawień fabrycznych i ustaw APN na IPV4 jak będzie nadal to samo to zmień na IPV6. Jak to nie pomoże to skontaktuj się  z doradcą na Orange Flex czacie i opisz problem. Może coś to pomoże 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53388
  • 620

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps

@Ziomal04  wystaw modem za okno i zrób speed test po kablu. Na stronie UKE za pomocą programu z tej strony, a nie przeglądarek www


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Orange Flex - bardzo słaby internet,czesto poniżej 1 mbps


@Ziomal04napisał(-a)

@IreneuszCD po czym można wywnioskować, że nadajnik jest przeciążony? Da się to gdzieś sprawdzić czy twierdzisz tak na podstawie ogólnych doświadczeń?

 

Jeśli byłby przeciążony to faktycznie jedyne rozwiązanie to latanie ze starterami i testowanie rozwiązań. Trochę słaba opcja.


To nie są normalne prędkości po LTE, tak miewam na telefonie w południe (do 16:00 jest mocne obciążenie BTS), ale ja mam w domu światłowód i LTE nie ma takiej wartości jak u ciebie.

Startery kup i poważnie to piszę, sprawdż szybkość internetu, to są niewielkie koszty, a wszystko się wyjaśni.