Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa aktywacja Orange Flex w technologii eSIM


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Nowa aktywacja Orange Flex w technologii eSIM

fullsizeoutput_655.jpeg

 

Cześć Nasz Orange!

 

Dzisiaj chcę wam pokazać jak stać się użytkownikiem Orange Flex w kilka minut…i to nie wstając z kanapy Emotikon: Bardzo szczęśliwy 

Do tego celu wykorzystam technologię eSIM, czyli wirtualną kartę sim. 

Orange jest w tym temacie liderem, obecnie żaden inny operator w Polsce nie oferuje takiego rozwiązania. eSIM idealnie wpisuje się w slogan Flex #chceszmasz.

 

Do aktywacji Orange Flex wykorzystałem telefon iPhone 11 wraz z systemem iOS 11.

W celu instalacji usługi odwiedziłem App Store i zostałem miło zaskoczony informacją, że aplikacja Flex jest na 35 miejscu Najlepszych aplikacji w kategorii narzędzia.

 

Zanim przejdziemy do dalszej części pragnę wspomnieć, że obrazki można powiększać, wystarczy kliknąć Emotikon: Szczęśliwy 

 

fullsizeoutput_64a.jpeg

 

Otwieram aplikację:

 

IMG_0096.jpg

 

Wita mnie ładna, „pomarańczowa”, nieprzeładowana treścią aplikacja. To lubię!

 

Chcę czym prędzej uruchomić mój nowy numer, więc klikam Dołącz.

Po zapoznaniu się z ofertą na stronie internetowej flex.orange.pl jestem już pewny! Prawda, że ceny mają przystępne?

Będę zadowolony z 30 GB internetu, ponieważ dosyć intensywnie korzystam ze swojego iPhone’a.

Streamuję loty dronem, wysyłam pliki na własny serwer NAS i korzystam z VPN. Pewnie, że Wybieram.

IMG_0097.jpg

 

W celu aktywacji nowego numeru, konieczna jest rejestracja. Miło, że do wyboru jest tyle opcji. Czekam z niecierpliwością na wdrożenie logowania przez Apple, ale zdaję sobie sprawę że jest to jeszcze nowinka. Moim wyborem jest e-mail.

IMG_0098.jpg

 

Czas przejść do konkretów. Ja chcę nowy numer. Jeżeli nie jesteś pewny niuansów możesz kliknąć w podpowiedź nad przyciskiem Dalej.

 

IMG_0100.jpg

 

Flex daje możliwość wyboru przyszłego numeru telefonu. Opcji jest naprawdę wiele, który numer wybierasz?

 

IMG_0101.jpg

 

Ja chcę eSIM 🙂 Wygoda górą! 

IMG_0102.jpg

 

Flex na każdym kroku tłumaczy techniczne zawiłości.

Każda podpowiedź jest bardzo przyjemnie napisana.

 

IMG_0103.jpg

 

 

Teraz nie czas na żarty.

Czas na krok, który cieszył się niemałą ilością pytań na forum Nasz Orange i na portalach technologicznych.

Muszę potwierdzić, że Ja to Ja. Można to zrobić w aplikacji wysyłając zdjęcie jednego z 3 dokumentów i selfie. Zdjęcie musi być dobrej jakości, ostre i bez refleksów. Podczas mojej rejestracji do Flexa musiałem powtarzać ten krok ponieważ zdjęcie w moim dowodzie osobistym zawierało odbicie lampy sufitowej.

 

Spokojnie 🙂 Nikt nie będzie oceniał Twojej fryzury. Zdjęcia analizowane są przez algorytm komputerowy i nie są przechowywane po potwierdzeniu, że Ty to Ty. 

Jeżeli jednak nie chcesz wysyłać nigdzie swojego dokumentu, nie musisz rezygnować z Flex’a. @Ron  odpowie Ci na pytanie jak pójść dalej tutaj.

IMG_0107.jpgIMG_0106.jpg

 

Czas na podsumowanie mojej decyzji i zakończenie rejestracji. W tym kroku mogę jeszcze raz zapoznać się z moim wyborem. 

Super, że Flex nie wymusza zgód marketingowych.

 

IMG_0108.jpg

 

Teraz płatność. Dodanie karty debetowej to właściwie formalność.

Wpisuję wszystko i potwierdzam.

 

Gdy płatność nie idzie - pamiętaj, aby sprawdzić ustawienia Twojej karty na stronie banku.

 

IMG_0111.jpgIMG_0112.jpg

 

Ta dam! Wszystko się udało, czas na instalację wirtualnej karty eSIM. Jadę dalej 🙂

 

IMG_0114.jpg

 

System iOS pozwala mi na spersonalizowanie ustawień moich kart SIM. Dodaję nazwę dla mojej nowej karty i ustawiam z której chcę korzystać. Flex to będzie karta głównie do Internetu.

 

IMG_0115.jpgIMG_0116.jpgIMG_0117.jpgIMG_0118.jpg

 

No i już! Moja nowa karta działa. Całość zajęła dosłownie 10 minut. Nie wystawiłem nosa za okno,

żadnych wizyt w salonie, w sklepie, na poczcie.

Przyznacie, że proste?

 

IMG_0120.jpg

 

 

Zaraz zaraz. A co z moim tabletem? 

Orange Flex umożliwia skorzystanie z dodatkowej karty SIM, którą mogę włożyć do dowolnego urządzenia za 0 zł przez 6 miesięcy. 

W tym przypadku będę potrzebował klasycznej SIMki. Sprawdźmy to!

 

Dla leniuchów dobra wiadomość, dodatkową kartę sim może dostarczyć kurier.

Idę do swojego profilu w appce, przechodzę do opcji Karty SIM i pojawia mi się wielki guzik Karta dodatkowa.

IMG_0121.jpg

 

Pewnie, że kurier!

 

IMG_0124.jpg

 

Ja swoją kartę będę używał do Internetu.

Kto nie kocha surfować po necie?

Jeszcze tylko podam adres i załatwione.

 

IMG_0125.jpgIMG_0128.jpg

 

 

Już po wszystkim 🙂 Aplikacja na bieżąco powiadamia mnie o wszystkich zdarzeniach. Informację o wysyłce karty dostałem nawet na maila i SMSem.

 

Zrzut ekranu 2019-09-24 o 22.28.09.png

 

W tym miejscu muszę napisać, że czas realizacji był zaskakująco szybki. Kartę zamówiłem o 10:35 w poniedziałek, a we wtorek już miałem ją przed sobą.

 

 

Teraz wystarczy tylko aktywować kartę w aplikacji Flex poprzez zeskanowanie kodu QR i można śmigać 🙂

 

IMG_0156.jpgIMG_0161.jpg

 

Podsumowując

 

Jestem mega szczęśliwy, że wszystko jest tak proste, nieskomplikowane i szybkie. Aktywowanie nowego numeru telefonu zajęło mi nie więcej niż 10 minut, bez stania w kolejkach i marnowania czasu który można przecież wykorzystać korzystając z bardzo obszernych pakietów internetowych, słuchając muzyki z Music Pass bez utraty głównej puli GB lub oglądając ulubione seriale przy pomocy Video Pass.

Cieszę się, że to właśnie Orange umożliwiło mi skorzystanie z karty eSIM.

Aplikacja Orange Flex jest bardzo przejrzysta, lekka i przede wszystkim pomocna, ponieważ w razie wątpliwości możemy skorzystać z obszernej sekcji pomocy lub czatu.

Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się o aplikacji Orange Flex to zerknijcie co na temat powie @Piotrekk85 

 

Moja sugestia (choć nie wiem czy jest możliwa do realizacji) to połączenie systemów Mój Orange wraz z aplikacją Orange Flex tak, aby w aplikacji Orange Flex możliwe było np. podejrzenie billingu. Wyobrażam sobie to tak, że aplikacja Orange Flex jest kompleksową aplikacją do zarządzania numerem Flex.

 

Masz jakieś pytania o aktywację? Śmiało, zadaj je w odpowiedzi do tego postu Emotikon: Mrugający

 

Kto wchodzi w Flex - kciuki w górę! Emotikon: Bardzo szczęśliwy Serce

3 ODPOW. 3

Zespół Nasz Orange
  • 1103
  • 7711
  • 79

Nowa aktywacja Orange Flex w technologii eSIM

Dodam tylko, że powyższy wpis powstał w ramach zadania specjalnego podczas testów Orange Flex przez naszych Herosów. @BORAX  mega fajny poradnik, dzięki!


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nowa aktywacja Orange Flex w technologii eSIM

Witam . Jestem użytkownikiem na 3 numerach Flex'a. Kupiłem nie dawno Galaxy Watch 46 LTE i w związku z tym czatowałem parę razy z konsultantem i nie mógł Mi odpowiedzieć jednoznacznie na moje zapytania ale na koniec odpowiedział, że się nie da.

Chciałbym jednak zasięgnąć opinii na tym forum, czy mogę aktywować kartę esim na Samsung Galaxy Watch LTE z jednym z numerów posiadanych we Flex'ie ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Nowa aktywacja Orange Flex w technologii eSIM

Na dziś niestety nie.