Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 115
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Skoro w innym telefonie w tej samej lokalizacji ten sam SIM od Orange działa poprawnie, to czy to znaczy, że maszt Orange przypisuje niewłaściwy region dla telefonu podstawowego?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32518
  • 37123
  • 1374

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

A jeśli nie tajemnica, czy mógłbyś podać na terenie jakiego powiatu testowałeś?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 115
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Kraków. W różnych miejscach to samo. Dlatego podałem w p.s. do postu wiadomość dot. Krakowa, która mnie zaciekawiła. 

 

p.s.

Trwa to od ponad roku, więc nie ma związku z zakłócaniem przez Królewiec sygnału GPS 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@WaszUżytkownik z rozmów ze znajomymi, który korzystali z numerów alarmowych, wygląda, że lokalizacja jest przypisywana po nadajniku, do którego telefon się loguje. Skoro Orange w odpowiedzi sugeruje, że lokalizacja może wynikać z ustawień telefonu, może coś w tym może być, ale nie wiem jak sprawdzić i wolę nie testować.

 

P. S.

Proponuję nie nadużywać połączeń na numery alarmowe, aby komuś innemu nie zablokować połączenia w potrzebie. Puszczenie sygnału powoduje uruchomienie oddzwonienia. Więc służby będą chciały uzyskać informację, co było przyczyną nawet puszczenia strzałki.

Ostatnio byłem w sytuacji konieczności wezwania służb ratunkowych i popełniłem błąd w wyborze numeru alarmowego.

 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 115
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

We wrześniu, w sprawie nie działającego ViLTE (patrz mój wątek), ktoś od Orange sprawdzał logi podczas podłączania się mojego telefonu do masztu i nie zauważył nic  niepokojącego.

 

Ja nie dzwonię na numer 112, więc strzałka mnie nie obchodzi, nawet jeśli tam dociera. Działam na korzyść obsługi 112, po to, aby Orange rzetelnie wyjaśniło ten problem.

 

Przecież ludzie używają telefonów i SIM z całego świata w Krakowie z własnymi ustawieniami regionalnymi. Czy to oznacza, że także nie mogą dodzwonić się do Straży Miejskiej znając n.p. język polski albo używając translatora?

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 115
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@ketrasaArtur : "Skoro Orange w odpowiedzi sugeruje, że lokalizacja może wynikać z ustawień telefonu, może coś w tym może być, ale nie wiem jak sprawdzić i wolę nie testować."

 

Napisałem i wiem, że SIM od Plus i Play wybiera numer prawidłowo.

Co popsuł Orange, tego nie wiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13512
  • 55253
  • 659

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@WaszUżytkownik telefony alarmowe są przekazywane z BTS-a do odpowiednich służb. Może coś w ustawieniach nadajników w tym regionie jest skopane?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 115
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@agat13

Trafiona sugestia! Orange ma skopaną konfigurację VoLTE. Gdy wyłączę VoLTE w ustawieniach Sieci Komórkowe, to połączenie odbywa się na właściwy numer.

Co teraz z tym zrobić, żeby komuś w Orange chciało się kiwnąć palcem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13512
  • 55253
  • 659

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@WaszUżytkownik  możesz napisać pismo wyjaśniające problem i wysłać do Skierniewic 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 115
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@agat13 Co wysłać, telefon? Przecież jest sprawny, bo działa z innymi sieciami, karta SIM też jest sprawna. Usługa jest niesprawna.