Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56501
  • 668

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@WaszUżytkownik  info o niesprawności usługi...na gwóźdź wysyłać telefon? Opisz dokładnie swoje uwagi z rejonem w którym występują problemy i już..


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 118
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@agat13 👌 Dzięki. Dam znać, gdy coś będzie wiadomo.

 

Zadzwoniłem na *100 i dodałem info o problemie ze 112 przy włączonym VoLTE do dzisiejszego zgłoszenia ( po raz trzeci od sierpnia) z nie działającym ViLTE.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 118
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

W końcu wiem w czym problem.

 

W punkcie Orange zauważyliśmy z pracownikiem, że mój telefon jest zdefiniowany po stronie Orange jako LG H870, który nie obsługuje VoLTE, choć nigdy takiego nie używałem z główną kartą SIM.

Wielokrotna reklamacja w końcu trafiła na osobę, która kuma i coś zmieniła w systemie po stronie operatora. Teraz mogę dzwonić na numery alarmowe.

 

Nie muszę dodawać, że otrzymywałem potwierdzenia SMS, że po stronie Orange jest wszystko w porządku i bym porobił testy na innych urządzeniach. Koszmar!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56501
  • 668

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@WaszUżytkownik  gratuluję cierpliwości. Grunt, że działa i wiemy już wszyscy dlaczego...

Tajemnicą jest sposób rozpoznawania urządzenia i wpływ na widzenie właśnie jego parametrów przez system...

To, że są aparaty rozpoznawane, to wiedziałem, ale że mogą być klasyfikowane omyłkowo i ma to wpływ pośredni na usługi...dziwne

Jednak szacun za dociekliwość 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 118
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Pod koniec lutego, czyli zaledwie po 2 tygodniach, gdy nastąpiła poprawa, znowu połączenie alarmowe na 991 przekierowuje mnie na 112, gdy wykonuję z SIM od Orange. Na tym samym telefonie mam służbową SIM od PLUS i połączenie jest nawiązywane poprawnie.

Dziś będę zgłaszał reklamację na nieskuteczną naprawę połączeń z numerami alarmowymi.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

skoro nie odpuszczasz, zgłoś to do UKE, czy jakiegoś innego uokik, bo zwykła reklamacja, jak widzisz, jest nieskuteczna


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 118
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@pirenej Nie rozumiem Twojej argumentacji. Robię po swojemu.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

to rób


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 118
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Po trzeciej próbie, w końcu otrzymałem w ubiegłym tygodniu pełną odpowiedź na zgłoszenie reklamacyjne, zgodną z przepisami.

 

Prace w celu naprawy działania mogą potrwać kilka tygodni.

A więc następny tutaj wpis zrobię po otrzymaniu informacji o naprawie, nie później niż do końca maja.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 30
  • 0

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Jako ciekawostkę napiszę tylko, że w T-Mobile również ten problem występował jakiś czas temu jak dzwoniłem na pogotowie energetyczne (miesiąc temu około) więc nie tylko Orange miał złą konfigurację. Przed chwilą sprawdziłem jeszcze raz i na ekranie pokazało się tak jak wcześniej "Numer alarmowy" z lokalizacją itp itd (telefon Pixel 7a) ale o dziwo odezwał się Tauron 🤔 (VoLTE włączone).

 

Skoro Orange i T-Mobile mają Networks, czyli wspólne nadajniki, to może mają też wspólny (albo chociaż podobny) config jeśli chodzi o numery alarmowe?