Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, gdzie połączenia są przekierowane na 112, które nie powinne być przekierowane? 
Wybierając numery 986 (straż miejska) albo 989 (umawianie szczepień COVID) dostaję przekierowanie na 112. 
Mój telefon to Pixel 7a.

29 ODPOW. 29

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13512
  • 55253
  • 659

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@paczes  to nie telefon przekierowuje, a operator...i to jego pytaj o ustawienia połączeń alarmowych Twojego numeru 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@agat13 czyli mówisz, że powinienem spytać na przykład... Na forum Orange, skoro to mój operator?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13512
  • 55253
  • 659

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@paczes  forum to nie zebranie konsultantów infolinii, którzy mają dostęp do danych i systemów...

Zapytaj na infolinii


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 28
  • 68
  • 0

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@agat13 wisialem dzisiaj dwa razy po 30min i nikt się nie zgłaszał, wiec liczyłem na to, że ktoś z Orange tutaj też zagląda i może podpowie jak zgłosić problem i rozwiazac. 

_______________

* Usunęłam pusty spoiler - Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@paczes też mi tak się zdarzało, że po wybraniu numeru innej służby, przekierowało mnie na numer 112. Nie wiem od czego to zależy, ale na pewno trzeba sprawdzić, czy do danej służby na pewno jest przypisany taki numer. Inaczej przekieruje do 112.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13512
  • 55253
  • 659

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@paczes  może jest algorytm,  który przy zajętości alarmowych przerzuca na 112? Może zależy to od regionu, gdzie służby działają w trybie rozdzielania zadań przez 112?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32516
  • 37113
  • 1374

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Przełóż kartę sim do innego urządzenia. Czy ten problem wtedy występuje?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 111
  • 1

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

Potwierdzam przekierowanie na 112, gdy wybieram z klawiatury numer 986.

W telefonie Samsung Galaxy Note10 Lite mam dwie karty SIM, z drugiej karty SIM w sieci Plus połączenie odbywa się normalnie.

 

Niedawno znalazłem odwagę i przepraszając za niezamierzone połączenie ze 112 usłyszałem w słuchawce mniej więcej to: "Nie jest Pan jedyną osobą, która dodzwania się do nas zamiast na inny numer. Z tego, co my tu wiemy są to głównie użytkownicy sieci Orange".

Postanowiłem więc pomóc obsłudze jakże ważnego numeru 112 i zgłosiłem przez czat reklamację do Orange o następującej treści: 

 

"Proszę po stronie [Orange] wyłączyć przekierowanie z innych numerów na 112. Co ma wspólnego pogotowie energetyczne lub straż miejska, gdy próbuję tam zadzwonić, a Orange przekierowuje na 112?

Jeśli numer Straży jest zajęty, to powinienem usłyszeć sygnał zajętości, a nie być przekierowanym na 112. To problem globalny Orange, bo rozmawiałem z operatorami 112 i widzą ten problem i proszą o zgłoszenia indywidualne od użytkowników, co niniejszym czynię. Może być w formie reklamacji."

 

Otrzymałem podczas czatu pytanie "czy mogę poprosić o adres mailowy do wysyłki odpowiedzi na reklamacje?"

 

Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź przenikniętą głęboką troską o ... nie, nie klienta sieci Orange, lecz o Orange (po co pomagać użytkownikowi, lepiej napisać, że błąd jest po jego stronie 😒 ).

OCZYWIŚCIE odpowiedź nie nadeszła na podany przeze mnie w czacie adres emejlowy, lecz na Mój-Orange.

 

"dostaliśmy od Pana zgłoszenie (ciach), które dotyczyło wyłączenia przekierowanie na numer 112. Jaka jest nasza decyzja Zapoznałam się z Pana sprawą. Przykro nam, ale nie uznaliśmy reklamacji. Z czego to wynika Dział techniczny potwierdził, że błąd jest po stronie Pana telefonu, który wybiera zwykły numer 112 zamiast numer typu Emergency call (Połączenie alarmowe). Co proponujemy - przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie oraz przetestowanie działania w innym urządzeniu, szczegóły na stronie https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-karty-sim-i-telefonu#, - wykonanie próby połączenia po wyłączeniu wifi calling w ustawieniach telefonu."

 

Zrezygnowałem z przywracania ustawień fabrycznych, bo przecież nie ma gwarancji, że coś się zmieni, natomiast stracę kilka godzin. Nie miałem włączonych rozmów przez Wi-Fi.

 

Sprawdziłem SIM od Orange, że w innym telefonie wybiera prawidłowo numer Straży Miejskiej i Pogotowia Energetycznego.

 

Wkładałem pojedynczo karty SIM od Orange i SIM od Plus do różnych gniazd i za każdym razem połączenie z karty SIM od Plus łączyło z właściwym numerem, a z karty SIM od Orange łączyło uparcie z numerem 112. 😡

 

Sprawdziłem SIM od Play i telefon wybiera prawidłowo numer Straży Miejskiej i Pogotowia Energetycznego.

 

p.s.

Może komuś w Orange omsknęła się ręka w trakcie czynności opisanej tutaj:

https://www.gov.pl/web/kmpsp-krakow/numer-alarmowy-998-przekierowany-do-112-cpr

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18809
  • 53882
  • 739

Niepożądane przekierowanie połączeń na 112

@WaszUżytkownik może to zależeć od lokalizacji. Ja u siebie sprawdziłem na numer pogotowia energetycznego z trzech różnych telefonów, na którym mam kartę SIM Orange i nie było ani razu przekierowania na numer 112.

986 na mojej lokalizacji nie działa.