Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niepożądana aplikacja Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5433
  • 17896
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

@Anonim  odcięcie appki od internetu zrobi z niej wydmuszkę... to już lepiej pozbyć się na stałe.

Anonim

Nie dotyczy

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62  jak ma brand, to jej nie usunie raczej, ale mogę się mylić.

Lepiej odinstalować jak się da, skoro jest w sklepie Google Play, to jak zechce ponownie zainstaluje 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5433
  • 17896
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

@Anonim  nie wydaje mi się żeby Orange narzuciło Flexa, albo (przecież płatną) usługę "chroń dzieci..." co najwyżej Mój Orange... tak czy siak, jeżeli @bronzub  robi od czasu do czasu restart telefonu i mimo to pojawia mu się ta próba zainstalowania, nie widzę innej opcji niż reset. Wtedy wyjaśni się też co narzuca brand systemu.

Anonim

Nie dotyczy

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62  nie mam tego telefonu co @bronzub , ale pewnie jakaś aplikacja od Orange, promuje inne ze sklepu Google Play, podobnie jest w Xiaomi, jak region na Indie, to zaśmieci się telefon na max, gro się sama instaluje bez pytania, ale co jakiś czas trzeba zmienić region, bo szybciej MIUI się zainstaluje czy nowego Androida, potem region na Polskę i czyszczenie telefonu ze śmieci 😄


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5433
  • 17896
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

@Anonim  ja też nie mam takiego (marka, model, brand) ale powtórzę, nie wierzę aby jakaś aplikacja Orange aktywowała instalację tej, o której pisze @bronzub . Z ciekawości wyszukałem info o niej: https://chrondzieciwsieci.pl/

 

Uzupełnienie - fragment z regulaminu usługi: "korzystają z usług głosowych świadczonych w Mobilnej Sieci Orange dla Klientów indywidualnych, z zastrzeżeniem, że Usługa nie jest dostępna w ofertach nju mobile i Orange Flex".

 

Więc aplikacja i usługa nie mogą mieć związku z FLEX!

Pozostaje trop aktywacji usługi w ramach appki Mój Orange. Ale kolejny raz powtórzę, jeśli @bronzub  nie kliknął czegoś (choćby przypadkowo, jak wspomina w pierwszym poście, że zatrzymanie instalacji też może nie być łatwe) to nie wierzę, że Orange samo mu to narzuciło. I jeszcze raz zaproponuję reset smartfonu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5433
  • 17896
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

@bronzub  jak dzisiaj sytuacja z tą instalacją? Wróciła? Zrobiłeś coś z tego co proponowaliśmy z @Anonim ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62 , poczytałem Wasze wszystkie komentarze. Wczoraj po kolei odinstalowałem appki MO, Flex i Mój Funbox. Przed wyłączeniem smartfona wymusiłem w aplikacji systemowej Apps Orange zatrzymanie. Czy bym zrobił jej kuku i zamknął, to z doświadczenia swojego wiem, że w brandowanym telefonie może dochodzić do zakłóceń działania innych wgranych w system. Ona nie wymaga specjalnych uprawnień, więc samo mówi za siebie, że coś za coś. Dzisiaj po włączeniu, najpierw sprawdziłem Apps Orange i nie była już w stanie wymuszenia. Wklepałem po kolei wszystkie w/w i z ciekawości w Google Play kliknąłem w Apps Orange. Od strzału wyskoczyła ta niepożądana. Ale nie miałem więcej rąk i skupiłem się na zgłębianiu tajników tv. Nie mam na stanie zewnętrznej pamięci, toteż przeniosłem ze smartfona pliki do zdjęć Google oraz OneDrive. Będzie reset do fabryki jeszcze dzisiaj, ale od początku, to więcej czasu na instalkę i sprawdzenie synchro innych appek. Trudno☹️ Z tym Flexem i appką MO wiąże także problem, bo numer był w OL i zmigrowałem go do Flexa. Tak więc smartfon spełnia poniekąd rolę Zosi-samosi. Dopiero jak kupię nowego, to do autoryzowanego serwisu Samsunga pokuszę się o wyjęcie bebechów ze starego. Ma jeszcze pierwsze życie i dobrze mi służy😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5433
  • 17896
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

Hmmmm, @bronzub jeśli twierdzisz, że to "Apps Orange" generuje problem, sprawdź w jej opisie jak można kontaktować się z twórcą i zgłoś tam ten problem automatycznego uruchamiania instalatora "Chroń Dzieci w Sieci".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62 , czytasz w moich myślach😊 Do południa to zrobiłem i czekam na odzew😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5433
  • 17896
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

No to czekamy razem @bronzub