Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niepożądana aplikacja Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Niepożądana aplikacja Orange

@Anonim , akurat ta appka ma tak intuicyjny interfejs, że tylko "wada wzroku" 😏 sprowadzi na manowce😂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

@bronzub  albo omsknięcie się palca (o drżących rękach nie mówię).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62 , tworzy się nowa jakość po resecie😀


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62  i @Anonim , wracam z info po resecie😊 Otóż jako systemowe, zostały zainstalowane Apps Orange i Usługi Orange. Flexowi odmówiłem obu zgód. Ale zgłoszenie, czy opinia do właściciela spaliła na panewce:

"Dostarczenie do wymienionych adresatów lub grup nie powiodło się:

Adresu e-mail, na który wysłano wiadomość, nie odnaleziono w domenie docelowej. Być może został on niepoprawnie wpisany lub już nie istnieje. Spróbuj rozwiązać problem, wykonując jedną lub więcej z następujących czynności:

  1. Wyślij wiadomość ponownie, ale wcześniej usuń i ponownie wpisz adres. Jeśli program poczty e-mail automatycznie sugeruje adres, nie wybieraj go.
  2. Wyczyść pamięć podręczną Autouzupełniania adresatów w programie poczty e-mail, wykonując czynności z tego artykułu:Kod stanu 5.1.1 Następnie wyślij wiadomość ponownie, ale wcześniej usuń i ponownie wpisz adres.
  3. Skontaktuj się z adresatem w inny sposób (na przykład przez telefon), aby potwierdzić, że używasz właściwego adresu. Zapytaj tę osobę, czy nie skonfigurowała reguły przesyłania poczty dalej, która może przesyłać Twoją wiadomość dalej na niewłaściwy adres." No i klops. Ale niepożądana się nie otwierała, za to Apps Orange była nachalna. Jak to, spytacie? Przecież się wklepała! Jednak mało jej było i podobnie, jak ta niepożądana, takim samym działaniem się wykazała. Nie dałem sobie w kaszę dmuchać i ją zamknąłem.
Anonim

Nie dotyczy

Niepożądana aplikacja Orange

Słusznie zrobiłeś, wszystkie aplikacje od Orange, są w Google Play, jak się da ją wyłącz, bo odinstalować się pewnie nie da 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

hmmm, z takimi informacjami o niemożliwości doręczenia mejla do adresata czasem się spotykam. Najczęściej gdy błąd podczas "ręcznego" wpisywania adresu. Znam też inną "przeszkodę" administrator serwera poczty wprowadzi politykę filtrującą co może zostać przyjęte a co będzie "odrzucone". 

Co do aktywności apki "Apps Orange" (przyznaję, doczytałem, jest taka) , to nie bardzo rozumiem, co ona Ci psoci...

Ale jak sądzę, podstawowy cel został osiągnięty, apka "Chroń Dzieci w Sieci" już Ci nie startuje z instalacją...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Niepożądana aplikacja Orange

@bronzub 

Tak trochę na marginesie, większość niechcianych aplikacji można nawet na "brandowanych" telefonach i bez włamywania się wyłączyć w sposób opisany na tej stronie. Sprawdzone, działa.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Niepożądana aplikacja Orange

@j131  no nie wiem czy @bronzub  jest aż tak zdeterminowany, żeby samodzielnie podjąć się tak poważnej ingerencji w system telefonu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Niepożądana aplikacja Orange

@Anonim , niestety, nie da się odinstalować Apps Orange, a jedynie ją wyłączyć, lub zatrzymać😊

@j131 , nie chcę na razie ingerować, ponieważ jest płynne przejście smartfona z Orange Love na Flexa. Mogłoby się sypnąć, jak wywalę bebechy i tutaj @Misiek62  czyta znowu w moich myślach😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Niepożądana aplikacja Orange

@Misiek62 

Pewnie nie, ale sposób jest praktycznie 100% bezpieczny bo w żadnym momencie nie korzysta się z uprawnień systemowych. Jedyne co może pójść nie tak, to może się nie udać wyłączenie apki. Nie wszystkie oczywiście się opłaca wyłączać, ale sporo jednak się kwalifikuje, IMHO.