Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta sim Orange Flex


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 91
  • 0

Karta sim Orange Flex

Oferta Orange Flex jest prawie idealna. Przystępujesz do niej online, sam wybierasz plan (możesz go później sam zmienić) dodajesz usługi dodatkowe i opłacasz wszystko blikiem lub kartą. Wszystko to robisz w aplikacji przez telefon. Prawda, że idealna? Jest jeden mały szczegół. Żeby zacząć przygodę z Orange Flex musisz mieć kartę sim od Orange. I tu robią się schody z których można spaść i poobijać sobie to i owo. Otóż, masz dwie drogi wyboru: pierwsza - idziesz do salonu Orange, czekasz w kolejce do konsultanta (ten musi zeskanować opakowanie) i dostajesz darmową kartę. Niby łatwe i proste. Pod warunkiem, że ktoś mieszka w mieście, gdzie jest salon Orange i akurat nikt nie ma sprawy do Pomarańczowych. Ja mieszkam w  Warszawie. W salonie w Arkadii czekałem ostatnio godzinę i czterdzieści minut. Aby dostać się do konsultanta. Potem następne 30 sekund na wydanie karty. Mieszkasz na pięknej polskiej wsi lub nie chcesz błąkać się po centrach handlowych to możesz otrzymać kartę przez kuriera. Problem w tym, że trzeba ją odebrać osobiście i pokazać przy tym dowód osobisty. Po co, skoro karta jest nieaktywna?! Nie wiem. Takie są procedury. Masz zatem wybór: jedziesz do salonu i czekasz tam, Bóg wie ile, albo siedzisz cały dzień w domu i czekasz na kuriera. Obie wersje są do...niczego. I zupełnie nie pasują do rewolucyjnej i fantastycznej oferty Orange Flex. Jest jednak proste i łatwe rozwiązanie. Flex wysyła kartę bezpośrednio do Ciebie przez niezawodny i sprawdzony paczkomat inPost. Korzystam z tego rozwiązania od wielu lat i nigdy, podkreślam nigdy, nie miałem z tym kłopotu. Przesyłkę otrzymuje zawsze osoba, która jest adresatem i to odbiorca decyduje, kiedy i gdzie, odbierze przesyłkę. A całą drogę twojej karty, łącznie z odbiorem, śledzisz przez aplikację. Czy to pasuje do Orange Flex? Idealnie! To na co jeszcze czekacie?

24 ODPOW. 24

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Karta sim Orange Flex

@Stanek1 jest jeszcze trzeci sposób odbioru karty SIM. Możesz ją kupić w salonie prasowym, koszt 3 zł.

Czwarty sposób to eSIM i nie trzeba się nigdzie ruszać, aby taka kartę wgrać. Niestety do eSIM specjalny telefon, który niestety już sporo kosztuje.l

Co do propozycji paczkomatu, to daj pomysł. Zagłosuje.

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

Można też kupić na poczcie i tam mozna tez rejestrować. Albo w sklepie kupić . A rejestracje można dokonać np przez bank wiele banków to umożliwia i sb z domu możesz rejestrować. Ja tak właśnie robię kupuje startery na poczcie czy sklepie a z domu w pół minuty rejestruje z banku. Mogę sie mylic ale w orange zamawianie startera da sie chyba przez inposta . A Napewno sklep w orange flex działa przez inposta. A jeszcze jedno odbierając karte w flex nie pokazujesz nic kurierowi tylko podajesz kod odbioru. A dodajesz karte do aplikacji zczytujac kod qr. zamawiajac dowód pokazujesz tylko w aplikacji wcelu weryfikacji potem go kasuja z serwerow.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Karta sim Orange Flex


@Stanek1napisał(-a)

...

 możesz otrzymać kartę przez kuriera. Problem w tym, że trzeba ją odebrać osobiście i pokazać przy tym dowód osobisty.

...


Dzisiaj odbierałem kartę Flex w ten sposób, i bynajmniej nie musiałem pokazywać DO. Kurier zapytał tylko o kod odbioru który został wysłany wcześniej SMSem (naturalnie to wymagało podania jakiegoś aktywnego numeru na którym ten kod można było odebrać). Co do DO, to jego skan był wymagany przy zamawianiu karty online w aplikacji. Tak że nie do końca jest tak jak piszesz.

W sumie nie widzę większej różnicy pomiędzy tym co proponujesz (paczkomat InPost), a tym czego doświadczyłem (Kurier DPD i odbiór kodem): obydwa sposoby wymagają podania jakiegoś kodu i uzgodnienia terminu odbioru - paczkomat też ma w tym zakresie ograniczenia a kurier też jest elastyczny. Jedyna różnica to to, że kurier przyniesie do domu a do paczkomatu trzeba się samemu pofatygować. Jak dla mnie rozwiązanie w tej chwili zaimplementowane jest optymalne. Pewnie, czemu nie, miło byłoby gdyby operator oferował także paczkomaty więc ewentualny pomysł poprę, ale nie uważam tego za krytyczną wadę systemu ponieważ to niekoniecznie działa tak źle, jak to przedstawiłeś.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 91
  • 0

Karta sim Orange Flex

Widzę, że poruszamy się w różnych wymiarach👾 Po pierwsze primo: kurier zapytał mnie czy ja to ja i poprosił o dokument na potwierdzenie. Po drugie w salonie nie podajesz kodu i nie dajesz dowodu, a jak będziesz miły to może dostaniesz dwie karty - uwaga (!) - takie same, jak daje ci kurier po podaniu tajnego kodu. Dasz wiarę? I już w tym momencie to dla mnie jest kabaret😂. I na koniec: u mnie normalnie paczkomat stoi całą dobę w tym samym miejscu!!! Nie muszę na niego czekać!!! Po prostu idę sobie z psem na spacer, pies sika a ja odbieram kartę z paczkomatu. Nie czekam na paczkomat. Powiem więcej - to on czeka na mnie.  Z pewnością są ludzie, którzy mają daleko do salonu Orange, nie mają psa albo lubią na kogoś czekać...Ja ich rozumiem. Po prostu dajmy ludziom wybór.

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Karta sim Orange Flex

@Stanek1 

Przesyłki z paczkomatu trzeba odebrać w ciągu 48 godzin, to miałem na myśli pisząc o ograniczeniach.  Opisałem jak się dzisiaj odbyło odebranie karty Flex w moim przypadku, najwidoczniej Twoje doświadczenia są inne. Zgłoś pomysł.

 

https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Karta sim Orange Flex

W moim mieście są trzy salony i w każdym karty flex są wystawione na stojaku, na stole z telefonami i każdy może brać bez kolejki i pytania.
Kurier DPD moim zdaniem to nie wygodna opcja, bo jednak trzeba być w miejscu odbioru i czekać. Paczkomaty to najlepsze rozwiązania, odbierasz kiedy chcesz np. po drodze z pracy.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

@Stanek1zamawiając z apki możesz zaznaczyć ze chcesz dodatkową kartę taka karta ci się należy w flexie . Wybierasz sb czy ma być ona tylko do internetu czy pelna kopia czyli z rozmowami i smsami. Więc nie trzeba być wcale miłym bo we flexie ci się nalezą 2 karty głowna i dodatkowa. Jak mieszkasz w mieście to ileś kurierów listonoszy itd jest jak mieszkasz na wsi to przeważnie dany region ma kilku i jak cos zamawiasz czesto to cie "znaja". Jak mówiłem zamawiałem swoja karte przyjechał kurier podałem mu kod i poszedlem sb do domu.a Zamawiałem kilka razy bo nieraz na kilka miesiecy robie sb przerwe i  trzeba potem znow karte zamowic albo zgubie karte i mozna zamowic kolejna wiec wiele razy mialem kuriera i ingdy nie musialem pokazywac zadnego dokumentu przy kurierze. do 1 inposta mam 4km drugi 8 3 ci 15km . Do Inposta trzeba podjechać . A kurier do domu przywiezie.W dodatku z kurierem można się też dogadać o ktorej miałby [przyjechać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Karta sim Orange Flex

@Emill1 karty SIM FLEX nie rejestruje się w zadnym punkcie stacjonarnym. Rejestracja tylko w aplikacji, a dokładniej dodanie lub wymiana karty SIM.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

@ketrasaArturchyba to nie do mnie miało być bo wiem że się nie rejestruje karty flex stacjonarnie. @Stanek1 zamawiając usługę we flex nie mając karty za 1 razem jest weryfikacja przez selfi i pokazanie dowodu potem to kasują z serwerów po zweryfikowaniu. Na tym polega rejestracja. A rejestracja karty sim czyli dopięcie karty do aplikacji flex polega na z czytaniu kodu qr z karty przez aplikację czasem ręcznie trzeba wprowadzić ten kod  i wtedy karta jest aktywowana. To jest metoda jak nie przenosisz karty tylko bierzerz nowa bo jak przenosisz to wtedy nie musisz nawet pokazywać dowodu ani selfi podczas zamawiania flexa przez aplikację. Co do starterów to mówiłem że można kupić starter Orange w każdym sklepie poczcie i np sb zarejestrować kartę przez bank tak ja robię z starterami. Kolega jeszcze wyżej dobrze wspomniał że w salonie powinny być wystawione gdzieś karty sim flex i je wystarczy bez kolejki sb wziąść jest też i taka możliwość a potem ja sobie dodać w aplikacji.