Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta sim Orange Flex


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Karta sim Orange Flex

@Emill1 już rozumiem o co chodzi z tym rejestrowaniem starterów. Potem można przecież przejść z takim numerem do FLEX bez potrzeby zmiany karty SIM, bo zostaje ta sama.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

@ketrasaArturdokladnie

 tak. I wtedy nie trzeba weryfikacji przez aplikację z selfi i dowodem. Moim zdaniem tak najłatwiej jeśli ktoś chce uniknąć pokazywania dowodu i selfi.

Kupić sb starter Orange zarejestrować np przez bank a potem wystarczy numer przenieść do flexa przez aplikację. Numer zostaje karte też można zostawić albo wymienić na nową przy zamawianiu. Dodatkowo można zaznaczyć dodatkowa kartę że się chce i wybrać czy ma służyć do internetu czy full karta z rozmowami i smsami. Przyjeżdża kurier mówi się mu kod odbioru który przyjdzie na maila na i numer kontaktowy. Nic nie trzeba podpisywać czy pokazywać dowodu itd. Przynajmniej u mnie tak jest. W miastach zwłaszcza jak jakiś nowy kurier czy listonosz to mogą wymagać nawet jeśli nie nowy to mają sporo mieszkań więc nie pamiętają ludzi to jakoś muszą zweryfikować czy trafi do odpowiedniej osoby. Więc w takim wypadku nie dziwiłbym się że zażąda dowodu. Wujek ostatnio zatrudnił się na poczcie mieszka w mieście więc opowiadał trochę jak ta praca wygląda i w mieście wygląda to zupełnie inaczej mają większy rygor i muszą bardziej przestrzegać zasad. Musi trafić do odpowiedniej osoby czytelne podpisy bo jak się trafi że nie czytelny to listonosz ma problemy itd. To tak nawiasem mówiąc jak wygląda różnica pomiędzy praca listonosza/kuriera w mieście a na wsi. Na wsi luźniejsze zasady obowiązują i łatwiej kurierom listonoszom.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 91
  • 0

Karta sim Orange Flex

Z pewnością na wsi czy w miasteczku łatwiej załatwić wiele spraw. To lokalna społeczność i wszyscy się znają. Niestety wiele urzędów pocztowych zostało zlikwidowanych. A w mieście to inna bajka. Tutaj czasami przyjeżdża kurier który nie mówi po polsku😀. Tak na marginesie, powiedz wujkowi, że w polskim prawie nie ma pojęcia "czytelny podpis". Jest tylko "podpis własnoręczny". A jak się kierownikowi z poczty nie podoba podpis, proponuję, aby wujka pocałował w ...no wiadomo gdzie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

Może i w prawie nie ma ale takie są zasady dla listonoszy /kurierów. Mają pilnować, żeby był czytelny. I wiele innych wymagań mają.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Karta sim Orange Flex


@Stanek1napisał(-a)

...

A w mieście to inna bajka. Tutaj czasami przyjeżdża kurier który nie mówi po polsku😀.

...


Mieszkam w całkiem sporym mieście i kurier DPD który do mnie dostarcza paczki jest zawsze tan sam, znamy się już po imieniu i może stąd nigdy żadnych dowodów ode mnie nie żąda. Zupełnie jak na wsi, chciałoby się powiedzieć. Tylko co te rozważania nad wyższością wsi nad miastem (albo vice versa) mają do rzeczy z tematem? Fakt jest taki, że zgodnie z regulaminem usługi kurier ma prawo sprawdzić tożsamość odbiorcy więc jeśli się to komuś nie podoba, to nie akceptuje regulaminu i nie korzysta. Od samego narzekania IMHO nic się nie zmieni.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

@j131oczywiście nie pod tym kątem mówiłem o tym. Napisałem tylko jaka jest różnica w pracy kurierów/listonoszy na wsi a jak w mieście i że wcale się nie dziwie, że autorowi kazał pokazywać dowód bo musi jakoś zweryfikować czy dostarcza właściwej osobie. Na wsi po prostu mają luźniejsze zasady a najczęściej znają dane osoby. Tak samo na wsi może odebrać przesyłkę każda osoba z domowników, a jeśli potrzebny podpis to każda z osób dorosłych w domu. Takiego czegoś w mieście nie uświadczysz tam musisz mieć zgodę od osoby do której jest dana przesyłka żeby kurier/listonosz mógł komuś innemu z domowników wręczyć przesyłkę. Cóż są uroki- wady i zalety mieszkania w każdym miejscu. W jednej sprawie lepiej moze byc na wsi a w innej mieście. Więc tu nie mowa o żadnej wyższości. I tak masz rację kurier ma prawo sprawdzić zweryfikować komu dostarcza i najczęściej w mieście tak bywa. Jak komuś nie pasuje to nie odbiera przesyłki albo może się przenieść na wieś i nie będzie mieć problemu(przynajmniej z tym bo mogą zaistnieć inne problemy). 😛


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Karta sim Orange Flex

@Emill1 

No to ja mam jak na wsi a mieszkam w mieście. 😊


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Karta sim Orange Flex

@j131heh to żyć nie umierać. Dobrze ci się trafiło.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710
Anonim

Nie dotyczy

Karta sim Orange Flex

Odbierałem ostatnio 2 sim karty, podanie kodu z sms wystarczyło 😎