Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPV6 vs IPV4


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

IPV6 vs IPV4

@agat13 Nie mam pojęcia dlaczego autor miał złą konfigurację APN. Po resecie ustawień sieciowych automatycznie wpada APN internetipv6. I jest to prawidłowy, w pełni funkcjonalny punkt dostępu, oferujący zarówno dostęp przez IPv4 jak i IPv6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13108
  • 53855
  • 631

IPV6 vs IPV4

@Samotnick  i tego się trzymajmy...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

IPV6 vs IPV4

iPhone musi mieć IPV6 i tyle, tak jak nowe modele 5G do aktualizacji, to nie Android i miejcie to na uwadze, nie grzebać w konfiguracji Danych Mobilnych, bo to jest automatycznie ustawiane 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

IPV6 vs IPV4

@IreneuszCD Dokładnie tak. Z kolei na iPadach działa mi tylko APN „internet”.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

Dzięki za linka do tematu o iOS, ale tam jako rozwiązanie oznaczony jest post z nieprawdziwą informacją, że iOS wspiera już tylko IPv6 a nie IPv4 😕

 

Aktualizacje robiłem jak tylko 17.4.1 wyszło więc jakiś czas temu. Natomiast "ustawienia operatora", operator zmienia dowolnie w każdej chwili zdalnie i to to zmieniło moją konfigurację. Niestety jak na razie po zgłoszeniu cisza 😕


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13108
  • 53855
  • 631

IPV6 vs IPV4

@the_woocash  sprawdzone na 3 iphonach. Tylko IPv6 prawidłowo działa 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

IPV6 vs IPV4

@the_woocash to zgłoszenie zrobić u Apple, to telefony bardzo drogie i suport powinien ci pomóc 😎

Operator nie zmienia ciągle ustawień, chyba że na danym obszarze nie ma ipv6, co jest rzadkością,, co innego za granicą 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

@agat13 Hm, na moim, IPv4 działa idealnie u innego operatora. Co więcej nawet w O, jeśli masz ustawienia dla Hotspotu osobistego, też działa on idealnie na IPv4.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

@IreneuszCD uściślij proszę, co masz na myśli pisząc "na danym obszarze nie ma ipv6"?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2085
  • 11734
  • 52

IPV6 vs IPV4

Ja bym zgłaszał awarię i tyle, lub niech prześlą ustawienia ponownie, ba nawet support Apple to potrafi i zrobi to od ręki, co nie jest takie oczywiste, jak trafi się na nie kumatego konsultanta Orange 😎

@the_woocash są problemy przy ipv6, niby internet działa, ale nie w 100%, było o tym na forum, pewni setkę postów, ipv4 jest mniej zawodne.

Tak poza tematem, na światłowodzie, nie od Orange, mam tylko ipv4 i blokadę na ipv6, tak się zabezpieczył operator, by nie było zgłoszeń, że coś klientowi nie działa 😎