Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 452
  • 1585
  • 13

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....

@Ron- na forum google pojawiają się takie wpisy ale wydają się one dotyczyć urządzeń z małą ilością pamięci na dane. Mój telefon ma 512 GB. Ponadto używam etui "Spigen Cover Liquid Air", które ma cechować się lepszym odprowadzaniem ciepła oraz poprawia głośność górnego głośnika (do majowego patch'a górny głośnik był cichszy, teraz muszę ściszać głośność prawie do minimum).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 304
  • 831
  • 9

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....

Ilość pamięci na dane nie ma tu nic do rzeczy, również etui. Liquid Air w żaden sposób nie odprowadza ciepła.

Grzeje się każdy Pixel z powodu tego, że zasilają je zmodyfikowane Exynosy Samsunga.

7a grzeje się bardziej, zwykła 7 mniej.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 452
  • 1585
  • 13

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....

@f00ku55- piszę na podstawie własnych doświadczeń w telefonem Pixel 7 Pro 512, który się nie grzeje. Dyskusję na ten temat prowadziłem również na forum Googla, stąd wnioski jak powyżej.
Obudowy firmy Spigen używam do naszych telefonów od ok 2017/2018 roku.

Rozumiem, że swoją wypowiedź opierasz o rzeczywiste posiadanie w/w modelu + obudowy.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 304
  • 831
  • 9

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....

Ujmę to tak - prywatnie Pixela nie używam, ale miałem naprawdę dużo styczności z nimi 😉 Etui używam od lat.

Każdy najnowszy Pixel grzeję się ponad normę tylko nie każdy użytkownik wie, że to jest właśnie ponad normę.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 452
  • 1585
  • 13

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....

Na podstawie wpisów na forum google poświęconym Pixelom można stwierdzić, iż część egzemplarzy faktycznie miała taką wadę (grzały się i następował battery drain), aczkolwiek należy zauważyć, iż :
a) na forum wypowiadają się zazwyczaj osoby, które mają problemy i/lub weszły pomarudzić 😉 i zazwyczaj byli to nowi użytkownicy Pixela (patrz poniżej info o Adaptive Battery/Charging);
b) u mnie, tak jak pisałem wcześniej, nie zaobserwowałem przegrzewania się - przy ładowaniu indukcyjnym maksymalna zmierzona temp. telefonu to 35C, a przy długim np. oglądaniu filmów/uruchomieniu gier typu PokemonGo/PlantsVsZombies2 -  temp max to 31C - przy temperaturze zewnętrznej (pokojowej) 29C. Nie mierzyłem tych wartości wcześniej (pomiaru dokonałem na potrzeby niniejszego wpisu), jak również nie mierzyłem tych temperatur dla Samsunga ani innego z telefonów. 
Czy są to wartości, które zdrowy człowiek odczuwa jako "grzanie" - na to pytanie każdy odpowiada w oparciu o swoje własne odczucia (temp. opuszków moich palców to 36.3C, a temp "ciepłej wody" w kranie to 40C).

Dodatkowo, po wprowadzeniu patch'ów przez Google - od maja - nie ma problemu z głośnością górnego głośnika, a od czerwca - nie ma rzekomo (znowu - ww oparciu o wpisy osób, które wcześniej pisały o grzaniu się ich egzemplarza) być problemu z przegrzewaniem się telefonu.
Ponadto Pixele posiadają opcję Adaptive Battery/Adaptive Charging, która powoduje, że AI telefonu ma się de facto uczyć sposobu użytkowania przedmiotowego telefonu i dodatkowo wpływać pozytywnie z wydłużenie żywotności baterii i obniżenie temperatury telefonu - znowu na podstawie informacji od osób, które wcześniej raportowały wspomniane zagadnienie w ich egzemplarzach.

NB: Oprócz wspomnianego etui posiadam też parę innych np. firmy JDTech, co wydaje się pozwalać mi na dzielenie się wiedzą empiryczną w tym zakresie, także w kwestii ew. ich porównania do wspomnianego wcześniej etui.

Ten użytkownik forum jest świadomy i pisze tylko to, co sam sprawdził i na co posiada poparcie albo w faktach, albo w posiadanym doświadczeniu zawodowym/życiowym. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Google Pixel z funkcjami ale nie od ....

Rok używam nigdy nie było problemu. Kup na allegro masz 14dni przetestuj 😉