Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Potwierdzam słowa kolegi @juzew_  U mnie dodatkowa karta została utworzona jako "data only". Od tego czasu siedzi w routerze i w międzyczasie odbyłem parę rozmów (przychodzących), a jakość rozmów była normalna. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Duke dziękuję! Wymieniłem kartę na DATA only i powróciła normalna jakość połączeń 🙂 Przynajmniej nie muszę przenosić numeru. Co prawda to połowiczne rozwiązanie, ponieważ usługa nie działa prawidłowo w części głosowej, ale mam kartę do internetu. Jakiś plus jest 🙂

Dzięki!


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Czyli do tego, by mieć jedynie internet trzeba zamówić "specjalną" karte? Z której nie da sie rozmawiać? Czy to po prostu zwykły klon wsadzony do modemu?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 20
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

tak, z karty tylko do internetu nie da się rozmawiać. Obsługuje wyłącznie transmisję danych. Ja akurat nie zamawiałem karty tylko kupiłem ją w Inmedio za 3pln i wymieniłem dodatkową przez aplikację.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@omen0 Nie rozumiem Twojego pytania. Każdy użytkownik głównego numeru Flexa może zamówić dodatkową kartę która będzie miała ten sam numer i działała jak karta główna lub będzie kartą tylko do internetu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 43
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Nie wiem jak to wyglądało wcześniej ale wczoraj dodałem kartę do AW i faktycznie przy połączeniu przychodzącym jakość przez pierwsze kilka sekund jest niska ale po chwili wraca do normalnej.  @Maciej_FLEX czy dalej toczą się jakieś prace naprawcze w tym temacie?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

U mnie przy dodatkowej karcie do AW była tragedia. Teraz chwilowo się jej pozbyłem (drugi sim jest tylko do internetu) i jak niebo, a ziemia...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 43
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@f00ku55czyli jak będę chciał wyeliminować wszystkie problemy związane z dodaniem ekstra karty esim do apple watch to wystarczy, że zamienię tego esima na fizyczną kartę tylko do internetu? (oczywiście zrezygnować z karty dodatkowej na razie nie można).

 

Na dzień dzisiejszy w przypadku korzystania z ekstra kartą esim w apple watch zidentyfikowałem poniższe problemy:

- słaba jakość połączenia przychodzącego przez pierwsze 5 sekund

- gdy oba urządzenia dam w tryb samolot to osoba dzwoniąca nie ma komunikatu o braku dostępności tylko cisza przez 15 sekund (widać upływający czas połączenia) a potem komunikat "połączenie nieudame"

- przy odrzucaniu połączenia od razu dostaję SMS'a na drugie urządzenie "ktoś dzwonił" od osoby, której połączenie odrzuciłem


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Nie używam dodatków i też mam gorszą jakość rozmów na VoLTE (HD), więc problem leży po stronie konfiguracji tej niby rewolucyjnej usługi. Jedyny plus, to szybkie zestawienie połączenia, które dla mnie nie odgrywa wielkiej roli. 3G jakość rozmowy na wysokim poziomie, jest czysto, dokładnie słychać. O zasięgu już nawet nie wspominam 3G kolejny raz 📶✔️


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Ron Nieprawda. Problem opisany w tym wątku występuje w trakcie rozmów prowadzonych poprzez LTE i 3G. Natomiast, po pozbyciu się klona karty nie przypominam sobie sytuacji aby w trakcie rozmowy przez VoLTE nie było HDV.