Nie mo偶na wy艣wietli膰 tego wid偶eta.

Fatalna jako艣膰 rozm贸w (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 305
  • 512
  • 14

Po przeniesieniu numeru z Play-a do Orange Flex, wszystkie po艂膮czenia przychodz膮ce (r贸wnie偶 wewn膮trzsieciowe) s膮 w mizernej jako艣ci. Ewidentnie s艂ycha膰 brak HDV. Wychodz膮ce dzia艂aj膮 prawid艂owo.

Sprz臋t to: iPhone XS (SIM - Orange Free, eSIM - Flex) oraz Apple Watch (dodatkowy eSIM z Flexa).

Karta wymieniana cztery razy, testowana w r贸偶nych aparatach, z w艂膮czonym VoLTE i bez. Efekt jest zawsze taki sam, brak HDV dla po艂膮cze艅 przychodz膮cych. Wychodz膮ce s膮 OK. Wykluczam problem sprz臋towy bo po艂膮czenia odbieranie na drugim numerze w tym samym aparacie s膮 OK. Co wi臋cej... jak w艂膮cz臋 przekierowanie po艂膮cze艅 z numeru Flex na drug膮 kart臋 to wszystko jest OK. Pozosta艂e numeru kt贸re przenios艂em z Play-a nie maj膮 takich problem贸w.

Co na to czat Orange Flex?

1. "Przepraszamy za usterk臋. Naprawili艣my ju偶 powinno dzia艂a膰."
Nie. Nie dzia艂a.

2. "Prosz臋 wymieni膰 kart臋 SIM."
Wymieni艂em 3 razy, ale ok, wymieni臋 po raz czwarty. Wci膮偶 nie dzia艂a.

3. To jest najlepsze: "Nasza sie膰 jest zak艂贸cana przez nieprawid艂owo dzia艂aj膮ce urz膮dzenie radiowe. Zapewniamy, 偶e dok艂adamy wszelkich stara艅, aby odnale藕膰 藕r贸d艂o zak艂贸ce艅 i zmusi膰 w艂a艣ciciela do jego wy艂膮czenia w najkr贸tszym mo偶liwym czasie."

Ale przecie偶 Wam pisa艂em 偶e w tym samym aparacie mam drug膮 kart臋 z Orange kt贸ra dzia艂a prawid艂owo. Wi臋c to nie jest problem sieci w miejsc w kt贸rym jestem.

4. Nie jeste艣my w stanie pom贸c....

Mo偶e kto艣 ma jaki艣 pomys艂 co z tym zrobi膰?

O ile jestem w stanie znie艣膰 brak billingu (i jeszcze kilka innych mniejszych absurd贸w), to rozmowy w jako艣膰 z lat dziewi臋膰dziesi膮tych troch臋 mnie irytuj膮. Emotikon: sfrustrowany

151 ODPOW. 151

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

@Dukenapisa艂(-a)

3. To jest najlepsze: "Nasza sie膰 jest zak艂贸cana przez nieprawid艂owo dzia艂aj膮ce urz膮dzenie radiowe. Zapewniamy, 偶e dok艂adamy wszelkich stara艅, aby odnale藕膰 藕r贸d艂o zak艂贸ce艅 i zmusi膰 w艂a艣ciciela do jego wy艂膮czenia w najkr贸tszym mo偶liwym czasie."

Ale przecie偶 Wam pisa艂em 偶e w tym samym aparacie mam drug膮 kart臋 z Orange kt贸ra dzia艂a prawid艂owo. Wi臋c to nie jest problem sieci w miejsc w kt贸rym jestem.

I w r贸偶nych lokalizacjach problem jest taki sam? 

• 305
  • 512
  • 14

@toleknapisa艂(-a)

I w r贸偶nych lokalizacjach problem jest taki sam? 

Tak.

Gdyby problem by艂 zwi膮zany z zak艂贸caniem sieci to objawia艂by si臋 r贸wnie偶 na innych, u偶ywanych w domu kartach sim z Orange (w tym Flex). A dotyczy tylko jednego numeru.

Anonim

Nie dotyczy

@Duke  czy ze wszystkich sieci GSM, d藕wi臋k przychodz膮cych po艂膮cze艅, masz kiepskiej jako艣ci, bo ja g艂贸wnie z Play mam takie marne po艂膮czenia, nie zawsze ale jednak, problem trudny do rozwi膮zania, ja mam w abonamencie i jako艣膰 rozm贸w bardzo dobra, na prepaid od Orange te偶 tego co odpisujesz nie do艣wiadczy艂em.

• 305
  • 512
  • 14

Ze wszystkich, r贸wnie偶 z Orange z w艂膮czonym VoLTE na obu telefonach.

I tylko rozmowy przychodz膮ce na m贸j numer. Jak oddzwaniam, jest OK.

Anonim

Nie dotyczy

@Duke  co艣 nie tak z VoLTE, albo w telefonie... albo w Orange, skoro to u ciebie we Flex wyst臋puje, pozostaje wy艂膮czy膰, inna sprawa 偶e BTS musi wspiera膰 VoLTE, us艂uga musi te偶 dzia艂a膰 we Flex, mo偶e co艣 nie tak jest, porusz ten problem ze wsparciem iPhone.

• 305
  • 512
  • 14

To nie wina VoLTE, bo robi艂em r贸wnie偶 testy z 3G na telefonie moim i rozm贸wcy.

Problem z iPhonem r贸wnie偶 wykluczam. Jak wspomnia艂em, druga karta w tym samym iPhone to Orange Free i tam wszystko jest ok. 

Kart臋 Flex sprawdza艂em r贸wnie偶 w innych aparatach. Zawsze z takim samym rezultatem. 

Anonim

Nie dotyczy

@Duke  musi by膰 VoLTE, inaczej w iPhone gorszy d藕wi臋k po艂膮cze艅?

Mi nie dzia艂a VoLTE i jako艣膰 po艂膮cze艅 jest bardzo dobra, je艣li upierasz si臋 przy VoLTE, to trzeba dr膮偶y膰 temat we Flex, simki jak wymieniane na nowe to problemu nie generuj膮 z VoLTE.

• 305
  • 512
  • 14

@Anonim Nie rozumiem. Jak to musi by膰 VoLTE?
Robi艂em testy w przer贸偶nych konfiguracjach. Z w艂膮czony/wy艂膮czonym VoLTE na telefonie moim i rozm贸wc贸w. Za ka偶dym razem, rozmowy przychodz膮ce s膮 bez kodeka HD Voice. 

Anonim

Nie dotyczy

@Duke  chodzi艂o mi o kodek HD Voice 馃槈

Jak po艂膮czenie dzia艂a jak ty dzwonisz, mo偶e problem tkwi w kodeku audio iPhona.