Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Po przeniesieniu numeru z Play-a do Orange Flex, wszystkie połączenia przychodzące (również wewnątrzsieciowe) są w mizernej jakości. Ewidentnie słychać brak HDV. Wychodzące działają prawidłowo.

 

Sprzęt to: iPhone XS (SIM - Orange Free, eSIM - Flex) oraz Apple Watch (dodatkowy eSIM z Flexa).

 

Karta wymieniana cztery razy, testowana w różnych aparatach, z włączonym VoLTE i bez. Efekt jest zawsze taki sam, brak HDV dla połączeń przychodzących. Wychodzące są OK. Wykluczam problem sprzętowy bo połączenia odbieranie na drugim numerze w tym samym aparacie są OK. Co więcej... jak włączę przekierowanie połączeń z numeru Flex na drugą kartę to wszystko jest OK. Pozostałe numeru które przeniosłem z Play-a nie mają takich problemów.

 

Co na to czat Orange Flex?

 

1. "Przepraszamy za usterkę. Naprawiliśmy już powinno działać."
Nie. Nie działa.

 

2. "Proszę wymienić kartę SIM."
Wymieniłem 3 razy, ale ok, wymienię po raz czwarty. Wciąż nie działa.

 

3. To jest najlepsze: "Nasza sieć jest zakłócana przez nieprawidłowo działające urządzenie radiowe. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć źródło zakłóceń i zmusić właściciela do jego wyłączenia w najkrótszym możliwym czasie."

Ale przecież Wam pisałem że w tym samym aparacie mam drugą kartę z Orange która działa prawidłowo. Więc to nie jest problem sieci w miejsc w którym jestem.

 

4. Nie jesteśmy w stanie pomóc....

 

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

O ile jestem w stanie znieść brak billingu (i jeszcze kilka innych mniejszych absurdów), to rozmowy w jakość z lat dziewięćdziesiątych trochę mnie irytują. Emotikon: sfrustrowany

151 ODPOW. 151

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


@Dukenapisał(-a)

 

3. To jest najlepsze: "Nasza sieć jest zakłócana przez nieprawidłowo działające urządzenie radiowe. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby odnaleźć źródło zakłóceń i zmusić właściciela do jego wyłączenia w najkrótszym możliwym czasie."

Ale przecież Wam pisałem że w tym samym aparacie mam drugą kartę z Orange która działa prawidłowo. Więc to nie jest problem sieci w miejsc w którym jestem.

I w różnych lokalizacjach problem jest taki sam? 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


@toleknapisał(-a)

I w różnych lokalizacjach problem jest taki sam? 


Tak.

 

Gdyby problem był związany z zakłócaniem sieci to objawiałby się również na innych, używanych w domu kartach sim z Orange (w tym Flex). A dotyczy tylko jednego numeru.

Anonim

Nie dotyczy

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Duke  czy ze wszystkich sieci GSM, dźwięk przychodzących połączeń, masz kiepskiej jakości, bo ja głównie z Play mam takie marne połączenia, nie zawsze ale jednak, problem trudny do rozwiązania, ja mam w abonamencie i jakość rozmów bardzo dobra, na prepaid od Orange też tego co odpisujesz nie doświadczyłem.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Ze wszystkich, również z Orange z włączonym VoLTE na obu telefonach.

I tylko rozmowy przychodzące na mój numer. Jak oddzwaniam, jest OK.

Anonim

Nie dotyczy

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Duke  coś nie tak z VoLTE, albo w telefonie... albo w Orange, skoro to u ciebie we Flex występuje, pozostaje wyłączyć, inna sprawa że BTS musi wspierać VoLTE, usługa musi też działać we Flex, może coś nie tak jest, porusz ten problem ze wsparciem iPhone.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

To nie wina VoLTE, bo robiłem również testy z 3G na telefonie moim i rozmówcy.

 

Problem z iPhonem również wykluczam. Jak wspomniałem, druga karta w tym samym iPhone to Orange Free i tam wszystko jest ok. 

Kartę Flex sprawdzałem również w innych aparatach. Zawsze z takim samym rezultatem. 

Anonim

Nie dotyczy

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Duke  musi być VoLTE, inaczej w iPhone gorszy dźwięk połączeń?

Mi nie działa VoLTE i jakość połączeń jest bardzo dobra, jeśli upierasz się przy VoLTE, to trzeba drążyć temat we Flex, simki jak wymieniane na nowe to problemu nie generują z VoLTE.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Anonim Nie rozumiem. Jak to musi być VoLTE?
Robiłem testy w przeróżnych konfiguracjach. Z włączony/wyłączonym VoLTE na telefonie moim i rozmówców. Za każdym razem, rozmowy przychodzące są bez kodeka HD Voice. 

Anonim

Nie dotyczy

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

@Duke  chodziło mi o kodek HD Voice 😉

Jak połączenie działa jak ty dzwonisz, może problem tkwi w kodeku audio iPhona.