Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

@Misiek62 @leskoc Sprawdziłem czy jest możliwość zarejestrowania się przez Google. Jeżeli są rożne adresy e-mai to nie ma najmniejszego problemu. Przy tych samych adresach e-mail wyskakuje błąd:

Screenshot_2019-11-26-11-01-43.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

No właśnie, co autorzy appki Flex mieli na myśli wskazując jako opcję rejestracji "Google", wprawdzie dla mnie nie ma innej opcji, niż konto e-mail (@gmail) ... ale do niedawna było coś takiego jak Google+, więc może... z tym, że i tak ta usługa powiązana była z podstawowym kontem poczty Gmail danego użytkownika.

 

Komunikat ze strony: "Usługa Google+ jest dostępna tylko na szkolnych lub służbowych kontach G Suite. Konta klientów indywidualnych (zazwyczaj kończące się na @gmail.com) zostały zamknięte 2 kwietnia 2019 roku."


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

@ketrasaArtur Dzięki. Właśnie o to mi chodziło, a jak wygląda logowanie przez facebooka? Mam 3 numery do przeniesienia, które są na jednym koncie w Orange.

Pozdrawiam


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

Jeśli na gmailu można tworzyć aliasy to problem z adresami się sam rozwiąże 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

Z facebooka nie sprawdzę, bo nie mam tam konta. Podejrzewam, że podobnie.

@Misiek62 ma rację. Komunikat ze screenu jest mało precyzyjny. Pierwszy raz jak zakładałem konto przez Google, to myślałem, że źle hasło wpisałem. Dopiero po chwili zorientowałem się, że jestem zalogowany. Komunikat tego wprost nie podaje, trzeba się samemu domyśleć lub dobrze obserwować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

Jak wrócę do domu sprawdzę Facebookowe rozwiązanie na nową rejestrację, mam tam konto z adresem email użytym we Flex. A @spiro ma rację co do aliasów, sprawdzałem już, dla systemu Orange są one różnymi adresami. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

Przy roznych aliasach niestety w tedy tez beda rozne konta na Flex, zaleta tylko, ze z roznych kont Flex informacje beda przychodzily na jeden e-mail.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

@ketrasaArtur zgaduję, że mniej więcej o to chodziło @leskoc . 

 

Co do Jego prośby, sprawdziłem "rejestrację" przez Facebook, przypominam przy tym, że konto to też jest powiązane z jakimś e-mailem... otóż, mam tam takie konto, na którym loguję się e-mailem powiązanym z tym drugim testowanym przeze mnie Planem Flexa... Tak więc próba rejestracji z użyciem konta Facebook'owego musiała zakończyć się fiaskiem. Parę zrzutów z tej próby:

Screenshot_20191126-183836.jpgokno startowe...

Screenshot_20191126-183847.jpg okno wyboru "trybu rejestracji"

Screenshot_20191126-183907.jpg okno wskazujące, że wybrałem rejestrowanie przez Facebook,

Screenshot_20191126-184001.jpgzalogowanie do konta w Facebook - info, co stamtąd użyje FlexScreenshot_20191126-184024.jpg

 

na ostatnim ekranie podkreśliłem zdanie kluczowe. Twój mail został już zarejestrowany.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę


@leskocnapisał(-a)

@ketrasaArturDzięki. Właśnie o to mi chodziło, a jak wygląda logowanie przez facebooka? Mam 3 numery do przeniesienia, które są na jednym koncie w Orange.

Pozdrawiam


To co masz w Orange nie ma większego znaczenia. Rejestrując "Plan Flex" trzeba podać różny e-mail dla każdego z numerów. Pisałem o tym, że wystarczy myk polegający na podawaniu różnych aliasów do tego samego konta... sprawdziłem, działa. Wiem, też że niektóre z darmowych usług poczty pozwalają tworzyć aliasy... Poza tym też można do istniejącego konta, w tych darmowych, włączyć możliwość pobierania wiadomości z innych - podpiąć skrzynkę zewnętrzną. Zatem, można odbierać korespondencję w jednej skrzynce.

 

Chyba, że się mylę... 

 

popatrz @leskoc na jeden z moich pomysłów... sądzę że warto go poprzeć.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dwa plany Orange Flex na jedną osobę

@Misiek62 dokładnie przedstawiłeś informacje o zakładaniu konta i logowaniu. Bazuję na wiedzy @spiro że da się założyć różne aliasy na Google. Nie testowałem tego. Z polskich serwerów e-mailowych polecam o2.pl, gdzie od razu na dzień dobry dostajemy trzy aliasy do jednego konta e-mail: xxx@o2.pl, xxx,go2,pl, xxx.tlen.pl.

Sprawa otrzymywania powiadomień z rożnych kont FLEX na jeden adres e-mail częściowo rozwiązana. 

Problem, który wcześniej nie został rozwiązany, to dalej brak możliwości zapisania przynajmniej dwóch lub więcej numerów na jednym adresie e-mail. Na ten moment taka opcja nie jest dostępna + wyszła sprawa mylącej informacji w trakcie rejestracji na ten sam adres e-mail.

@Misiek62 twój temat - zgłoś pomysł.