Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Tak, ACR działa jak w głównym Orange. Jest jedynie mały bug na numerach, pod których jest przekierowanie (lub dodatkowa sim z rozmowami). Ale to bug z samego Orange a nie ze flexa.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Czyli mój przypadek (dodatkowy eSIM do AW) kwalifikuje się pod ten bug? Dlaczego wcześniej go nie było, jak miałem dodatkową fizyczną kartę SIM?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

@Piotrekk85 sugerujesz dezaktywację dodatkowej karty podpiętej do numeru? Dodatkowa karta to zwykły USIM z opcją "internet".


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

@Karlos20 u mnie blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych działało w 100% poprawnie, jak miałem dodatkową kartę SIM wyłącznie od internetu 😉

Wydaje mi się, że to jednak jest jakiś nowy bug.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Dziele się tylko moimi doświadczeniami z Orange (głównego). We flexie nie testowałem czy odpięcie dodatkowej sim na rozmowy (która poniekąd działa na przekierowaniach pomiędzy numerem głównym a technicznym widocznym tylko na zapleczu) coś zmieni. W głównym Orange to powoduje konflikty. Bug czeka już kilka lat na naprawę.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

@Piotrekk85 Karlos20 z tego co wyczytałem nie ma dodatkowej karty SIM na rozmowy tylko na internet.

Ja również posiadając dodatkową kartę SIM tylko od internetu nie miałem żadnych problemów.

 

Fajnie by było, jakby w tym wątku wypowiedział się ktoś z Orange. Bo z jednej strony jest fajnie, możecie się chwalić eSIM'em, działającym Apple Watchem z LTE, ale jeśli to tak (nie) działa od zaplecza to ja dziękuję i wysiadam.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Mam ten sam problem z usługą ktoś dzwonił oraz blokadą połączeń z nr zastrzeżonych. Mam klasyczną kartę sim i kartę dodatkową, która jest zdeaktywowana. Problem mam od dwóch miesięcy, konsultanci tylko robią zgłoszenia których nikt nie rozwiązuje.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 46
  • 0

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Właśnie zrobiłem test połączeń między wadliwym Flexem a numerem OFNK również z aktywnym VoLTE. Flex nie ma poczty głosowej, OFNK ma. I tak:
1) OFNK > FLEX: słyszy komunikat o niedostępności numeru, po wyłączeniu trybu samolotowego na Flexie, brak powiadomienia o nieodebranym połączeniu, brak powiadomienia na OFNK Zadzwoń teraz.
2) FLEX > OFNK: włącza się poczta głosowa, po wyłączeniu trybu samolotowego, OFNK otrzymuje sms z poczty głosowej o nienagraniu wiadomości + Zadzwoń teraz.
3) ACR. Oba numery mają włączoną blokadę. Niestety, prawidłowo działa ona na OFNK.
FLEX > OFNK - komunikat o blokadzie + poczta głosowa, przy jej braku połączenie się zakończy. Po wył. trybu samolot dostaje SMS o próbie nagrania wiadomości (bez włączonej poczty nie ma powiadomienia i tak blokada powinna działać)
OFNK > FLEX - połączenie nie udaje się, brak komunikatu głosowego (błąd).

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Więc problem jest niezależny Orange od FLEXa. Dwa różne systemy.  Z tego co widzę koledzy ze znajomego forum, to problem leży po stronie dodatkowych kart SIM i eSIM ? 🤔


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co się dzieje z Flexem, nic tam praktycznie nie działa...

Moje doświadczenia:
SIM1: OFnK: ktoś dzwonił, ACR, brak przekierowań, bez volte
SIM2: Flex, ktoś dzwonił, ACR, przekierowania, dodatkowa sim na rozmowy, bez volte (karta główna, dodatkowa jest w innym miejscu i jej teraz nie sprawdzę)
SIM3: Flex, ktoś dzwonił, ACR, brak dodatkowej sim, bez volte

sim1-> sim2 - przy ukryciu numeru: info o niedostępności numeru (to bug czekający na naprawę); przy odrzuceniu numeru: działa ktoś dzwonił tylko na zasadzie odbierania powiadomień (to nie bug, tak ma być) - sytuacja A
sim1->sim3: wszystko działa jak powinno. ACR: komunikat o blokadzie ACR, ktoś dzwonił poprawnie generuje smsy dwustronne - sytuacja B
sim2->sim1: tu też ok (syt.A)
sim2->sim3: tu jest ok (syt.A)
sim3->sim1: jest ok (syt.A)
sim3->sim2: małe uwagi jak wcześniej (syt.B)