Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrudnienia w korzystaniu z forum


Zespół Nasz Orange
  • 1066
  • 8794
  • 54

Utrudnienia w korzystaniu z forum


@ketrasaArtur napisał(-a)

Dawno już nie zgłaszałem pomysłów, ostatnim czasem postanowiłem się udzielić w pomysłach. Chciałem edytować swój założony pomysł, kilka minut po złożeniu. Czy obecnie nie będzie możliwości edycji założonego pomysłu? Komentarze do pomysłów widzę, że mają możliwość edycji.


Hejka, w kategorii pomysły - niestety ale mamy jeszcze baboka, który uniemożliwia edycję - póki nie zostanie ów babok zażegnany - to śmiało, wal do zespołu w sprawie ew edycji.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 7014
  • 52

Utrudnienia w korzystaniu z forum

To co zauważyłem to można edytować post mimo że są po nim już kolejne posty dodane oraz taki post ma polubienia - teoretycznie może to prowadzić do nadużyć. 


Zespół Nasz Orange
  • 1066
  • 8794
  • 54

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@tolek czuwamy nad porządkiem Szczęśliwa kobieta

 

PS edycja możliwa jest do 60 minut od publikacji wpisu - jak zauważyłeś nie ma wykluczeń w sytuacji gdy został on polajkowany czy udzielona nań odpowiedź

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5754
  • 23322
  • 197

Utrudnienia w korzystaniu z forum


@toleknapisał(-a)

To co zauważyłem to można edytować post mimo że są po nim już kolejne posty dodane oraz taki post ma polubienia - teoretycznie może to prowadzić do nadużyć. 


No niby tak, ale lajki można przecież zdejmować. Poza tym fajnie jest odpowiedzieć komuś na post późniejszy we wcześniejszym 😀.

Tu teoria rozmija się z praktyką, bo takich nadużyć nie widać.

Osobiście często edytuję posty dość intensywnie, bo nie lubię kiedy literówki (których mnóstwo robię) zostają, a nie wszystkie od razu udaje się wyłapać. A automatom nie ufam, zresztą muszę mieć wielojęzyczne międzymordzie - co mogłoby prowadzić do efektów komicznych. Najczęściej zanim mam już posta w wersji "ostatecznej" to kilka osób zdąży się wypowiedzieć.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13551
  • 55377
  • 662

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@tolek  przyznaje się, bardzo często edytuję posty. Nie po to, aby nadużywać tej możliwości, ale, po przeczytaniu swojej wypowiedzi skleconej na szybko, coś dodać od siebie, czy poprawić błędy stylistyczne i literówki.

Często piszę ze smartfona i podpowiedzi wypadają mówiąc delikatnie, śmiesznie 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2136
  • 11974
  • 54

Utrudnienia w korzystaniu z forum

Zablokować czas edycji po napisaniu posta, lub przy najmniej jak ktoś napisze kolejny post.

Zawsze można poprosić Moderatora o edycję posta, nie będzie zgrzytów, że ktoś działa nie uczciwie 😎


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 624
  • 2319
  • 20

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@agat13 

Mam tak samo 🤣


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5754
  • 23322
  • 197

Utrudnienia w korzystaniu z forum


@IreneuszCDnapisał(-a)

Zablokować czas edycji po napisaniu posta, lub przy najmniej jak ktoś napisze kolejny post.

Zawsze można poprosić Moderatora o edycję posta, nie będzie zgrzytów, że ktoś działa nie uczciwie 😎


No to proszę Cię, @IreneuszCD poproś moderatora o edycję, bo masz błąd ortograficzny w samym zakończeniu.😉 Chyba, że zdążysz sam poprawić: masz na to godzinę.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1622
  • 7014
  • 52

Utrudnienia w korzystaniu z forum

Na szczęście nikt nie trolluje. 😉 Ogólnie to ja czasami edytuję żeby coś jeszcze dodać więcej (i tutaj mogłoby być dobre autołączanie postów jeśli autor wysyła post jeden pod drugim, wtedy oczywiście powiadomienia są triggerowane że jest nowa treść). Błędy poprawiam również, mylę często litery "d" i "t". 😄

 

A poza tym tematem to natknąłem na jeszcze jedną niedogodność, załóżmy, że klikam "odpowiedz" na poście i że cytuję ten post który został dodany przez innego użytkownika, w między czasie moderator scala post kórego cytuję, po napisaniu odpowiedzi i opublikowaniu odpowiedzi dostaję błąd że post nie istnieje. Treść mojego posta jest stracona, nie ma autosave tego co napisałem. Oczywiście to dość rzadka sytuacja. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5754
  • 23322
  • 197

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@tolek 

Fakt, czasem zdarza się utracić tekst przy zbyt nerwowej moderacji. Ale nie narzekam, zgadzam się z Tobą, że to nie jest poważne utrudnienie. Jeśli o tym ryzyku pamiętam, to przed kliknięciem "Publikuj" robię sobie kopię w schowku: CTRL-A,C. Wtedy nic nie zginie. Ale przeważnie to o tym nie pamiętam 😭.

Natomiast autozapis jest przydatny, dość często mi się zdarza kończyć coś, co zacząłem pisać na telefonie, po zalogowaniu na komputerze - wtedy przydaje się jak znalazł (a numer z klawiszami oczywiście by nie zadziałał).