Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

zdaje się, że zainteresowana lubi tę bardziej poprawną formę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22060
  • 181

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇


@slav72napisał(-a)

...

mówię że na koleżankę @Anonim  można mówić Heroska

...


I skąd będzie wtedy wiadomo że nie chcesz koleżanki obrazić? Skoro takiego słowa nie ma (a nie ma, co dość przekonująco pokazał @Misiek62 ), to każdy może mu nadać znaczenie takie, jakie mu się wydaje słuszne. Lepiej jednak trzymajmy się słownika. 😁

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

@j131  a co obraźliwego jest w słowie Heroska? wytłumacz bo nie rozumiem 🤔


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22060
  • 181

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

@slav72 

Nie wiem co to słowo znaczy. Nie ma go w słowniku. To wystarczy żeby imputować cokolwiek. Brzmi trochę podobnie jak "grubaska", "zazdroska", "pieguska", "juhaska"... Zawsze będę orędował za używaniem poprawnej polszczyzny.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

@j131  widzę że lubisz sobie zawsze coś dopowiadać (tak jak kiedyś robiłeś dziwne skojarzenia moich słów z więzieniem) więc na tym zakończę moją dyskusję na ten temat.

Edit.

Co do heroski to często jako hasło występuje w krzyżówkach i jako określenie książkach (więc niby nie istnieje, a jednak jest używane).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

Herosie @Anonim , nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zdrówka, obok gratulacji nigdy za wiele, czego życzę Twojej rodzince, by same dobre wieści towarzyszyły Wam codziennie 😊

Anonim

Nie dotyczy

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

@agat13  oczywiście nie chce nikomu wieku wypominać. Mój tata wczoraj urodziny dostał koszulkę z fajnym podsumowaniem tematu: Nie mam 60 lat lat tylko 18 i 42 lata doświadczenia 😁

,,Dzika rozkosz"; ,, łono" to brzmi prawie jak niemoralna propozycja 😅 Dobra starczy tych skojarzeń. 

Nawet jeśli wynik będę miała pozytywny przejdę jak mój mąż. 

 

@slav72 jeśli chodzi o formę heroska nie mam nic przeciwko. Wcale mi się negatywnie w żadne sposób nie kojarzy. Nawet jeśli jak wspomniał @j131 rymuje się z grubaska to ja jestem osobom naprawdę z dystansem do siebie. 

 

@bronzub racja zawsze jakoś to musi być. Jak to mawiał mój nauczyciel od PO: Wyprostuje się, patriotyzm do przodu i idź śmiało przed siebie 😆

 

 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

Gratuluję obecnym i nowym Herosom @Anonim @j131 @marder  oraz powracającemu do grona Herosów @Ron 

Brawa dla Was i dalej obficie dzielcie się swoja wiedzą na łanach NO.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇


@Anonimnapisał(-a)

@agat13  oczywiście nie chce nikomu wieku wypominać. Mój tata wczoraj urodziny dostał koszulkę z fajnym podsumowaniem tematu: Nie mam 60 lat lat tylko 18 i 42 lata doświadczenia 😁

 

 


Może moim dzieciakom podpowiem, że koszulka z takim nadrukiem jest w modzie 😉 mają ciut czasu żeby zamówić 😜

Ale wątek popłynął... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22060
  • 181

🥇🥇Ogłaszamy Herosów I 2022 🥇🥇

@Anonim 

Nie chodzi mi o to co się z czym rymuje, tylko o to żeby wyrażać się precyzyjnie i poprawnie. To, że jakiś wyraz ma formę która gramatycznie brzmi sensownie, jeszcze nie przesądza że znaczy ona to, co mi się wydaje, że znaczy.

Weźmy na przykład rzeczownik "premier". W rodzaju żeńskim to będzie... "premiera"? No bo chyba nie "premierka", to zresztą byłoby zdrobnienie, a przecież nie używa się w tym kontekście zdrobnienia w rodzaju męskim, chyba że chce się pana "premierka" urazić. Ergo: nie wszystkie rzeczowniki osobowe mają formy w gramatycznym rodzaju żeńskim i męskim, ale jeżeli już mają, to używajmy ich zgodnie z ich znaczeniem a nie wymyślajmy nowych, nawet jeśli nam się podobają.

Wracając do meritum, jeśli już koniecznie "heroska" to powinien byłby być "herosek", jeśli Heros, to Heroina i basta.😉