Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dyski do dekodera 4K Premium


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Dyski do dekodera 4K Premium

@j131W przypadku napędu SSD (nawet i HDD https://superuser.com/questions/1407990/what-does-trim-on-an-hdd-mean), na którym często usuwamy pliki (jak w ICU) należałoby uruchamiać TRIM. W Linuxie jest to proste do skonfigurowania, nawet w przypadku napędu w kieszeni USB. Zapytałem głównie z ciekawości bo, jak się domyślam, w czasach tworzenia oprogramowania do dekodera myślano o podłączaniu klasycznym dysków twardych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Dyski do dekodera 4K Premium

@Samotnick 

No tak, wiem. Tylko nie mam co z tą wiedzą zrobić. 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6531
  • 16049
  • 84

Dyski do dekodera 4K Premium

@BartłomiejNajlepszy byłby dysk od Samsunga to wiadome, że będą dobrze pasować do siebie urządzenia jednej firmy. Każdy 3.0 USB będzie, pasować ja mam taki jak na zdjęciu i jestem zadowolony i to już kilka lat dekoder z nim bardzo dobrze pracuje, 🙃 Tak naprawdę Każdy będzie działać, bo i tak każdy patrzy na co innego w dysku np. czy to HDD, czy to SSD, czy to 128Gb, czy 1000Gb itp. lub rodzaj firmy każdy ma inną upatrzoną markę. Moi zdanie każdy sam powinien se dopasować dysk. I dla tego mam pomysł, by wybrać np. 4 firmy najlepsze z dyskami i niech se Klienci dobiorą według swoich potrzeb 

🙃

1000003403.jpg


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1561
  • 6738
  • 46

Dyski do dekodera 4K Premium


@j131napisał(-a)

Także fakt, że ICU100 wykorzystuje wykryty dysk do własnych celów, nie tylko do nagrywania i odtwarzania zleconego przez użytkownika, uważam za skandal. ICU100 powinien mieć tyle RAM, żeby nie musieć się posiłkować dyskiem, zwłaszcza opcjonalnym i nie będącym własnością Operatora, do zapewnienia funkcjonalności którą się Operator chwali (np. time shift).


Z time shiftem widzę tu jeden problem jeśli dekoder Orange działa tak jak widziałem to u konkurencji - otóż time shift nagrywany jest na dysk, i wciskając przycisk nagrywania, nagrane wideo nie jest od momentu naciśnięcia guzika nagrywania ale od momentu przełączenia na dany kanał (kiedy wystarował time shift). Jeżeli nagrywanie będzie do RAM to trwały zapis wideo czyli zrzut dłuższego nagrania na dysk może być trudny. Można to rozwiązać jako możliwość wyboru czy time shift ma lecieć na dysk czy do RAM z informacją o plusach i minusach obydwu wyborów. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5632
  • 22863
  • 190

Dyski do dekodera 4K Premium

@tolek 

He he. No różnica jest taka, że ja nie teoretyzuję. Mimo zajeżdżania dysku ICU100 nie zachowuje się jak opisałeś i na dysku zapisuje program od momentu wciśnięcia przycisku. Bufor trzyma tylko dla siebie. Nawet zgłaszałem pomysł żeby robił inaczej, ale przeszedł bez echa. Tak że proszę traktować to co piszę jako sprawdzone, uzasadnione wnioski, a nie spekulacje. Kiedy spekuluję, wyraźnie to zaznaczam. 😉