Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój FunBox już dostępna


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - propozycja


Artur napisał(-a):

😞 Sorry, @Misiek62, nie wiem co się dzieje z @Wtorek i @ingaDe, może tak jak ja są na urlopie ale postanowiły odpocząć także od Nasz Orange? Obiecuję, że to sprawdzimy, tylko mam ograniczony dostęp do systemów służbowych, więc mogę mieć trudności z ich złapaniem. Proszę nie miej za złe, Twoje i innych osób sugestie są super i bardzo nam na nich zależy.


Luzik, tylko zasygnalizowałem, że na tę chwilę nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić. A Panie niech też się oderwą od pracy, odpoczną, naładują akumulatorki....


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 19
  • 0

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Misiek62, nic nie odpuszczać 😉 ja fakt przynaję sie że temat zaniedbałem ale to przez domykanie zakresu MójOrange na bogato i testy w tle bo sporo się dzieje. Co do funspotów temat do ogarnięcia ale nie mogę obiecać na dziś że dowieziemy w nowej odsłonie Mój Orange. Niestety to nie tylko ode mnie zależy. Natomiast MójFunbox na pewno posłuży nam jak know how od Was, a przede wszystkim co Wam się najbardziej podoba, a co przeszkadza aby takich czy innych błędów nie powielać właśnie w Mój Orange. Nie ukrywam że z Twoim podejściem Misiek byłbym jak Himilsbach i Maklakiewicz wniebowzięty widząc Cię w testach zamniętych jak już będziemy ready. Dziś, najpóźniej jutro odniosę się do wszytskich Twoich rekomendacji. Jeszcze raz dziękuję,

 

Pozdr,

Wtorek 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Wtorek, cóż Wtorku, czuję się dowartościowany w czwartek Mrugający mężczyzna

 

chętnie prześwietlę apkę w testach zamkniętych, tylko "moja słuchawka" najczęściej reaguje czkawką na próbę instalacji czegokolwiek... po prostu za mało pamięci więc wolałbym wiedzieć i rozgryzać coś bardziej docelowego, po wcześniejszym wyczyszczeniu zasobów z wycofywanych (zastępowanych) projektów.

Przy okazji mogę potestować jakieś sprzęty 😉 słuchawki, routery, dekodery ... wsio z pozycji "przeciętnego użytkownika" nie do końca posiadającego wiedzę techniczną, za to dużą determinację, upór, albo cierpliwość (do wyboru z ostatnich) i ... chyba potrafiącego opisać co widzi, czego oczekuje etc.

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Misiek62 ale się rozkręciłeś 🙂 Potrzebujesz trochę diazepamu? Jak coś to mogę Ci załatwić receptę 😜 p To tak żartobliwie oczywiście. Gdyby ogłaszano jakieś wielkei testy też proszę nie zapomnieć o pablo_ck. I na sam koniec to co mi się najbardziej podoba u Misiek62 "| Spodobała Ci się moja wypowiedź? Kliknij kciuk w górę | Założyłeś/aś temat a ja Ci pomogłem? Kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" - pod moim postem; Pozdrawiam |" A ja napiszę - dajcie mi 5 zł 😜 😜 Może czlowiek tutaj trochę dorobi 😜 😜 <żart>


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - propozycja


pablo_ck napisał(-a):

" A ja napiszę - dajcie mi 5 zł 😜 😜 Może czlowiek tutaj trochę dorobi 😜 😜

 

@Anonim tylko nie zapomnij podać adresu, albo numeru konta 😉

 

update.

a co do recepty, jak zauważysz u mnie napięcia, lęki... śmiało Mężczyzna pokazuje język


 

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

Najważniejsze z rana to dobry humor 🙂 Tak trzymajmy 🙂

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 19
  • 0

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Misiek62@Artur, @Anonim

Zgodnie z obietnicą komentarz do Twoich rekomendacji podzieliłem je na funkcjonalne i konieczne do zmiany w systemach.

Punkty 1-9 zaadresowałem do developerów rozwijających MójOrange i czekam na feedback na kiedy ale bardzo liczę że 100%!

Punkty 10-13 to grubszy temat bo jak widać oczekiwany jest tzw. device management i sporo zmian w naszych systemach. Najważniejsze info bo tu nie mogę na dziś odpowiedzieć TAK/NIE, ale Comtrend są jak najbardziej w zasięgu i uda się je ogarnąć mam nadzieję już w 1Q.2017. Wrzucam cały SET pomysłów od Ciebie bo potem dużo łatwiej będzie odnosić się do poszczególnych pkt. 😉 Co do testów to już puściłem zapytanie do osób organizujących FUTy aby dopisać Was właśnie dla urządzeń przed komercyjnym ich wdrożeniem. Chodzi np. o nowe boxy itd… ten pomysł tj. zaangażowania Was bardzo nam się spodobał 🙂 

  1. dekoder WHD80 próba uruchomienia/naprawy - MójFunbox nie zdołał wykryć, ani tym bardziej uruchomić "zamrożonego" dekodera... a liczyłem na cudowną funkcjonalność apki że puści jakiś sygnał "czy cóś" i urządzenie się obudzi.
  2. Nadal po zalogowaniu, na starcie, jest odkryte hasło do WiFi... powtarzam, iż moim skromnym zdaniem jest to zbyt jawne .... dopiero przełączenie trybu ukrywa tę informację ze strony głównej - umożliwiające wybór poszczególnych funkcji programu.
  3. Zastanawiam się jak to określić - zmieniłem hasło do Funboxa przez aplikację w telefonie, w tym samym czasie miałem aktywną sesję połączenia laptopa - zalogowany na stare hasło - nie rozłączyło mnie, ani nie wyświetliło informacji, że utraciłem zalogowanie...
  4. Na marginesie, MójFunbox nie informuje, czy hasło zostało zmienione, czy wystąpiło jakieś niepowodzenie.... nie informuje o niczym.
  5. post z ‎23-08-2016 09:18 (z poprawkami) - aplikacja MF nie rozpoznaje, że mam zainstalowane Mój Orange. Prowadzi do niej w ścieżce: "komentarze i sugestie" przez link "kontakt z Biurem Obsługi Orange"; Różnie się zachowywało po kliknięciu.Czasem uruchamia stronę do pobrania "Mój Orange (przez Google Play) Czasem daje opis o wariantach kontaktu dla prywatnych, biznesowych a tam nadal są błędne "adresy" spod linku "pobierz" (pod opisem aplikacji Mój Orange) powtórzonego dla priv, biznes ... net::ERR_UNKNOWN_URL_SCHEME - ten sam błąd pod ikoną "Moje konto", Ikony: Oferta i Orange World prawidłowo otwierają przeglądarkę w telefonie.
  6. Brakuje mi też opcji, wyłącz, wyloguj (zapomnij hasło)... 
  7. Update: Kurcze, teraz kliknięcie "kontakt z.... " w części "komentarze..." otwiera mi przeglądarkę na stronie Orange z opisami o kontaktach ... tak na marginesie ... pasek adresu http... cały czas jest przykryty opisemi "komentarze" i ikoną apki MF. Może MF "zapamiętał" że pod linkami w części "komentarze" ukryte są strony ...
  8. Zrobiłem procedurę "odinstaluj" zainstaluj ponownie MF... wyglada na to, że to co opisywałem wczoraj, (post wyżej) kliknięcie"kontakt z Biurem Obsługi Orange" w obszarze "komentarze" otwiera stronę m.orange.pl /z zamaskowanym paskiem adresu/ gdzie są opisy sposobu skontaktowania się z infolinią dla różnych grup klientów. Kliknięcie tam (w telefonie) "pobierz" prowadzi do "strona internetowa jest niedostępna" - zrzut wklejałem w starym wątku dotyczącym MójFunBox-a... a treść błędu powtórzyłem wczoraj. Kliknięcie na tej stronie ikony "moje konto" także daje ten sam błędny adres. Czasem pojawia się baner z obszaru którego, wydaje się można uruchomić "mój orange"... ale gdy wtedy kliknąłem "uruchom" uruchomiło "Gogle Play".
  9. Natomiast gdy zalogowałem się w "słuchawce" na adres m.orange.pl to po wybraniu tam z menu "kontakt" uzyskuję wykaz/opis sposobu (jak wyżej) połączenia z BOK, w ramach którego kliknięcie "pobierz" działa w sposób oczekiwany - wie, że aplikacja jest i ją uruchamia, mogę zalogować się do Moj Orange.

Systemowe

  1. A gdyby tak umożliwić zarządzanie tą aplikacją urządzenia klasy Comtrend? Mam taki w pracy 😉
  2. Na oknie z dostępnymi funkcjami (po zalogowaniu) są ikony usług Internet, telefon IP, telewizja - wygląda na to że są w jednym wspólnym polu - proponuję je rozdzielić - a po wyborze danej usługi powinno otwierać się okno z polami informacji o "właściwościach" np. prędkość internetu, info o możliwościach zmian (jeżeli w danej usłudze jest taka możliwość) np. dla TV rodzajach pakietów, dostępną aktualnie procedurą "napraw i optymalizuj".
  3. Ewentualnie, jeżeli te nowe informacje nie na teraz... to niech po kliknięciu w danym - wybranym obszarze - procedura optymalizacji wybranej usługi będzie u góry - w większej części ramki.
  4. Kolejne propozycje rozwoju : 
    A) Jeżeli aplikacja ma służć zarządzaniu urządzeniem i usługami... to proszę dodać do  menu zarządzanie usługą FunSpot (pasmem publicznym). Tak na marginesie, link na stronie zarządzania "http://192.168.1.1/configOrangeWifi.html" mógłby prowadzić wprost do strony włączania/wyłączania a nie strony głównej orange.pl 
    B) Proponuję połączyć w jedną aplikacje Mój Funbox i Darmowe Orange...  albo, zgodnie z dalszymi planami (włączenie MF do Mój Orange) od razu Darmowe Orange do Moj Orange. (zgłoszę drugą część tej propozycji w temacie sugestii do rozwoju aplikacji Mój Orange).

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego weekendu!

Wtorek


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Wtorek  nie będę cytował sporządzonej przez Ciebie wyliczanki, bo post by się rozciągnął niepomiernie....
duży nakład pracy,
ale niektóre z moich "przemyśleń" pisanych na gorąco - wymaga dystansu;
np. pkt. 9 był tylko wskazówką, że mobilna strona działa prawidłowo, więc "da się" w mobilnym dostępie... chyba że technikalia apki to coś innego niż mobilny dostęp do strony. Zatem chyba nie jest to "zadanie" do wdrożenia.

Ad.5 prawdopodobnie zbyt pośpieszny opis... dopowiem co pamiętam na dzisiaj - możliwość użycia aplikacji "Mój Orange" pojawiała się w banerze, który wyświetlał się czasami, w niewiadomo jakiej częstotliwości.Standardowo opisy - przy pierwszym użyciu - jako opisywałem później moim skromnym zdaniem, są to informacje "kontaktowe" z mobilnej wersji strony Orange.pl

Ad. 7 przypuszczam, że wcześniej po przewinięciu strony w telefonie kliknąłem "otwórz pełną wersję strony"; więc w kolejnych sesjach program pamiętał ten wybór - pełna wersja strony orange.

 

A co do weekendu, wzajemnie... ja będę w rozjazdach (imprezy imieninowo/urodzinowe) więc zanosi się na mniejszą aktywność na Nasz.Orange...

 

przeżyjecie, prawda Mrugający mężczyzna

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Misiek62

bez Ciebie będzie ciężko, ale skoro wrócisz to damy radę.  Mrugający mężczyzna

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój FunBox - propozycja

@Misiek62 ja nawet leżąc na gorącej plaży w Portugalii byłem z Wami, więc........w wolnej chwili wpadaj 😜 😜