Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy Funbox 6 dostępny od dzisiaj w Orange


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Kupując routery po 1.5 tysiąca dla wifi mija się z celem. Przecież siła nadawania wifi w Europie jest regulowana prawnie i mogą dać i 20 anten zewnętrznych długich na metr a i tak nie będzie mogło nadawać mocniej sygnału niż dobry router z np. 4 antenami.

W Europie, zgodnie ze standardem ETSI pozwala się używać  nadajników, których moc nie przekracza 100 mW, 20 dBm w paśmie 2,4 GHz oraz 30 dBm w paśmie 5 GHz.

Dlatego ludzie wgrywają jakieś modyfikowane software, by mogli zmienić region, bo taki sam router w Ameryce czy Chinach może nadawać z 5-10x mocniej niż w Polsce. Jak chce się mieć legalnie bez żadnych modyfikacji softu i pokryć duży dom sygnałem, to kupuje się Access pointy.

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@-brtk-  i tu się mylisz, nie wiem jak TP-Link to robi, ale Archer AX6000 na 2,4GHz piwnica/ parter/ piętro pokrywa (jak w pokoju siedzę to poziom niski wzmocnienia daję, na wysokim wszędzie jest zasięg), piwnica i piętro ma sygnał na średni, ba nawet w ogródku średnio niski sygnał jest (ale tam na lato router (most robię) 😉

Jeszcze się odniosę do tego:

W Europie, zgodnie ze standardem ETSI pozwala się używać nadajników, których moc nie przekracza 100 mW, 20 dBm w paśmie 2,4 GHz oraz 30 dBm w paśmie 5 GHz.

Tanie routery nie mają takich wzmocnień na wi-fi, sekcja wi-fi i anteny to 1/2 tego co oferują topowe modele routerów, dlaczego, dlatego że wzmocnienie sygnału na takim zestawie wygeneruje zakłócenie, nie o to chodzi, więc dlatego tani sprzęt to porażka i tylu narzeka na kiepski zasięg wi-fi na 2,4Ghz nawet, nie mówiąc nawet o 5Ghz.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 39
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@-brtk- ja tak robię z dronem od DJI ,standard FCC (USA) vs CE(Europa) i różnica jest od razu widoczna ,dron mniej podatny na zakłócenia większy zasięg lepsza przenikalność sygnału nasz przeszkody w skróćcie większa moc nadawania 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@Anonim nie piszę tu o routerach za 200zl, ale jakiś asusik za 600-700zl z 4 antenami będzie miał takie samo rozłożenie wifi co ten twój wynalazek TP-LINK'a za ponad tysiaka 🙂 Dochodzi też to do tego, że producenci ograniczają softowo tańsze sprzęty, by sprzedać droższy, który zacznie nadawać z największym prawnie regulowanym sygnałem. Jedyny plus to taki, że masz port 2.5Gb, więc w przyszłości wykorzystasz potencjał wifi 6, nie tylko pomiędzy urządzeniami, ale też pobierając coś z neta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@-brtk-nie wiem jak to Tp-link robi, ale na 2,4GHz można wyciągnąć do 150Mb/sek oczywiście przy antenach zewnętrznych i odpowiedniej polaryzacji, ale same osiągi mówią wiele...

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange


@-brtk-napisał(-a)

@Anonim nie piszę tu o routerach za 200zl, ale jakiś asusik za 600-700zl z 4 antenami będzie miał takie samo rozłożenie wifi co ten twój wynalazek TP-LINK'a za ponad tysiaka 🙂 Dochodzi też to do tego, że producenci ograniczają softowo tańsze sprzęty, by sprzedać droższy, który zacznie nadawać z największym prawnie regulowanym sygnałem. Jedyny plus to taki, że masz port 2.5Gb, więc w przyszłości wykorzystasz potencjał wifi 6, nie tylko pomiędzy urządzeniami, ale też pobierając coś z neta.


Masz trochę racji, ale dodatkowe funkcje i szybkie porty lan, jednak do mnie przemawiają, nie da się tanio i dobrze ogarnąć wszystkiego, ja tego TP-Linka na firmę brałem, więc w koszty poszedł 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Da się, przykładami tu będą sprzęty od Huaweia i Xiaomi (np. niedługo Xiaomi AX6000). Tylko jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Każdy chce dostać jak najwięcej za najnowsze technologie.

@agat13 Huawei AX3 za 300zl. Wifi 2.4GHz, test z telefonu OnePlus 8 Pro.

Screenshot_20210127-144136.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@-brtk-  do Xiaomi to powoli się zrażam, Xiaomi Mi LED TV 4S 43 kupiłem tanio, ale do sportu się on nie nadaje, matryca słaba i podświetlanie też mogło by być lepsze, ale obraz jest to git i w sypialni śmiga, telefony mają całkiem przyzwoite, ale MIUI to koszmar, aktualizacje poprawiają jedno, co innego psują, routery też pewnie jakiś minus ukryty mają, nie zgłębiam tematu, bo mnie te routery nie interesują, preferuję ASUS i TP-Link (akcent na średniaki koło 600zł i więcej) 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Do sportu żaden tani telewizor nie będzie się nadawał. Trzeba patrzeć co się kupuje ^^ Routery zapowiadają się dobrze, zobaczymy w praniu jak to będzie działać, a tym czasem, kończymy offtop 😄


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@AnonimW swojej historii z modemami a przechodziłem od LB 2.0, po funbox 2.0 i teraz FB 3.0 nigdy nie miałem problemów z Wifi. Pewnie dlatego, że mam skromne 50m bez wschodniego i zachodniego skrzydła. Komputer do CS zawsze po kablu. Osobiście uważam ,że dla moich potrzeb wydawanie 1k za router mija się z celem.