Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32404
  • 36625
  • 1369

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Tylko Orange rozłącza sesje na mobile raz na dobę. Czy coś się zmieniło?

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1464
  • 6350
  • 43

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Nie zauważyłem tego żeby sesja była trzymana max 24h. Wręcz przeciwnie, długość sesji mogę mierzyć w dniach/tygodniach i to często rozłączenie sesji jest nie po stronie operatora. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 5597
  • 61

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Z tym to i TP miało kłopoty przy internecie wdzwanianym z abonamentem kilkudziesięciu godzin na miesiąc kalendarzowy. W grudniu do sylwestra zostało sporo godzin. Połączenie trwające nawet dobrych klika godzin jakoś nie zamknąłem w starym roku. Początkowo zaliczyło na poczet stycznia. Reklamowałem i pani trochę zdziwiona długością połączenia na podstawie danych w arkuszu kalkulacyjnym uznała reklamację, inaczej za internet w styczniu musiałbym sporo dopłacić.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

przepraszam, że drążę temat który został oznaczony jako 'rozwiązany', ale nadal mam wątpliwości (nierozwiązane 😉 - a mianowicie, czy opłata miesięczna za 'nieużywanie' się... kumuluje? To znaczy, w moim, konkretnym przypadku, wykupiłem w ubiegłym roku opcję utrzymania numeru przez rok (tak się to nazywało?) bodajże za 6 zł. Tak się składa, że mieszkam za granicą, a Polskę odwiedzam raz na kilka miesięcy, dlatego dla mnie opłata ta jest uciążliwa - nie ze względu na wysokość opłaty za połączenie czy sms-a, tylko ze względu na konieczność pamiętania, aby to zrobić przynajmniej raz w miesiącu. Konto nadal jest ważne, nie mam już na nim środków (stan: 0 zł) i od rodziny dowiedziałem się o tej 'usłudze' (nb, nie dostałem żadnego powiadomienia wiosną, ale przecież nie będę się kopał z koniem). Czy opłata miesięczna kumuluje się, tzn. np. dziś, pod koniec lipca, gdybym zechciał doładować konto np. na 15 zł, konto nadal będzie wskazywało 'zero', ponieważ co miesiąc naliczana jest ta opłata. I czy to oznacza, że np. w wersji ekstremalnej - za kilka lat, Orange automatycznie zgłosi mnie do rejestru dłużników, kiedy mój 'dług' osiągnie kilkaset złotych, itd? Jeśli faktycznie jest to 'akumulacja' (przy braku środków na końcie). Informacja na linkowanej stronie:
Opłata za utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana cyklicznie co 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta lub od daty pobrania ostatniej opłaty za utrzymanie numeru w sieci aż do momentu wygaśnięcia ważności konta.

- nie wyjaśnia to jednak, CZY dochodzi do (negatywnej) akumulacji tej opłaty, która 'wisiałaby' nad kontem i każde kolejne doładowanie musiałoby najpierw 'spłacić narosły dług'?

p.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

@PN  debetu nie zrobisz na prepaid w Orange, jak brak środków, to opłata nie jest pobierana 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1626
  • 5597
  • 61

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Opłata nie kumuluje się.

Opłata pobierana jest na bieżąco tylko ze środków złotówkowych na koncie także tych zablokowanych.

Z kredytu nie pobiera.

 

PS. Regulamin regulaminem, a programowanie programowaniem.

To czy naprawdę pobiera także z zablokowanych należy sprawdzić.

Tu może być niuans do sprawdzenia.

Możliwość ustawienia kredytu tak, żeby był wykorzystany do tej opłaty też jest do

sprawdzenia.

Przelew cykliczny SMS to sprawdzona aktywność

 

PS. Aktywność tylko dla numeru który przekazuje środki. Numer który otrzymuje środki z przelewu cyklicznego nie ma aktywności z tego tytułu.

Dlatego pisałem o parach numerów.

Teraz co prawda jak wcześniej pisałem zrobiłem kółko dla 6 numerów, ale z innego powodu. Szczegóły w innym poście.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

nie chcę sugerować, że się mylicie, bo kompletnie się nie znam... pytanie na forum zadałem po tym, jak odbyłem krótką, ale treściwą rozmowę (osobistą) z 'konsultantem' (tak się to nazywa w salonach?). Osoba ta potwierdziła moją... 'interpretację', tzn. że ta opłata się 'kumuluje' (nie padło to słowo, ale taki był sens). Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że doradcy / konsultanci czasem się mylą, a czasem nie wiedzą, ale mówią, co im się wydaję, bo najważniejsze, żeby zrobić wrażenie osoby kompetentnej. Trudno mi jednak powiedzieć: e, pani jest młoda, a w dodatku kobieta, to ja poczekam na Pani kolegę, bo on 'z pewnością' się zna :)))

nb. przeciw 'kumulacji' przemawia też zdrowy rozsądek, tzn. gdyby faktycznie opłata taka narastała z miesiąca na miesiąc, to zdrowy rozsądek wskazuje, że wyświetlałaby się po zalogowaniu się na konto orange.

Oczywiście jest dość tani sposób na sprawdzenie, jak się sprawy mają, np. doładowanie za 5 zł. Jeśli się pokaże, to znaczy, że... nie zostało automatycznie 'skasowane' w ramach ew. powiększającego się 'długu'. 5 zł mogę poświęcić na taki... eksperyment przyrodniczy 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3234
  • 7563
  • 138

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

@PN , koledzy w/w podali odpowiedź, a na konsultantów w salonie "poprawkę" 😉

Anonim

Nie dotyczy

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

@PN było pisane na forum i pewnie gdzieś w opisie tej usługi jest, jak nie ma środków na koncie, to nie nalicza opłaty i salda ujemnego nie będzie, zresztą to by było widoczne na koncie Mój Orange 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Nowa usługa - Utrzymanie numeru w sieci w ofercie na kartę.

Orange jasno odpowiada:

 

"Co jeżeli nie mam środków na koncie?

 

Jeżeli w momencie próby pobrania opłaty okaże się, że nie masz środków na koncie, to nic się nie stanie: nie pobierzemy opłaty, a Twój numer będzie dalej działał zgodnie ważnością, jaka jest do niego przypisana."