Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

Pomaganie innym w Nasz Orange wiąże się z otrzymywaniem specjalnych przywilejów, o których możecie przeczytać na stronie programu Herosi Orange. Jeśli zadomowiliście się już w społeczności i chcecie łatwiej zdobywać punkty i przywileje albo po prostu być na bieżąco ze Społecznością, to zachęcam Was do przetestowania naszych kanałów RSS, dzięki którym błyskawicznie sprawdzicie wszystkie nowo dodane tematy lub komentarze i nie przegapicie żadnej interesującej Was dyskusji.

Przechwytywanie.JPG

Zatem po kolei:

1. Wybieramy czytnik RSS. Ja używam i polecam darmowego Feedly, z którego korzystam w przeglądarce oraz w telefonie (aplikacja mobilna), ale każdy działa podobnie, więc możecie wybrać inny.


Wskazówka: Po jednorazowej rejestracji, jeśli korzystamy z wersji na komputerze to warto od razu dodać stronę czytnika do paska zakładek (skrót CTRL + D).


2. Po zalogowaniu otwieramy stronę czytnika i w lewym dolnym rogu znajdziemy przycisk "+ Dodaj zawartość". Klikamy go i wybieramy "Publikacje i blogi".

add.JPG

3. W pole, które się pojawi wklejamy pełny link do Nasz Orange, czyli https://nasz.orange.pl i klikamy Enter.

4. Czytnik wyświetli nam listę odnalezionych kanałów informacji. Na samym początku powinny być:

  • Nowe tematy na tablicy w Nasz Orange
  • Wszystkie posty z tablicy w Nasz Orange

Klikamy "Śledź" przy kanale, który nas interesuje.


Wskazówka: "Nowe tematy" pokazują wyłącznie nowo założone wątki. "Wszystkie posty" wyświetlają nie tylko wątki, ale i komentarze. Na początek lepiej wybrać "Nowe tematy", aby nie zasypał nas "grad informacji" 🙂

feed.JPG

6. To wszystko! Od tej pory, w jednym miejscu będziecie widzieć "wyciąg" z tematów z Nasz Orange. Będziecie mogli przeczytać temat w czytniku i przejść do społeczności, aby udzielić odpowiedzi. 

tematy.JPG

Wskazówka: Nie musicie śledzić wszystkich tematów, z wszystkich działów. Jeśli np. interesują Was wyłącznie tematy dot. ofert na kartę to wejdźcie do odpowiedniego działu w Nasz Orange, skopiujcie adres strony tego działu (w przypadku ofert na kartę to https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/bd-p/Na-karte ) i wklejcie go podczas dodawania zawartości (tak, jak w pkt. 3 powyżej).


Przetestujecie? A może już korzystacie z RSS albo macie jeszcze inne patenty na Nasz Orange? Dajcie znać w komentarzach 🙂

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

Korzystam od pół roku. Niestety "pierwszy raz" jest trudny bo nazwy kanałów mają słabe tłumaczenia i nie wiadomo czym się różnią (przydałaby się mała poprawka ich nazw lub zrobienie legendy). Dodatkowo jeśli kiedyś tam będą poprawiane powiadomienia, to może warto i w kanałach RSS odróżnić (pytanie jak?) wpis "nowy" od "edytowanego" lub "poddanego działaniom moderacji"(przenoszenie między działami czy coś innego).

Osobiście korzystam z tego czytnika https://play.google.com/store/apps/details?id=com.read.app&hl=pl (jest ciut lżejszy niż feedly).

Innym patentem (co chyba dałem w grupie Herosów) jest używanie Google Custom Searcha (niestety wersja dla firm będzie usunięta 1.04.2018 więc nie ma co liczyć na podobne rozwiązanie na Nasz Orange). Mega ułatwia do wyszukiwanie wpisów. A naprawdę podstawowa integracja poprzez dodanie statycznej strony z wyszukiwarką jest prosta. Ale reklamy... coś za coś.

 

Edit: edytuję wpis, bo znów będzie post pod postem.

 

Ale obecnie na stronie głównej są nazwy:

Nowe tematy na tablicy w Nasz Orange
Wszystkie posty z tablicy w Nasz Orange
Nowe artykuły w bazie wiedzy w Nasz Orange
Wszystkie posty w bazie wiedzy w Nasz Orange
Nowe artykuły na blogu w Nasz Orange
Wszystkie posty na blogu w Nasz Orange
Nowy pomysły wymiany pomysłów w Nasz Orange
Wszystkie posty wymiany pomysłów w Nasz Orange
Nowy wpis dotyczący konkursu w Nasz Orange
Wszystkie posty dotyczące konkursu w Nasz Orange
Nowe produkty
Wszystkie recenzje i komentarze
Nowe tematy grupy w Nasz Orange
Wszystkie posty grupy w Nasz Orange
Nowe posty dotyczące multimediów w Nasz Orange
Wszystkie posty dotyczące multimediów w Nasz Orange

 

Nie mamy póki co blogów (w sensie Lithium), więc można wyrzucić - albo coś planujecie i nie chwalicie się?

Konkurs - coś nowego planujecie?

Nowe produkty? - jeszcze nie odkryłem związku po jakim kryterium są brane wpisy.

 

Też warto wiedzieć że "posty" to dział pytań i odpowiedzi. Pomysły to pomysły. A recenzje i komentarze - to znaczy wszystko+pytania i odpowiedzi, pomysł, komenatarze pod zdjęciami i komentarze w bazie wiedzy.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

A no prawda. Instrukcja w założeniu jest dla osób, które chcą pomagać innym, więc obejmuje wyłącznie tematy z forum dyskusji i rozwiązań ("tablicy"). Jak widać, osoby zainteresowane także innymi działami radzą sobie ze znalezieniem pozostałych 😉

A co do nazw i dostępnych kanałów to nie mamy możliwości porządkowania, są wszystkie, które udostępnia Lithium, choć większości nie używamy. To też na tyle niszowa funkcja, że nie planujemy porządków.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

Sprawdzę czy wytrzymam zalew informacji. Rzuciłem okiem do sklepu play, patrząc pod kątem ocen, oczywiście przejrzałem pewnie niedużą cześć . Jest kilka z notami powyżej 4,5.... więc wybiorę coś z tej grupy.
Anonim

Nie dotyczy

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

@Misiek62Czy testowałeś RSS ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

@Anonim  odpaliłem, nawet w telefonie mogę sobie przejrzeć to co ustawiłem jako "śledzone", ale przyzwyczajenie zaglądania "tradycyjną drogą" daje o sobie znać, po prostu gdy chcę tu zajrzeć to robię to przez przeglądarkę. Natomiast gdy bardziej absorbują inne zajęcia (obowiązki) to nie wiele zmienia czy mam info, że ktoś coś napisał, temat bez odpowiedzi itp. jeśli nie mam możliwości, to nie czytam co się tu dzieje.

Anonim

Nie dotyczy

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

@Aśka_M@czareknster trzeba poprawić  działania RSS 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

@Anonim Może nie korzystam na co dzień z RSS, ale mam konto powiązane z NO, sprawdziłem i normalnie aktualizuje mi kanały. Co według Ciebie jest do poprawy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

Ciekawe czy ktoś korzysta???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

RSS, czyli jak korzystać ze społeczności niczym Pro 😎

Ja 🙋