Nie mo偶na wy艣wietli膰 tego wid偶eta.

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 932
  • 6732
  • 48

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

Dzie艅 dobry wiecz贸r.

Chcemy zakomunikowa膰 pewien dodatek jaki w艂a艣nie wprowadzili艣my - dodali艣my etykiet臋 "jestem seniorem" w niemal偶e wszystkich kategoriach - dlaczego? aby pokre艣li膰 i da膰 wskaz贸wk臋 od startu dyskusji w jaki spos贸b winni艣my postrzega膰 zapytanie, formu艂owa膰 odpowied藕 i dr膮偶y膰 o doprecyzowanie gdy wymagane b臋dzie w komunikacji r贸wnie偶 z seniorami - wyraz ogromnego szacunku.

Jak wiecie, czasem albo niekiedy ci臋偶ko odgadn膮膰 kto "siedzi po drugiej stronie klawiatury" - mamy nadziej臋, 偶e to w co najmniej minimalnym stopniu pomo偶e w pozytywnym i przyjaznym dialogu jakiego oczekuje druga strona - ta szukaj膮ca pomocy i ta pomoc daj膮ca.

Jako Zesp贸艂 Nasz Orange nie postulujemy o wi臋cej wyrozumia艂o艣ci - bo to ju偶 mamy z czego jeste艣my dumni - poziom empatii i kultury - doceniamy, owym drobnym dodatkiem chcemy podkre艣li膰 jedynie na wst臋pie, co艣 jakby przywitanie si臋 z etykiet膮 "patrz kim jestem".

PS Pomys艂 zosta艂 nam zaprezentowany przez jednego z u偶ytkownik贸w forum (dzi臋ki Przemek), spotka艂 si臋 on z pe艂n膮 nasz膮 aprobat膮 od razu, a jak wy uwa偶acie? co mo偶emy zrobi膰 wi臋cej - 艣mia艂o, podzielcie si臋 co o tym my艣licie i co mo偶emy zrobi膰 wi臋cej - bardzo dzi臋kujemy z g贸ry Szcz臋艣liwa kobieta

Pozdrawiamy,

Zesp贸艂 Nasz Orange

54 ODPOW. 54

Poziom 22, Pasjonat
  • 401
  • 876
  • 12

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

Tak z ciekawo艣ci: od jakiego wieku jest si臋 "seniorem" na forum ? 馃檪

Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 932
  • 6732
  • 48

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

My艣l臋, 偶e indywidualna ocena samego siebie pod tym k膮tem tylko to terminuje. Czy ja jestem seniorem - jeszcze nie, ale jak b臋d臋 to wybior臋 ow膮 etykiet臋.

Poziom 22, Pasjonat
  • 401
  • 876
  • 12

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

Jasne, rozumiem. 

Poziom 36, Guru *
  • 5845
  • 21788
  • 226

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

@Bart艂omiej  mo偶e nie za bardzo w temacie, ale w kontek艣cie stwierdzenia "kto siedzi po drugiej stronie klawiatury" to pytanie, co z moim pomys艂em Oznaczenie na forum - Kobieta, M臋偶czyzna - Nasz Orange ?

Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 932
  • 6732
  • 48

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

@slav72 w tym wypadku to u偶ytkownik decyduje, wydaje mi si臋 w do艣膰 podobny spos贸b jak przy okre艣leniu p艂ci, mo偶e chcie膰 albo nie zakomunikowa膰, 偶e jest seniorem.

Poziom 36, Guru *
  • 5845
  • 21788
  • 226

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

@Bart艂omiej  tak ale takiego "oznacznika" w przypadku mo偶liwo艣ci ustawienia przy awatarze b膮d藕 nicku nie ma - czy si臋 myl臋?

Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 932
  • 6732
  • 48

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

Nie mylisz si臋, nie ma go.

Poziom 19, Pasjonat
  • 1362
  • 10811
  • 1

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

@Janhalb , z mojego praktycznego przypadku r臋cz臋 tylko za siebie, bo po 40-stu latach pracy i w wieku 55 lat zosta艂em emerytem. Jednak nie wsz臋dzie i ka偶dy przewo藕nik publiczny honorowa艂 osoby w pewnym wieku z jednakow膮 atencj膮 z przyczyn prawno-biznesowych. Jedni mnie honorowali, inni dopiero od 60-tego roku 偶ycia, za艣 inni dopiero od 65-tego roku. S膮 jeszcze wy偶sze progi wiekowe, tak wi臋c mog臋 powiedzie膰, 偶e ani siwy w艂os czy 艂ysinka k贸艂ka 艣wi臋tego nie decyduje o byciu seniorem(k膮). To tkwi w nas samych, na ile czujemy si臋 w miar臋 sprawnie umys艂owo, czy fizycznie. To stan ducha i cia艂a, wi臋c kt贸re przechyla wag臋, zale偶y od indywidualnych cech psychomotorycznych. Niemniej, jak s艂usznie zauwa偶y艂 @Bart艂omiej , chocia偶by na forum NO fajnie by by艂o wiedzie膰, z kim si臋 rozmawia po drugiej stronie ekranu tylko z racji szacunku do wieku. Bo fakt, 偶e w necie jeste艣my sobie wszyscy r贸wni i nie ma "panowania", daje nam psychiczny komfort bycia sob膮 na luzie i bez spiny, jednak nie odbiera starszym wiekiem osobom prawa do szacunku. To dzia艂a tak偶e w odwrotn膮 stron臋, bo nikt z nas na forum NO nie jest "odcz艂owieczony", wi臋c wzajemny szacunek nale偶y si臋 ka偶demu. Nikt z nas nie powinien te偶 czu膰 si臋 p臋pkiem 艣wiata, czy alf膮 i omeg膮. Reasumuj膮c, ja si臋 czuj臋 m艂odym seniorem馃榾 Wszelkie obelgi w necie ignoruj臋, nie daj膮c "paliwa" zgorzknia艂ym frustratom馃榾 Czasem jednak "kopn臋" i nogi za pas bior臋馃槀

Poziom 22, Pasjonat
  • 401
  • 876
  • 12

"Jestem seniorem" 馃憤馃挭

Emerytura w wieku 55 lat - prawie zazdroszcz臋 馃槈

Ja mam w tym roku 53, ale "seniorem" si臋 zupe艂nie nie czuj臋鈥