Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Jestem seniorem" 👍💪


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

"Jestem seniorem" 👍💪

Dzień dobry wieczór.

 

Chcemy zakomunikować pewien dodatek jaki właśnie wprowadziliśmy - dodaliśmy etykietę "jestem seniorem" w niemalże wszystkich kategoriach - dlaczego? aby pokreślić i dać wskazówkę od startu dyskusji w jaki sposób winniśmy postrzegać zapytanie, formułować odpowiedź i drążyć o doprecyzowanie gdy wymagane będzie w komunikacji również z seniorami - wyraz ogromnego szacunku.

Jak wiecie, czasem albo niekiedy ciężko odgadnąć kto "siedzi po drugiej stronie klawiatury" - mamy nadzieję, że to w co najmniej minimalnym stopniu pomoże w pozytywnym i przyjaznym dialogu jakiego oczekuje druga strona - ta szukająca pomocy i ta pomoc dająca.

 

Jako Zespół Nasz Orange nie postulujemy o więcej wyrozumiałości - bo to już mamy z czego jesteśmy dumni - poziom empatii i kultury - doceniamy, owym drobnym dodatkiem chcemy podkreślić jedynie na wstępie, coś jakby przywitanie się z etykietą "patrz kim jestem".

 

PS Pomysł został nam zaprezentowany przez jednego z użytkowników forum (dzięki Przemek), spotkał się on z pełną naszą aprobatą od razu, a jak wy uważacie? co możemy zrobić więcej - śmiało, podzielcie się co o tym myślicie i co możemy zrobić więcej - bardzo dziękujemy z góry Szczęśliwa kobieta

 

 

Pozdrawiamy,

Zespół Nasz Orange

54 ODPOW. 54

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

"Jestem seniorem" 👍💪

Tak z ciekawości: od jakiego wieku jest się "seniorem" na forum ? 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

"Jestem seniorem" 👍💪

Myślę, że indywidualna ocena samego siebie pod tym kątem tylko to terminuje. Czy ja jestem seniorem - jeszcze nie, ale jak będę to wybiorę ową etykietę.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

"Jestem seniorem" 👍💪

Jasne, rozumiem. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

"Jestem seniorem" 👍💪

@Bartłomiej  może nie za bardzo w temacie, ale w kontekście stwierdzenia "kto siedzi po drugiej stronie klawiatury" to pytanie, co z moim pomysłem Oznaczenie na forum - Kobieta, Mężczyzna - Nasz Orange ?


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

"Jestem seniorem" 👍💪

@slav72 w tym wypadku to użytkownik decyduje, wydaje mi się w dość podobny sposób jak przy określeniu płci, może chcieć albo nie zakomunikować, że jest seniorem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

"Jestem seniorem" 👍💪

@Bartłomiej  tak ale takiego "oznacznika" w przypadku możliwości ustawienia przy awatarze bądź nicku nie ma - czy się mylę?


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

"Jestem seniorem" 👍💪

Nie mylisz się, nie ma go.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

"Jestem seniorem" 👍💪

@Janhalb , z mojego praktycznego przypadku ręczę tylko za siebie, bo po 40-stu latach pracy i w wieku 55 lat zostałem emerytem. Jednak nie wszędzie i każdy przewoźnik publiczny honorował osoby w pewnym wieku z jednakową atencją z przyczyn prawno-biznesowych. Jedni mnie honorowali, inni dopiero od 60-tego roku życia, zaś inni dopiero od 65-tego roku. Są jeszcze wyższe progi wiekowe, tak więc mogę powiedzieć, że ani siwy włos czy łysinka kółka świętego nie decyduje o byciu seniorem(ką). To tkwi w nas samych, na ile czujemy się w miarę sprawnie umysłowo, czy fizycznie. To stan ducha i ciała, więc które przechyla wagę, zależy od indywidualnych cech psychomotorycznych. Niemniej, jak słusznie zauważył @Bartłomiej , chociażby na forum NO fajnie by było wiedzieć, z kim się rozmawia po drugiej stronie ekranu tylko z racji szacunku do wieku. Bo fakt, że w necie jesteśmy sobie wszyscy równi i nie ma "panowania", daje nam psychiczny komfort bycia sobą na luzie i bez spiny, jednak nie odbiera starszym wiekiem osobom prawa do szacunku. To działa także w odwrotną stronę, bo nikt z nas na forum NO nie jest "odczłowieczony", więc wzajemny szacunek należy się każdemu. Nikt z nas nie powinien też czuć się pępkiem świata, czy alfą i omegą. Reasumując, ja się czuję młodym seniorem😀 Wszelkie obelgi w necie ignoruję, nie dając "paliwa" zgorzkniałym frustratom😀 Czasem jednak "kopnę" i nogi za pas biorę😂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

"Jestem seniorem" 👍💪

Emerytura w wieku 55 lat - prawie zazdroszczę 😉

 

Ja mam w tym roku 53, ale "seniorem" się zupełnie nie czuję…