Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

coś się dzieje z naszym forum... w ciągu ostatniej godziny z 5 razy miałem komunikat:


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 631
  • 1569
  • 21

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange


Misiek62 napisał(-a):

  

@Jozefg dlatego ja wyłączyłem wszystkie powiadomienia na e-mail... co mam przeczytać "system" pozwoli mi znaleźć, co przeoczyć... cóż... z tym trzeba się pogodzić, wykalkulować, co ważniejsze,


Przecież wiesz że to nie jest prawidłowo, tak nie powinno być....

 

"coś się dzieje z naszym forum... w ciągu ostatniej godziny z 5 razy miałem komunikat:"

   U mnie nic takiego nie ma ale TV mi za to przycina ... Oglądałem TVN24 i cięło. 😞

  Widocznie coś na sieci się dzieje...


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 652
  • 24

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Nie wiem czy było już wcześniej, ale dlaczego trzeba tak często logować się na forum? Na stronie głównej orange.pl jestem cały czas zalogowany, a na forum co wejdę to "zaloguj się".

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange


Jozefg napisał(-a):

Misiek62 napisał(-a):

  

@Jozefg dlatego ja wyłączyłem wszystkie powiadomienia na e-mail... co mam przeczytać "system" pozwoli mi znaleźć, co przeoczyć... cóż... z tym trzeba się pogodzić, wykalkulować, co ważniejsze,


Przecież wiesz że to nie jest prawidłowo, tak nie powinno być....

 

@Jozefg co do zasady zgadzam się z Tobą, że powiadomienia na e-mail powinny być bardziej zależne od stawień - woli użytkownika, i co ważniejsze "trzymać się" zasad.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

@Artur, jak zwykle nie jestem pewny do kogo to adresować, więc wybieram Ciebie 😉

jak na mój gust „pinezka” czyli przypięcie tematu nie do końca działa zgodnie z przeznaczeniem, chodzi o to że w sytuacji gdy w dziale jest na tyle dużo tematów, że ich wykaz powoduje podział na strony, to przy przejściu do kolejnej grupy  (strony wykazu) tematu z pinezką nie ma na tej następnej podstronie. Oczekiwałbym, że tematy z pinezką są zawsze widoczne w danym dziale. Przykłady w działach: ""testy-nowy-Moj-Orange" i "nasz.orange.pl/t5/Na-kartę/bd-p/Na-karte"


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6110
  • 109

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Tematy z pinezką niestety także odbierają przestrzeń i dlatego zwykle pojawiają się tylko na pierwszej stronie. Niektórych może irytować, że ciągle widzą to samo 🙂 Możemy o tym podyskutować i pewnie można by to było zmienić, ale pierwsze znalezione fora w necie mają podobnie, czyli na 2-ej i kolejnych stronach kategorii nie ma przyklejonych tematów:
https://forumprawne.org/umowy-zlecenia-o-dzielo/index2.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum27-50.html

Kojarzycie jakieś popularne fora, gdzie przyklejone tematy są na każdej podstronie?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38130
  • 1379

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Na phpbb3 czy mybb przyklejone fora ciężko odróżnić od tzw "wątków - ogłoszeń".
Dla mnie to bez różnicy bo i tak co widać że przeciętni użytkownicy nie radzą sobie z forum, wyszukiwarką itp itd.
Dla mnie powinien tu być lepszy tutorial jak założyć nowy wątek.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 631
  • 1569
  • 21

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange


Artur napisał(-a):
Kojarzycie jakieś popularne fora, gdzie przyklejone tematy są na każdej podstronie?

Tak, są takie.Nie będę podawał adresów bo szkoda czasu na szukanie...

W skryptach phpBB jak i IPBoard jest funkcja która nazywa się "Ogłoszenie globalne".

 Natomiast pytanie: Czy to jest dobre?  Ja osobiście nie lubię takich globalnych przyklejonek i jestem im przeciwny.

 Z małą uwagą: wszystko zależyt od Admina a konkretnie o to że niektórzy nadużywają tej funkcji.

  Bardziej pożyteczne jest zebranie wybranych postów i zrobienie FAQ z trafnych odpowiedzi na najczęstsze pytania.

  Tutek pt Jak założyć nowy wątek  chyba też nie jest potrzebny. To forum jest nieco inne i userów gubi rutyna. 😄 

  Ja bym tylko przycisk Nowy temat   nieco uwypuklił... 😄

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

@Artur@Jozefg@Piotrekk85

Co do tematów przypiętych pewnie nie znajdziemy całkowitej zgody o potrzebie stosowania tego rozwiązania. Moim skromnym zdaniem, są takie, które warto przypiąć - jakieś pilne, szczególnie ważne. Zgadzam się z Józefem, że istotne jest by admin nie nadużywał. Rozumiem też uwagi tych co widząc taki temat dwa razy bo jest świeży i jednocześnie przypięty, ale po jakimś czasie "zginąłby" w masie innych, dlatego zgłosiłem - oczywiście pod dyskusję propozycję żeby przypięty był także widoczny na podstronach działu. Czym innym są treści, które warto zamieścić w samouczkach, czy też w początkowym oknie gdzie są wylistowane działy wraz z kilkoma tematami.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38130
  • 1379

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Mam sugestię, bardziej do użytkowników 🙂

W ostatnim czasie jest wiele postów nt. podpięci DDNS, no-ip, VPN i podobnych usług do Neo i routerów z oferty Orange lub do internetu mobilnego.
Może warto stworzyć i dodać do bazy wiedzy poradnik. Ale nie tylko instrukcję jak podłączyć, ale jak bawić się opcjami, plus to czego nie można w ofercie "komercyjnej" uruchomić.

Ew. może ktoś z Orange przygotuje, choć nie wszystkie rozwiązania są zgodne z regulaminami i mogą powodować przeciążenie sieci.