Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowości w Nasz Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowości w Nasz Orange

Musisz to upuścić w przeglądarce a nie otwierać w tradycyjny sposób. Ew można użyć jakiś edytor np notepad++ czy cokolwiek co otworzy json.
Anonim

Nie dotyczy

Nowości w Nasz Orange

@Piotrekk85Już to sprawdziłem jak ty napisałeś i są tam widoczne różne rzeczy, ale @Artur napisał o przeglądarce.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowości w Nasz Orange

Bo plik po zapisaniu na dysku trzeba przeciągnąć i upuścić na pasek adresu.
Anonim

Nie dotyczy

Nowości w Nasz Orange

@ArturA coś więcej możesz napisać o "Identyfikator urządzenia" kiedy będzie dostępne i jak to będzie działać? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowości w Nasz Orange

To jest przygotowane pod aplikacje mobilne. Ostatnio w wersji beta pojawiło się SDK https://github.com/lithiumtech/li-android-sdk-core/wiki Mówiąc po polsku: twórcy Lithium stworzyli pewien schemat tworzenia aplikacji mobilnej na Androida by wygodniej korzystać z forów na tym silniku. Nie wiem czy zespół NO się na to zdecyduje...

Gdyby była taka aplikacja, widziałbyś identyfikator urządzenia na którym się logowałeś.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nowości w Nasz Orange

To mi już pozostaje tylko potwierdzić, że póki co nie korzystamy z tego, a jeśli się zdecydujemy to na pewno Was uprzedzimy i wtedy wyjaśnimy co to dla Was oznacza.

 

AKTUALIZACJA:

Skończyliśmy testy ostatnich nowości na forum, więc już oficjalnie:

W Moje ustawienia > Profil > Osobiste pojawiły się nowe sekcje „Twoje urządzenia” oraz „Twoje dane”: 

nowa.PNG


Znajdziecie w nich:

  1. Adresy IP, czyli listę numerów IP, na których nastąpiło logowanie do Waszego konta.
    (Adresy są prawidłowo przypisywane dopiero od dzisiaj, więc warto użyć przycisku Usuń, aby skasować listę z poprzednich dni).
  2. Identyfikator urządzenia to funkcja, która nie jest używana na forum i nie przywiązujcie się do niej, bo przy najbliższej okazji ją ukryjemy.
  3. Dyskusje i pliki – po kliknięciu możecie pobrać na komputer plik o nazwie „my_community_content.json”, w którym znajdują się linki do wszystkich dodanych przez Was plików, a także treści Waszych wątków, komentarzy i pomysłów.
  4. Informacje o profilu – po kliknięciu na komputerze zapisywany jest plik o nazwie „personal_information.json”, w którym są Wasze informacje profilowe.

Oba pliki możecie otworzyć przeciągając je do okna przeglądarki internetowej. Nie zdziwcie się jednak, gdy zobaczycie ich format – wyglądają trochę jak kod i NIE jest to błąd:

Przechwytywanie.PNG

 

Ogólnie to zakładam, że te nowe funkcje nie będą Wam potrzebne, ale gdyby ktoś się zastanawiał jakie informacje ma o nim "serwer forum" to może je podejrzeć za pomocą nowych narzędzi.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowości w Nasz Orange

Jejciu, ale długa ta lista adresów...musiałem dwa razy się kierować do profilu (w telefonie) żeby zauważyć to "usuń". A tego jsona nie da się uzbroić w jakąś nakładkę - plik z otagowaniem - protokół opisowy, do którego można doczytać pola?
Anonim

Nie dotyczy

Nowości w Nasz Orange

@Misiek62Możesz tez przeciągnąć do tego https://www.javascript.com/

Tylko zastanawiam się po co to nam do wglądu 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowości w Nasz Orange

RODO wymaga pobrania na żądanie wszystkich danych o tobie. Mam nadzieję że nasz Orange nie pójdzie w skrajność i nie będą kasowane posty na żądanie autora ze środka dyskusji.
Anonim

Nie dotyczy

Nowości w Nasz Orange

OK  jedynie co widzę na swoim koncie to login i adres e-mail i inne pierdoły i jeszcze co będzie jak ktoś przeniesie cześć dyskusji do innego tematu ?