Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

social pass


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

social pass

Dzien dobry, pisze w sprawie pakietu Social Pass, ktorego uzywam od kilku miesiecy. Od okolo tygodnia-dwoch zostaja naliczane mi oplaty (w postaci ubywajacych gigabajtow) podczas uzywania aplikacji ktore, wchodza w sklad tego pakietu, pomimo tego ze korzystanie z nich mialo byc darmowe i nielimitowane. Pisze w tej sprawie drugi raz, poniewaz poprzednie moje zgloszenie zostalo rozwiazane i zostalam zapewniona ze nie ma nieprawidlowego obciazenia, a gigabajty caly czas ubywaja podczas korzystania np z Tiktoka??? Szukalam rozwiazania w internecie i jedyne co widze to mozliwosc reklamacji. Nawet wylaczylam usluge Social Pass i wlaczylam ja na nowo, ale sytuacja nadal jest taka sama, wiec nie rozumiem. Kiedy jestem w domu to do korzystania z internetu uzywam wifi, a poza domem danych komorkowych - i nie ukrywam ze przeszkadza mi ta usterka zwiazana z Social Passem.

Kilka miesiecy wstecz nie mialam z ta usluga zadnego problemu i wszystko dzialalo tak jak powinno, wiec tym badziej nie rozumiem o co chodzi. Wspomne tez ze, otrzymalam wiadomosc od konsultanta, ze usluga dziala prawidlowo i nie ma nic do zmiany, ale widze ze tak nie jest?? Teraz sprawdzialam po raz setny, zeby sie upewnic i z 12,74gb po chwili korzystania z aplikacji jest 12,63. Nie ma wlaczonego nic w tle, co mogloby pobierac oplaty. Moze to ja czegos nie rozumiem.?

Prosze o rozwiazanie problemu, bo jak narazie nie otrzymalam odpowiedzi na poziomie. #socialpass

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

social pass

@nataszka najprawdopodobniej korzystasz w aplikacji z filmików, stron, które nie znajdują się w domenie uwzględnionej w Socjal Pass, dlatego pomniejszany jest transfer.

Dla przykładu: tiktok.pl ta domena jest w Socjal Pass, więc transfer nie jest pomniejszany, ale żeby np przyspieszyć pobieranie materiałów lub odciążyć główny serwer, część stron, filmików jest pobierana np. z domeny 1tiktik.pl, która już nie jest w Socjal Pass. Więc będzie pomniejszony transfer.

Mogą być przekierowania poza domenę z Socjal Pass i wtedy też będzie naliczony transfer.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

social pass

Czyli, co jest na to jakies rozwiazanie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

social pass

@nataszkażeby dokładnie sprawdzić, to trzeba przeanalizować, jaki ruch i gdzie kieruje aplikacja.  Zakładam, że poza domeny z Socjal Pass. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

social pass


@nataszkanapisał(-a)

Czyli, co jest na to jakies rozwiazanie?


Jeżeli ruch jest kierowany poza domenę z Socjal Pass, to albo Orange dołączy tą domenę do Socjal Pass, albo po prostu nie korzystać z tych zasobów lub ponieść pomniejszenie GB z puli głównej.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

social pass

@nataszka Niedługo SP zniknie z OFnK więc lepiej spróbuj uzyskiwać jak największy pakiet danych jeżeli dużo korzystasz w mediów społecznościowych poza WiFi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

social pass

tak wlasnie widzialam ze koniec 15.11. chyba bede musiala sie przeniesc na flexa bo tam sa te wszystkie passy:)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

social pass

@nataszka we FLEX został tylko Socjal Pass. Pewnie też niedługo zostanie zlikwidowany, jak w Ofercie na Kartę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

social pass

@ketrasaArtur Też mi się tak wydaje.