Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

sim-swap albo coś gorszego?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2039
  • 6327
  • 70

sim-swap albo coś gorszego?

Ci oszuści również dziś dzwonią po ludziach 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

sim-swap albo coś gorszego?

Co zrobić?

Możesz zgłosić sprawę do CERTu (zarówno rządowego jak i pomarańczowego).

Oficjalna droga to zgłoszenie na policji lub prokuraturze.

Jeśli masz duży problem z numerem, w skrajności warto rozważyć jego zmianę.

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 2039
  • 6327
  • 70

sim-swap albo coś gorszego?

@Piotrekk85 

1. cert rządowy napisał że nic nie mogą zrobić w obecnych uwarunkowaniach technicznych

2. Cert orangowy przyjmuje tylko obrazki przy których niczego nie można dopisać. (pisałem o tym na poprzedniej stronie)

3. Policja (przynajmniej ten komisariat na którym byłem) odmówiła przyjecia zgłoszenia bo nie ucierpiałem, a mam tylko niedogodność w postaci niechcianych telefonów. Gdybym został oszukany to wtedy byłaby inna rozmowa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

sim-swap albo coś gorszego?

@spiro ja bym zmienił nr telefonu, to najlepsze rozwiązanie i unikniesz kłopotów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 503
  • 915
  • 3

sim-swap albo coś gorszego?

Jakich kłopotów??? Mylisz może pojęcia - tutaj chodzi raczej o upierdliwość!. Jakie niby kłopoty można mieć w tym wypadku, nie oddzwaniając i nic nie robiąc, po prostu zlewając sprawę? 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13375
  • 54824
  • 648

sim-swap albo coś gorszego?

@piotrKawiory Przypuszczalnie prawdopodobnych...Osoby oszukane zgłoszą do organów ścigania ów fakt, że właśnie z tego numeru dzwonił ktoś, kto je oszukał...A kto ma ten numer w rzeczywistości?

Nie chodzi o jakieś poważne konsekwencje, bo właściciel tego numeru nie ma w logach takich połączeń, ale o czas zmarnowany na ciąganie i tłumaczenia...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

sim-swap albo coś gorszego?

O logi będą pytać operatora a nie właściciela numeru. Zmiana nic mu nie da, mleko się rozlało, on był właścicielem numeru w czasie akcji.