Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA SMS 60968 11,07 pln

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA


Marcin_Wdowiak napisał(-a):

 

 

 

 

 

 


Zdaje się, Marcin, że ta "Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych" to to samo, co "Blokada SMS MT", o której wspominałem. Zapewne zmieniła się nazwa, aby była czytelniejsza, więc jak najbardziej wystarcza jej włączenie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Mam już naliczone 99,63 zł za połaczenia z nr 4860968, których nie wykonałam. Z mojego numeru nie został wysłany żaden SMS aktywacyjny, ani nie otrzymałam SMS z kodem tymczasowym do aktywacji usługi na stronie.

Mechanizm wygląda tak, że przychodzi SMS z numeru 60968, co kilka dni, zazwyczaj o tej samej godzinie np. 12:45 i dokładnie w tym momencie rzekomo wykonuję połaczenie z nr 4860968, które kosztuje 11,07 zł.

Wysłałam do Orange prośbę o wyjaśnienia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Zdaje się, Marcin, że ta "Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych" to to samo, co "Blokada SMS MT" mi też tak się zdawało ale według waszej firmy to nie to samo jak widać. 

 

A teraz kwiatek !!!

 

 

 

Pozdrawiam 

 

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Aga_2016 zadzwoń na tychmiast na infolinię i zablokuj wszystkie usługi premium - tylko tam są rozmowy nagrywane i tylko tam masz gwarancję że przestaną ci naliczać opłaty. Zapłacisz 1,50 - poczekasz 20 min. ale to najlepsze rozwiązanie. 

Na odzyskanie pieniędzy nie liczył bym za bardzo. To jest długa i męcząca batalia. Przykre ale takie są realia. Chyba że masz dużo mocy, czasu i nerwów - ja z chęcią przyczynię się do wymuszenia na operatorach zerwania umów z tymi wszystkimi złodziejami bo tak można tylko nazwać te nieuczciwe SMS-y


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 32
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Gdyby wyłudzacz nie miał EGZEKUTORA w postaci Orange to nie miałby możliwości wyłudzić żadnych pieniędzy więc by nie istniał, przecież żaden sąd nie potraktowałby ich poważnie. Wszyscy oszukani powinni pozwać Orange i zarządać zwrotu kasy i nie mam żadnych wątpliwości jaki będzie werdykt. OSZUKANI macie  rok na złożenie pozwu po tym terminie niestety ulegnie ono przedawnieniu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

@Marcin_Wdowiak, nie mnie oceniać czy ktoś oszukuje, jest info.
Macie całkiem duży aparat, ja mam np. 3.5 calowy gdzie tekst jest wiele mniejszy.

Dla mnie nie ma winy Orange/operatora. UKE nakazało operatorom wszystkim kilka lat temu dla abonamentów oferować bezpłatne blokady na usługi premium przy podpisywaniu umowy. Jeśli jej nie zakładasz, masz do umowy dopisywane zapoznanie się z regulaminami usług premium itp itd.

Wzór umowy jest tu http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004802/4105835672.pdf gdzie jest info.

Najlepiej dla Was byłoby wyłączenie usług premium. Ale są ludzie, którzy z tego świadomie korzystają. Poza tym są firmy, które nie zamieszczają stopek o aktywacji usługi - wtedy takie firmy należy piętnować.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Piotrekk85

Rozumiem że przeglądając interię czy inny pewny portal wyskakuje ci takie coś jak pokazałem na zdjęciach nawet przypadkiem klikasz i już zawarłem umowę ? I ty nie masz ochoty oceniać czy to jest fer ?. 

Sms- którego pokazałem też uważasz że nie sposób Ci ocenić ?

Współudział operatorów w tym haniebnym procederze też uważasz za fer ? 

 

Dla mnie główną winę operator ponosi pozwalając na aktywację takich usług w tak łatwy sposób. Taka usługa jak wap mobiltek jak pokazałem nie powinna istnieć i nie obchodzi mnie to że tam jest napisane ile zapłacę ? mam to w D.... Nie mam obowiązku czytać wszystkiego co jest napisane na stronie... Jak tego nie rozumiesz to wiem kto Ciebie opłaca. 

Ja jestem bardzo przezornym i świadomym użytkownikiem.Myśłałem że nie ma możliwości mnie oszukać ale skromnie powiem że skoro mnie naciągneli to jest gruba sprawa. 

W końcu traficie na kogoś kto nie odpuści i cały piękny wizerunek orange padnie. Ja z moją małą firmą nie pozwolił bym na to - molochy widzę mają to gdzieś. 

 

Osobiście życzę ci żebyś kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji czy w telekomie czy w innej dziedzinie życia - wtedy zrozumiesz. 

I nie chodzi tu o kasę - to bym przebolał ale o fkat że zostałeś wyrolowany bez mydła, o to że już drugi raz nie zaufasz, o utratę wiary w uczciwość ludzką ... tego odszkodowania nie kupią. 

Ja tego nie zapomnę 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 5
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Ja dodam kolejny nr i firme
60520 jest firma DIGITAL VIRGO, ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa

Takie same dzialanie ... i tak samo. Orange sie na mnie wypielo.

Oto tresc odpowiedzi:
"
Operator sieci Orange jest firmą, która w przypadku SMS-ów Premium Rate jest jedynie dostawcą wybranego numeru SMS dla konkretnej firmy czy też organizacji pozarządowej. Dlatego też nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne informacje, które powinny być dostarczane do Klientów oraz za ponoszone opłaty z tytułu wysyłania lub też odbierania SMS-ów specjalnych. Dostawcą smsa spod numeru 60520 jest firma DIGITAL VIRGO, ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa. "

Za to FV chetnie wystawili
Zenada ...
Orange stracilo juz klienta na zawsze.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Są narzędzia w postaci adblocka i nie masz reklam.

Kiedyś były reklamy w telewizji w postaci "darmowego smsa" co kosztował 61 zł. Czy naprawdę operator ponosi odpowiedzialność za bzdurne reklamy?

To nie rolą operatora. Jego rolą jest propozycja założenie blokady na usługi premium i to za free. W każdej sieci w Polsce to masz.

Powinien blokować usługodawców co nie zamieszczają stopki/poprawnej opłaty za usługę.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 7
  • 0

oszustwa i nociąganie FUNSTREFA

Operator ponosi odpowiedzialność za ściąganie niesłusznie pobranych należności !!!!

Tak jak komornik który zabrał traktor facetowi za długi sąsiada. 

 

Niech operator kasuje nas za usługi telekomunikacyjne i będzie święty spokój a usługi premium daje do rozliczania usługom krzak i niech oni nas ścigają... Wtedy będzie ład, porządek i koniec z naciąganiem. 

 

Sorki ale Ty Piotrek tego nie zrozumiesz - nawet nie masz odwagi odpowiedzieć na pytania powyżej. To może zamilcz. Twoje zdanie znamy. Według ciebie wszyscy jesteśmy frajerami a operator to uczciwa wyrocznia która wszystko może.