Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

kolejność schodzenia GB

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

kolejność schodzenia GB

Czy jest gdzieś jasno opisana kaskada schodzenia środków, czy trzeba czytać wszystkie regulaminy?

 

Czy doładowania "bez limitu" schodzą po bonusach, np. za zgody marketingowe, za przeniesienie numeru, zalogowanie do konta, płatność online, tych promocyjnych np. ostatniej szkolnej?

 

Czy to znaczy, że jak się nazbiera kilkaset GB z bonusów i nie wykorzysta ich w ciągu miesiąca, to te płatne z "bez limitu" przepadną?

 

Czy jest też kolejność schodzenia środków z poszczególnych ofert, np. 4800GB, 5400GB, itd?

 

Czy jest jakiś sposób na przedłużenie ważności GB z "bez limitów" inny niż opłacanie kolejnych miesięcy za 35 zł czy więcej miesięcznie? Niektórzy piszą o darmowych NL (nie wiem w jakim regulaminie są takie) czy za 1 zł. Czy ktoś może mi wytłumaczyć na jak długo one przedłużą GB (bez zwracania uwagi na rozmowy)? Jak często trzeba ich używać, żeby nie obawiać się o to, że przepadną zgromadzone GB, ale móc je zużywać powiedzmy w 1-2GB dziennie? Załóżmy, że kupuję starter 7800GB i otrzymuję pierwsze 650 GB. Mi by to starczyło w telefonie na co najmniej pół roku. Czy da się z nich korzystać dłużej niż 31 dni, doładowując, ale jakąś małą kwotą?

 

Odnoszę wrażenie, że obecnie bardziej się opłaca (i to dotyczy też innych operatorów) kupować startery co miesiąc, nawet jeśli ktoś z jakieś promocji zużyje 30-60GB z oferowanych 400-600GB ważnych tylko 31dni w cenie startera.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19304
  • 55775
  • 757

kolejność schodzenia GB

@Semeru GB z promocji za przeniesienie, GB za zgody marketingowe, 100 GB za rejestrację w aplikacji Mój Orange oraz GB z doładowań, to ta sama przegródka i te GB zejdą pierwsze. GB z NL oraz z promocji 7800, to kolejna przegródka, one są w do użycia jako drugie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19304
  • 55775
  • 757

kolejność schodzenia GB

@Semeru z tym zawsze jest problem. W pierwszej kolejności są pobierane GB z doładowań. Tu też są często GB z promocji. Potem GB z pakietów NL. Następnie, jeśli nie masz blokady, to płatność za zużyte GB pobierane z konta głównego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13847
  • 56954
  • 684

kolejność schodzenia GB

@Semeru  zawsze warto zweryfikować regulamin konkretnie Twojego planu. Generalnie to wygląda tak:

Pakiety nolimit z G

Pakiety internetowe w wersji jednorazowej

Pakiety internetowe w wersji cyklicznej

Inne usługi internetowe (np. bonus za doładowanie w Orange Free na kartę)

Środki do wykorzystania na transfer danych w ramach Konta Promocyjnego

Środki pochodzące z doładowań k

onta


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

kolejność schodzenia GB

W pierwszej kolejności są pobierane GB z doładowań. Tu też są często GB z promocji. Potem GB z pakietów NL.

 

oraz:

 

Pakiety nolimit z G
Inne usługi internetowe (np. bonus za doładowanie w Orange Free na kartę)

To tak jakby sobie przeczy.

Ale na przykładzie, załóżmy, że mam taryfę Free na Kartę i GB za przeniesienie numeru, doładowanie i zgody. Chcę skorzystać z promocji „Bez limitu za 0 zł +
7800 GB ekstra przez rok” w Orange na kartę.

Regulamin

To czy pierwsze zejdą GB za przeniesienie czy z tej promocji?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 964
  • 3

kolejność schodzenia GB


@Semerunapisał(-a)

W pierwszej kolejności są pobierane GB z doładowań. Tu też są często GB z promocji. Potem GB z pakietów NL.

 

oraz:

 

Pakiety nolimit z G
Inne usługi internetowe (np. bonus za doładowanie w Orange Free na kartę)

To tak jakby sobie przeczy.

Ale na przykładzie, załóżmy, że mam taryfę Free na Kartę i GB za przeniesienie numeru, doładowanie i zgody. Chcę skorzystać z promocji „Bez limitu za 0 zł +
7800 GB ekstra przez rok” w Orange na kartę.

Regulamin

To czy pierwsze zejdą GB za przeniesienie czy z tej promocji?


ZAWSZE i do teraz schodzą jako PIERWSZE GB z pakietu promocyjnego za doładowania, gdzie wpadają te za przeniesienie numeru, 100GB za pierwsze logowanie do MO oraz zgody marketingowe!...

Tyle razy było o tym pisane... ech...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19304
  • 55775
  • 757

kolejność schodzenia GB

@Semeru GB z promocji za przeniesienie, GB za zgody marketingowe, 100 GB za rejestrację w aplikacji Mój Orange oraz GB z doładowań, to ta sama przegródka i te GB zejdą pierwsze. GB z NL oraz z promocji 7800, to kolejna przegródka, one są w do użycia jako drugie. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 367
  • 1321
  • 1

kolejność schodzenia GB

Witam  wszystkich .

Jeżeli GB w orange free  za doładowanie konta zawsze schodzą w pierwszej kolejności , to kiedy wykorzysta się GB z innych kupionych usług , pakietów  ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19304
  • 55775
  • 757

kolejność schodzenia GB

@jan1 jak się skończą GB z doładowań. Jeżeli nie ma promocji na GB które wędrują do puli GB z doładowań, to w miarę szybko udaje się wykorzystać. Potem następne GB z innej puli będą używane. Ostatnio tyle jest promocji, że faktycznie spora część GB przepadnie. Obecnie przestałem już pilnować, bo jest ich taka ilość, że nie sposób wykorzystać. Przeprowadziłem próbę i na siłę dam radę pobrać 1 TB na miesiąc, ale muszą całą dobę działać dwa tablety z usługą telewizyjną. W przypadku słuchania radia internetowego to jest około 40 GB na miesiąc i to radio musi grać całą dobę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 367
  • 1321
  • 1

kolejność schodzenia GB

@ketrasaArtur  

Z całym szacunkiem , ale przy każdym nastepnym doładowaniu konta gł. pula zgromadzonych GB  zsumuje i powiększa się , ( to napewno tak szybko się nie skończy) i jak sam piszesz to te  GB schodzą w pierwszej

kolejności , to  gdzie jest sens i logika kupowania czegoś , za określoną kwotę , oferowanego w teori regulaminu , a już w praktyce nie do wykorzystania. Moim zdaniem taka transakcja jest  niekompletna  , czyli jest to niezgodność towaru z oferowaną i kupioną usługą , a cena jest niezmiennie taka sama , jak przy usłudze pełnowartościowej . Na to samo  pytanie na infolini  Orange , nikt z obsługujących nie umiał odpowiedzieć .

Pozdrawiam .