Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 0

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Witam serdecznie,
Piszę w imieniu taty. Jakiś czas temu orientowalismy się w wymianie karty SIM na microsim, wyszło na to, że na ten moment jest to dla taty nieopłacalne, ze względu na to, że tato ma sporo na koncie (200zl), a zostaliśmy poinformowani, że po wymianie karty środki przepadną. Jednak po kupnie tacie telefonu na urodziny uznaliśmy, że weźmiemy sprawy w swoje ręce i sami dotniemy kartę do microsim, aby mieściła się do nowego telefonu, tym samym środki powinny pozostać na koncie. Niestety tak się nie stało, pomimo tego, że karta w pełni funkcjonuje i jest to zupełnie ta sama karta tylko przycięta przyszedł nam komunikat, że tato utracił środki na koncie. Zastanawiam się czy to możliwe, że sieć przesyła sobie dane z jakiego telefonu ktoś korzysta i na podstawie jakichś zabezpieczeń po prostu uznaje że doszło do wymiany karty i te środki nam zabrano czy jednak jest możliwość że to z ich strony jest jakiś błąd i czy jest szansa te środki odzyskać? Wydaje mi się że nie powinno dojść do czegoś takiego, bo tato zmieniał już telefon, ale w którym także była zwykła SIM i nie doszło do utraty środków. Nie wydaje mi się żeby to był też problem przycięcia ręcznie karty, bo jednak gdyby coś poszło nie tak to po prostu karta przestalaby działać a wszystko jest ok oprócz tego, że zniknęły środki na koncie. Doradzcie proszę co moglibysmy w tej sytuacji zrobic, może ktos miał podobną sytuację?
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

@bajus92, Wymiana karty SIM nie ma nic wspólnego. Natomiast na co pobrało środki sprawdź biling w Mój Orange. Nie zniknęły tak po prostu. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Cześć @bajus92, a możesz wkleić tu dokładną treść komunikatu? Może środki straciły ważność z innego powodu? Wymiana SIM, a tym bardziej samo jej przycięcie nie powinny powodować ich utraty.

Swoją drogą można już wymieniać samodzielnie bez przycinania i chodzenia do salonów, tu jest info gdyby trafił tu ktoś zainteresowany: https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

@bajus92, nie jest możliwa utrata środków po wymianie karty SIM. Nie ma to nic wspólnego. Konto dalej jest to samo. Jeśli karta została przełożona do smartfona, może jedynie przy aktywnej transmisji danych pobierać środki z konta. 

 

Sprawdź ile jest na koncie i podaj taryfę *124*#

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

@bajus92 
Po wyrobieniu duplikatu środki oraz pakiety dodatkowe nie przepadają. Jeżeli doszło do takiej sytuacji u Ciebie, zgłoś w tej sprawie reklamację, przesyłając zgłoszenie przez Kontakt z BOK


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 0

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Treści dokładnej teraz nie jestem w stanie przepisać, ale sam komunikat brzmiał tak, że "nie masz wystarczających środków na koncie" bez żadnego dodatkowego komunikatu z jakiego powodu. No nic będę w takim razie pisała do BOK w tej sprawie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 0

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Poza tym w takim razie skoro środki nie przepadają po wykonaniu duplikatu to czy Pani w salonie wprowadziła nas w błąd mówiąc, że środki tacie przepadną ? Bo nie wiem czy mogę się na to powołać podczas ewentualnego kontaktu z nimi. Poza tym po przełożeniu karty doładowałem tacie konto za 5zl i poprzednie środki nie wróciły więc wydaje mi się że to nie wina np dawno niedopasowane go konta

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

@bajus92, Wymiana karty SIM nie ma nic wspólnego. Natomiast na co pobrało środki sprawdź biling w Mój Orange. Nie zniknęły tak po prostu. 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Na moje, środki na koncie zostały wykorzystane na aktualizację nowego smartfona. Jest to efekt braku pakietu internetowego... Może być też tak, że środki zostały zablokowane, ponieważ minął termin ich wykorzystania... doładowanie za 5pln chyba nie odblokowuje środków...limit to chyba 25zł, choć nie będę się upierał (długo nie korzystałem z pre-paid) Warto w takim przypadku włączyć opcję "Konto ważne przez rok"...

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 0

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Słuchajcie chyba sprawa się rozwiązała...po sprawdzeniu bilingu chyba stalo się tak jak mówi kolega, zezarlo pieniążki zanim zdarzylismy mu na smartfonie wyłączyć transmisje danych...mimo że zrobiliśmy to od razu po włączeniu telefonu, co widać nawet po zużytym transferze...wychodzie raczej nic z tym zrobić się nie da. Ale nadal żeby 43mb kosztowały 221zl!?!?
Screenshot_20180402-195001__01.jpg

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Zmiana SIM na microsim a środki na koncie

Czy to jest Orange POP. Jeśli tak, to koszt transferu jest wyższy. 25 gr/50kB Cennik.

 

Może warto złożyć Reklamację Emotikon: Szczęśliwy Może akurat coś da się ugrać.