Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie współpracy z Orange


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Witam, chciałbym uniknąć sytuacji, która zaistniała po zmianie Idea na Orange, gdzie moje dane zostały przekazane do Orange choć zakończyłem umowę z Ideą 12 lat temu. Tak, więc co mam napisać, by po zakończeniu ostatniego doladowywania mojego numeru, którego już nie będę przedłużać ani go przenosić żeby moje dane znikły z sieci? Bo mam zamiar przejść do innej sieci i nie chcę, by moje dane dłużej widniały w Orange, bo ja już po 12 latach mam już dość siedzenia w Orange. Tym bardziej, że zwykli użytkownicy, którzy mają tylko i wyłącznie nr prepaid nie mają własnych danych adresowych w swoich profilach tylko starzy użytkownicy, którzy nie mieli nic wspólnego z Orange  od 12 lat i przy rejestracji dowiedzieli się, że ich dane nadal leża w ich sieci. Z góry dziękuje za odpowiedź.

46 ODPOW. 46

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Dane nie znikają po zakończeniu ważności. Do reklamacji są widoczne przez rok. Dla innych celów np policji czasem dłużej - poczytaj ustawę antyterrostyczną.

Obecnie wszystkie numery są zarejestrowane. Niezarejestrowane straciły ważność na początku lutego.

Nie zrobisz nic by dane znikły. Możesz wycofać dobrowolne zgody np. na marketing.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Zakończenie współpracy z Orange


PawelPL napisał(-a):

Witam, chciałbym uniknąć sytuacji, która zaistniała po zmianie Idea na Orange, gdzie moje dane zostały przekazane do Orange choć zakończyłem umowę z Ideą 12 lat temu.


Dla wyjaśnienia:  Nie zostały przekazane do Orange ale Idea zmieniła nazwę wchodząc do Orange. 😄

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Idea to była marka, a nie firma. Firmą było PTK Centertel. Jej majątek został przeniesiony na Telekomunikację Polską. A potem TP zmieniła nazwę na Orange Polska.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Ja wam powiem jedno, że ja nie jestem żadnym kryminalistą, by moje dane nieskończenie leżały w tej sieci, która sobie je używa od idea bez mojej zgody umowy nie miałem od 12 lat, więc te dane już dawno powinny zniknąć a nie sobie przetwarzają bez karnie całe życie! I nie interesuja mnie ich oferty telefonów na abonament, bo mnie jeszcze stać by kupić telefon nawet za 5tyś zł, więc po co mam pchać się na umowę. I dlaczego mam być gorzej traktowany niż osoba, która w ich sieci nie miała numeru i po zarejestrowaniu przez nowego użytkownika żadne dane nie widnieją tylko i wyłącznie Imie i nazwisko, więc dlaczego ja mam mieć dane adresowe na swoim numerze jak ja u nich umowy od lat nie miałem i nie zamierzam mieć!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie współpracy z Orange

Moim skromny zdaniem, zamiast pisać tutaj, powinieneś złożyć do Orange wniosek o zaprzestanie przetwarzania Twoich danych osobowych oraz o usunięcie ich ze zbioru, jeżeli faktycznie od lat nie jesteś klientem tej firmy. Podstawą prawną są przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. 

 

W razie problemów możesz wystąpić do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych żeby wydał decyzję w sprawie.Treść takich decyzji można znaleźć na stronie GIODO - http://www.giodo.gov.pl


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakończenie współpracy z Orange

Dane osobowe i telekomunikacyjne nie mogą być przechowywane dłużej niż wynika to z prawa. I nie są, trafiają do tzw. anonimizacji. 12 lat to wyjątkowa sytuacja, więc podejrzewam, że była jakaś przyczyna do tego. Możesz jak sugeruje @Misiek62 złożyć pisemny wniosek, ale też warto zapytać w piśmie czemu ew. były tak długo. Może miałeś jakaś windykację... ale tylko gdybam.

Marketing wycofać możesz zawsze.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie współpracy z Orange

W sumie to nie wiemy czy, a jeżeli tak, to jakie dane @PawelPL są niby przetwarzane... Więc najprościej byłoby wystąpić o zaprzestanie - tak jak napisałem, jeśli faktycznie nie jest klientem, z uwzględnieniem uwarunkowania na które zwraca uwagę @Piotrekk85 czyli możliwość nieuregulowania jakichś zobowiązań przez @PawelPL  wobec Orange, albo jego poprzedników prawnych... i czekać na odpowiedź operatora... 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 17
  • 0

Zakończenie współpracy z Orange

Nigdy nie miałem windykacji i nigdy nie zamierzam mieć cały czas regularnie wszystko spłacałem fakt, była raz sytuacja, że przysłali mi rachunek, że niby nie opłaciłem ale to była pomyłka z ich strony tak mi babka w Idei powiedziała. Dlatego wolę kupić sobie telefon za gotówke niż mieć jakieś tam miesięczne opłaty, czy raty to do mnie banki wchodzą drzwiami i oknami, tylko po to bym poszedł do nich po kredyt ale mi kredyty nie są potrzebne i mam już dość być nekanym telefonicznie, czy jakimiś reklamami w skrzynce pocztowej. Dlatego chcę z tym skończyć i chcę żyć spokojnie bez spamu i reklam w mojej skrzynce. Czy w tym kraju nie ma czegoś takiego tylko co i rusz człowiek musi być nękany telefonami, co nie było możliwe w dobie kiedy nie potrzeba było rejestracji nr. ale może i dobrze, bo tak to do tej pory bym nie wiedział o tym, że Orange ma moje dane! W sierpniu wystąpie o zaprzestanie i usunięcie moich danych, bo wtedy mija ważnośc mojego dotychczasowego numeru, którego nie będę już przedłużać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie współpracy z Orange

@PawelPL  jeżeli to o czym piszesz jest działaniem marketingowym, to tak jak pisał @Piotrekk85 możesz w każdej chwili wycofać zgody marketingowe.