Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyrejestrowanie karty SIM

ROZWIĄZANE

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Wyrejestrowanie karty SIM

Przy czym jesli komuś chodzi, aby nie widzieć numeru to jak najbardziej w grę wchodzi albo skrócenie ważności, albo włączenie blokady kradzieżowej. W obu wypadkach, numer przestanie być widoczny po krótkim czasie w Nowym mój Orange, gdyż w NMO widoczne są wyłącznie numery aktywne.


Dane oczywiście tak jak pisze Piotrek, muszą być przez nas przechowywane zgodnie z przepisami nawet po usunięciu numeru.

 

Samej procedury wyrejestrowania numeru oczywiście nie ma, bo Prawo telekomunikacyjne wprawdzie przewiduje obowiązek rejestracji, ale już nie czynności odwrotnej. Paradoksalnie to może i dobrze, bo znając kompetencje "ekspertów" od uchwalania bubli prawnych (niezaleznie od chlewu, z którego się wywodzą) skończyłoby się na wzajemnie sprzecznych przepisach. Wystarczy, że np. w związku z MNP, różni operatorzy podchodzą różnie do stosowania przepisów (literalnie jak Plus lub na korzyść klienta większość pozostałych).


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Wyrejestrowanie karty SIM

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia.

Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie - czy 'niewidoczna' karta w nowym Mój Orange, wliczą się do limitu 5 kart możliwych do zarejestrowania metodą SMS, oraz tych zarządzanych w portalu?

Dodatkowo interesuje mnie w jaki sposób mogę skrócić okresy ('X' i 'Y') oraz jak wyłączyć nr (czy to to samo co blokada kradzieżowa)?

 

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyrejestrowanie karty SIM

To zależy od pewnych kwestii na zapleczu Orange. Zazwyczaj tak. Nie oczekuj szczegółów na publicznym forum.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyrejestrowanie karty SIM

By skrócić tzw okresy X i Y skontaktuj się z BOK na czacie lub infolinii. Większość doradców to zrobi po weryfikacji że jesteś osobą usprawnioną do takiego zlecenia.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Wyrejestrowanie karty SIM


@Statomnapisał(-a)

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia.

Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie - czy 'niewidoczna' karta w nowym Mój Orange, wliczą się do limitu 5 kart możliwych do zarejestrowania metodą SMS, oraz tych zarządzanych w portalu?

 

Pozdrawiam


Do limitu wliczają się wszystkie numery - zarówno te,które są aktywne jak i te, które są nieaktywne - wliczając numery, które straciły ważność, ale można je odzyskać.

Pełne usunięcie numeru zajmuje zwykle około miesiąca od zakończenia ważności numeru. Po trwałym usunięciu numeru, będziesz mógł zarejestrować kolejny numer.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wyrejestrowanie karty SIM

Akurat Plus ma najlepej. Ostatnio zlożyłem wypowiedzienie i numer został dezaktywowany. Bez żadnego problemu. Odłączony od sieci. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyrejestrowanie karty SIM

I usunęli dane z systemu?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wyrejestrowanie karty SIM

Pokaż szczegóły
 

Tyle ile mogli pewnie, ustawowo. Powiem więcej salon w systemie już nie widział numeru, a także danych.