Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyrejestrowanie karty SIM

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Wyrejestrowanie karty SIM

@Artur owszem, ale w ten sposób to Wy jako Orange ponosicie wyższą cenę 😜 Wyprodukowanie startera kosztuje Was, kwota na starterze jest w całości do wykorzystania, więc kupujący wychodzi tutaj na 0, Wy na minius. Kolejna sprawa - wiele numerów w ten sposób jest "blokowanych" - czas do momentu gdy powróci do puli numerów trochę trwa, więc tylko Wy ponosicie tego koszta. Ale....żyjemy w wolnym kraju i każdy robi co chce i jak chce 🙂 Pozdrawiam.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wyrejestrowanie karty SIM

No tak ale jest pewien limit kart rejestrowanych więc jeśli się nie ma REGON tylko na Pesel to bodajże można max 15 kart zarejestrować co w takim wypadku jeśli ktos chce 16 zarejestrowac a nie ma jeszcze REGON? wtedy przydałoby się żeby dało się wyrejestrować


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyrejestrowanie karty SIM

Nie ma limitów na rejestrację. Limity były na same bonusy. Możesz mieć i 1000 kart prepaid na siebie.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Wyrejestrowanie karty SIM

Jeśli nie masz zabezpieczonej karty SIM kodem, sugeruję ją zniszczyć przed wyrzuceniem. Ktokolwiek znajdzie działającą kartę SIM może ją sobie doładować i używać do woli. Jeśli użyje je do nielegalnych aktywności - osoba na którą ta karta jest zarejestrowana będzie się musiała tłumaczyć.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150
Przeniesione:

Wyrejestrowanie karty SIM

Wyodrębniłem to pytanie do osobnego tematu, ponieważ porusza trochę inną sytuację. Na pewno zawarte w nim treści przydadzą się w przyszłości także innym 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wyrejestrowanie karty SIM

bzdury piszesz jak wyrzuci kartę to i tak nadal numer na ciebie będzie zarejestrowany jako nie aktywny


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wyrejestrowanie karty SIM

tutaj chodzi o rejestracje sms-em


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyrejestrowanie karty SIM

Nie ma obecnie możliwości wyrejestrowania karty sim. Ustawa tzw. antyterrorystyczna na to nie pozwala.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Wyrejestrowanie karty SIM


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie ma obecnie możliwości wyrejestrowania karty sim. Ustawa tzw. antyterrorystyczna na to nie pozwala.

 

Jak to nie mam możliwości??

Jako klient mam prawo przestać chcieć używać tego numeru (w przypadku pre-paida nie wiąże mnie żadna dodatkowa umowa) tu i teraz, a nie czekać, aż minie rok...

Dodatkowo powoduje to bałagan na koncie w Mój Orange...

Za chwilę będę się musiał zderzyć z tym problemem, bo mam zarejestrowanych kilka pre-paidów, których za góra 2 tygodnie przestanę używać i nie chcę by wisiały na moim koncie przez kolejny rok.

Technicznie to żaden problem - operator wyłącza daną kartę SIM, numer wraca do puli i tyle, ale jak zwykle pewnie będą problemy innej natury,,,


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wyrejestrowanie karty SIM

Skrócenie okresu X (na wykonywanie) czy Y (na odbieranie) nie powoduje często skrócenia tzw. okresu Z (na odzyskanie numeru w celach reklamacyjnych). Jeśli celem jest wyłącznie numeru by go po prostu nie było, jest to możliwe. Usunięcia danych zgodnie z RODO nie przyspieszysz bo pierwszeństwo mają inne przepisy szczególne.