Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Witam,

 

Mam kilka pytań na które nie mogę znaleść odpowiedzi i liczę na waszą pomoc.

Telefon oczywiście mam na kartę, nie w abonamencie, wykupuje pakiety na internet, smsy itd. Moja taryfa to Orange YES.

 

Posiadam telefon który obsługuje LTE, lecz mam bardzo starą kartę, która nie obsługuje standardu LTE i muszę zrobić duplikat.

 

1. Czy jest wogóle możliwość zrobienia duplikatu karty gdy była "wycinana", ale jest zarejestrowana ?

 

2. Czy po wymianie karty będę mógł korzystać z LTE gdy wykupuje pakiety internetowe, a nie posiadam abonamentu ?

 

Pozdrawiam.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Owszem stare karty nie obsługują standardu LTE. Jeśli masz zarejestrowany numer to wyrobisz duplikat od ręki - dostaniesz kartę sim w trzech rozmiarach (standarn-, micro- i nano-sim). Koszt wymiany karty do 25 zł. Karta ta będzie obsługiwała już LTE. Tak pakiety w taryfach na kartę wykorzystują również technologię LTE. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Owszem stare karty nie obsługują standardu LTE. Jeśli masz zarejestrowany numer to wyrobisz duplikat od ręki - dostaniesz kartę sim w trzech rozmiarach (standarn-, micro- i nano-sim). Koszt wymiany karty do 25 zł. Karta ta będzie obsługiwała już LTE. Tak pakiety w taryfach na kartę wykorzystują również technologię LTE. Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Jak pisze @Anonim.
Tylko to małe sprostowanie: nie w każdym salonie mają karty w 3 rozmiarach w jednym.
Możesz dostać tylko w jednym typie (dowiesz się na miejscu).

Sam fakt wycinania nie ma znaczenia.

Po wymianie karty sim usługa odpowiadająca za LTE powinna włączyć się automatycznie.
Jeśli nie, to trzeba skontaktować się z BOK (przez Mój Orange lub infolinię 510100100) z prośbą o włączenie usługi LTE-Prepaid.

Wszystkie usługi na kartę działają w LTE, w przypadku ofert na kartę nie ma rozróżnienia (nie możesz tylko korzystać z CDMA, ale to taka stara technologia radiowa).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Dziękuje ślicznie za pomoc. Teraz przynajmniej nie mam obaw, że zrobię to bez celu. Teraz muszę udać się do punktu, w którym mi go zrobią.

 

Pozdrawiam i zyczę miłego dnia ! :).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Czy po zrobieniu duplikatu karty mogą być problemy z zasięgiem ??


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE


n3uq napisał(-a):

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Czy po zrobieniu duplikatu karty mogą być problemy z zasięgiem ??


@n3uq jeżeli do tej pory nie miałeś problemu z zasięgiem to moim zdaniem nie powinien Ci się pogorszyć, a raczej poprawić - jeżeli masz blisko przekaźniki obsługujące ten standard przesyłu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

To zależy jaki masz telefon i jakie są nadajniki w Twojej okolicy.
W większości wypadków jest lepiej.

Ale nie zawsze. Załóżmy na przykład że stara karta nie wspierała LTE. Więc obsługiwała 900MHz, więc zasięg spory.
A teraz masz kartę z LTE i masz ustawione tylko LTE w telefonie. A nadajnik jest u Ciebie na 2600MHz - wtedy zasięg jest słabszy.

W trybie automatycznym nie powinno być problemu.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

A czy zrobią mi duplikat od ręki czy trzeba czekac na odbiór ?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2785
  • 6877
  • 180

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE


n3uq napisał(-a):
A czy zrobią mi duplikat od ręki czy trzeba czekac na odbiór ?

W salonie firmowym wymienią od ręki, po ew. zarejestrowaniu. Sprawdź jednak na mapie zasięgu, czy dany salon wymienia karty w ofertach prepaid.

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana starej karty SIM. Internet LTE

Jest tak jak pisze @Katani1. Pozdrawiam.